Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért pont a hasamon hízok?

Miért pont a hasamon hízok?

Figyelt kérdés

55 éves vagyok, 167 magas és 105 kg. Nem vagyok sehol sem vékony, de a hasam az, ami feltűnően nagy. Mintha terhes lennék.

Az utóbbi 2 évben nőtt meg és így lettem kb. 10 kilóval súlyosabb. Miért?

Miért pont a hasamon hízok?

Ez így nagyon furcsa és csúnya.

A párom szereti a telt, duci testalkatot, de a hasam nem tetszik neki sem.

Autoimmun pajzsmirigy betegségem van és inzulinrezisztenciám.

Már nem eszek cukrot és odafigyelek az érkezésre. Ebédre csak fél adagot eszek. Nem is tudok sokat enni. Egy rendes adag leves után (pl. húsleves gazdagon, amiben hús is van), úgy megtelik a gyomrom, hogy mást nem is tudok enni, csak 3-4 órával később leszek éhes.

Máshol a testemen tudok fogyni, de a hasamról nem. Miért?

Soha nem sportoltam, ez tény. Ülőmunkát végzek. A mozgástól ízületi gyulladásom lesz és nagyon fáj. Ezért járok úszni heti kétszer.

Mennék szívesen minden nap, de erre nincs időm.



2023. szept. 6. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Ez genetika. Mindenki mashova hizik jobban meg mashogy megy le rola a zsir ha fogyni kell. Nekem a combjaim a legnagyobbak mindig masnak hasa stb

Ha elkezdesz fogyni akkor az is genetika hogy honnan megy le elobb.



Amugy a sok betegseged miatt valoszinuleg szinte folyamatosan puffadsz es attol is nagyobbnak tunik.


Illetve ha nem sportolsz akkor is nagyobb a hasad. A sport olyan tartást ad meg izmokat amitol sokkal kisebbnek tunik az ember hasa. Ha valaki jobban gornyed es nem feszul a hasizma annak sokkal nagyobbbnak tunik

2023. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, érzem a puffadást. Sokat szenvedek ez miatt.
2023. szept. 7. 00:09
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Az hogy milyen ütemben és honnan fogy az ember , az alkatfüggő, genetika ha úgy tetszik.

Neked gondolom tipikus alma testalkatod lehet a leírás alapján. Az alma alkatúak főleg hasra, derék hízásra hajlamosabbak. A hírességek közt pl Tóth Vera is ilyen alkatú.

Én pl homokóra alkat vagyok, nagyobb mellek, arányaiban vékonyabb derék és széles csípőm van. mikor fogytam, derék has tájékon mutatkozott meg legelőször a fogyás. Többször fogytam 20-30 kilót életem során, később aztán volt egy úgymond teljes nagy fogyásom, amivel minden feleslegemtől megszabadultam végül. Mindig has- derékról fogytam először, majd combok, csípő, és végül a melleimről is megindult nagy nehezen.

Ha tartósan fogysz, idővel menni fog mindenhonnan, de az már alkati dolog, hogy hogy alakul, és milyen lesz a végeredmény. Valószínű neked nem lesz hangsúlyos a derekad, de lehet hogy pocak is marad valamennyire. Egészséges testsúlyra törekedj, a többit meg....hát el kell fogadni.

2023. szept. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Átérzem a problémád, sőt, az enyém még keményebb, mert én meg szinte mindig vékony voltam.

Visszanéztem a terhességem előtti képeket (170 cm voltam és 53 kg), mindenhol vékony vagyok rajtuk, pl. a vállaim már durván csontosak, a karom, combom is túl vékony, a melem szinte eltűnt, bezzeg hasam még mindig volt :/

Biztos valami a hasizmaimmal van, mert mintha "belülről" lenne nagy a hasam, nem kívülről löttyed rajta a zsír, inkább mintha terhes lettem volna...

Szóval az sem biztos, hogy megy le onnan, ha fogyni kezdesz :(

Ezzel szerintetek mit lehet kezdeni?

Kérdező! Te mellkasi vagy hasi légző vagy általában?

2023. szept. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

#4 ha belulrol van a hasad az zsigeri zsirt jelent es sajnos az az egeszsegtelenebb fajta


Kerdezo neked az etkezest olyan szinten kene rendbetenni hogy teljesen megszunjon a puffadas es utana lehet egyeb celokat megfogalmazni

2023. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

5!


És azzal mit lehet kezdeni?

2023. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%

A tünetek amiket leírtál, szerintem erőteljes zsírmáj, már talán máj fibrózis… innen még van visszaút talán, de kegyetlen szigorú diéta és sok testmozgás…

Pajzsmirigy és inzulinrezisztencia ilyen testtelés korral az lenne a csoda, ha nem lenne…

Dönts, ha még sokáig szeretnél élni, drasztikusan változtatnod kell most.

2023. szept. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Puffadás ellen, több rost(pl zabpehely), sokkal több vízben oldódó rost (zöldség), sokkal kevesebb gabonaféle és vöröshús. 0 alkohol,

Mellé pl kaloriabázis aktív használata.

2023. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Zsírmáj, hasvízkór lehet ez valószínűleg. Ahogy a 7-es írja.
2023. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Rosszlovas ***** válasza:
78%

Nemcsak genetika és nemcsak betegség miatt lehet, hanem a korod miatt is!

A menopauza során megváltozik a női hormonháztartás, és sajnos még az is könnyebben hízik a hasára, aki addig máshova hízott.

Amíg be nem töltöttem az 50-et, a tipikus nagy fenék-vékony derék módon rakódott rám felesleg. Azóta sajnos hasra.

Nagyon oda kell figyelni 50 felett az étkezésre és a mindennapos testmozgásra, ha nem akarsz hízni.

2023. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!