Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi hány kalóriát esztek...

Napi hány kalóriát esztek fogyizók?

Figyelt kérdés
Kalória számláló módszerrel fogyózóktól kérdezem, hogy mennyi kalóriát esztek naponta? Mik az eredmények?
2010. okt. 15. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Kicsit off, de miért számolod a kalóriát és miért nem inkább az ételek összetételét nézed és az arányokat? Nálad miből áll össze ez a bizonyos kalória?
2010. okt. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Első: nagyon lényeges a kalóriákra is odafigyelni. Hiába figyel valaki oda a jó szénhidrát/fehérje/zsír arányra, ha nem megfelelő az energiabevitele.

Ettől egy testépítőnek/sportolónak nem kell félni, nekik elég az alacsony szénhidrát-magas fehérje szisztémát követni, de ha valaki nem sportol, ott már nagyon lényeges a kalória.

Kérdező: én testépítő vagyok hobbiszinten, versenyfelkészüléskor körülbelül 1800-1900 kcal mennyiségű ételt fogyasztok el egy nap, nagyrészt rizsből, burgonyából, csirkemellből, zöldségből, zabpehelyből, tojásfehérjéből és fehérje turmixból.

12 hét alatt körülbelül 10 kilót szoktam így fogyni (ebben a víz is benne van).

Sok sikert!

2010. okt. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha valaki nem sportol, akkor a már régen rossz. Csak negatív kalória deficittel nem fog jobban kinézni, főleg, ha az összetételt se veszi figyelembe. Abba már nem is megyek bele, hogy a párizsis-szendvicses rettenetek meg stb.
2010. okt. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként itt van egy kattintással kiszámolható: [link]


Én sose szoktam kalóriákkal bohóckodni. Fehérje és ch bevitelt figyelem, meg hogy minőségi legyen és annyi.

2010. okt. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én úgy 1500

de ebből a fehérjét megnyomo, szóval én máshogy számolom, mert a fehérje és a ch lehet ugyanannyi kalória, de az összetétele más

pl egy tojás, és egy szelet kenyér, kb ugyanannyi kalória de más az értéke szóval én egy kicsit hülyén számolom:)

de 1200 alá ne menj

2010. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1500 alá se menj


1200 kalória túl kevés. Ez lehet csábitó, de valóban egy nagy szívás mire a végére jutsz. Az anyagcseréd valóban lelassul, hiába iszol vizet, hiába sportolsz, hiába nyomod meg a fehérjét. 1200 kalória KEVÉS


1500 körül kéne egyél akkor is, ha diétázni akarsz. A normális ennél magasabb, szóval aki még mindig úgy gondolja, hogy 1500 kalória a normális még annak is aki nem diétázik, az egy hülye.

A vékony emberek valóban nem azért vékonyak, mert gyors az anyagcseréjük. Azért vékonyak, mert JÓL esznek és ezért NORMÁLIS az anyagcseréjük. Sok ember elcseszi az anyagcseréjét azzal, hogy lemegy 1200-ba és aztán nézi magát.

2010. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!