Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért pont a hasamon hízok?

Miért pont a hasamon hízok?

Figyelt kérdés

55 éves vagyok, 167 magas és 105 kg. Nem vagyok sehol sem vékony, de a hasam az, ami feltűnően nagy. Mintha terhes lennék.

Az utóbbi 2 évben nőtt meg és így lettem kb. 10 kilóval súlyosabb. Miért?

Miért pont a hasamon hízok?

Ez így nagyon furcsa és csúnya.

A párom szereti a telt, duci testalkatot, de a hasam nem tetszik neki sem.

Autoimmun pajzsmirigy betegségem van és inzulinrezisztenciám.

Már nem eszek cukrot és odafigyelek az érkezésre. Ebédre csak fél adagot eszek. Nem is tudok sokat enni. Egy rendes adag leves után (pl. húsleves gazdagon, amiben hús is van), úgy megtelik a gyomrom, hogy mást nem is tudok enni, csak 3-4 órával később leszek éhes.

Máshol a testemen tudok fogyni, de a hasamról nem. Miért?

Soha nem sportoltam, ez tény. Ülőmunkát végzek. A mozgástól ízületi gyulladásom lesz és nagyon fáj. Ezért járok úszni heti kétszer.

Mennék szívesen minden nap, de erre nincs időm.



2023. szept. 6. 22:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ha a májammal valamilyen gond lenne, akkor ez gondolom látszana a vérképben.

A vérképem viszont mindig nagyon jó!

Normális a cukor, a koleszterin szint és minden más.


Ha zsírmáj, hasvízkór vagy valami hasonló lenne a bajom, akkor a vérképemben valami, bármi látszana?

2023. szept. 7. 23:39
 12/21 A kérdező kommentje:

7es: "Pajzsmirigy és inzulinrezisztencia ilyen testtelés korral az lenne a csoda, ha nem lenne…"


Tévedsz, mert inzulin rezisztenciám fiatal lány koromtól van, 14 éves voltam, amikor észleltem a tüneteket és akkor karcsú voltam. 40 éves koromig nem voltam túlsúlyos!


A pajzsmirigy betegségem 45 éves koromtól van, akkor sem voltam túlsúlyos, amikor beteg lettem.


Szóval, ezt a két betegséget nem a túlsúly okozta.

2023. szept. 7. 23:42
 13/21 anonim válasza:
A hastájéki elhízáshoz számos fizikai és életmódbeli tényező hozzájárulhat, köztük – szinte természetes módon – első helyen áll az egészségtelen, finomított szénhidrátokban gazdag étkezés, csak úgy, mint a mozgásszegény életvitel. Persze ezek sem vezetnek biztos hasi hízáshoz, azonban genetikai hátterünkkel kombinálva már egészen nagy valószínűséggel tudjuk megállapítani, hogy hajlamosak vagyunk-e a pocakunkra hízni. Ezért ha családtagjaink nagy részén úgy látjuk, a felesleges kilók egyenletes eloszlása helyett inkább szinte csak a hasukra híznak, érdemes extra figyelmet fordítanunk életmódunkra és étkezési szokásainkra, hiszen igencsak nagy az esély rá, hogy mi is ebbe a körbe fogunk tartozni, ha felszedünk pár plusz kilót. A hasi elhízásra való hajlamosságot nagyban határozza meg nemünk is. Míg hölgyek körében a fenékre, csípőtájra és combokra hízó körte alkat a leggyakoribb, addig a férfiak legnagyobb része bizony a hasi tájékra szedi fel a felesleges súlyt. Életkorunk és biológiai életszakaszunk szintén befolyásolhatja hízásunk módját, mivel a korral lelassulnak anyagcsere folyamataink, ezzel pedig hajlamosabbá válunk a plusz kilók felszedésére. Hölgyek körében a menopauza miatti hormonális változások hasi elhízást eredményezhetnek, még azoknál is, akik erre korábban egyáltalán nem voltak hajlamosak. Ugyanezzel a negatívummal járhat a nők szervezetében lévő tesztoszteron szintet megemelő hormonális zavar is, például a policisztás ovárium szindróma (PCOS), amely során a hízás mellett nem ritka a menstruációs zavarok jelentkezése, az erősebb szőrnövekedés és a pattanások kialakulása sem. Szakértők szerint az étkezésen és a fizikai aktivitáson kívül alvási szokásaink és stressz szintünk is hatással vannak a hasi hízás kockázatára. A túl kevés vagy a túl sok alvás, valamint a hosszú távú, folyamatos stressz is növeli a hasi zsírpárnák esélyeit, mivel a legtöbb, ilyen jellegű nyomás alatt termelődött stresszhormon arra készteti a szervezetet, hogy raktározza el készleteit. Sőt, a helyzetet súlyosbíthatja, hogy kialvatlan, kimerült, vagy stresszes állapotban hajlamosabbak vagyunk szénhidrátokban és zsírokban gazdag élelmiszereket választani. A hasi elhízás ellen nem csak esztétikai, hanem egészségügyi megfontolásból is érdemes küzdenünk, mivel már több kutatás is kimutatta, hogy az itt felhalmozódott súlyfelesleg veszélyesebb lehet egészségünkre nézve, mint a testünkön egyenletesen eloszló plusz kilók. A hasi tájékon felgyülemlett zsírszövet ugyanis nem bőrünk alatt, hanem belső szerveink között, a hasüregben helyezkedik el, és olyan vegyületek szervezetünkbe kerülését eredményezheti, amelyek sejtkárosító hatásúak. A hastájéki felesleg ezáltal növeli a magas vérnyomás- és koleszterinszint, a szívbetegségek, a cukorbetegség, a stroke és bizonyos daganatok kialakulásának kockázatát is.
2023. szept. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Sima zsírmáj még nem látszik meg vérképben, de még a májfibrózis sem feltétlenül, rengetegen egészen a visszafordíthatatlan károsodásig nem is tudják, hogy májbetegek.
2023. szept. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az hogy hova hizol elsokent, vagy honnan fogysz elsokent, kizarolag a genetikan mulik. En a 20-as eveim elejen elegge onpusztito eletmodot folytattam, minden hetvegen buli, ivas stb. 65 kilo voltam, es nagyon nagyon vekony. Tulsagosan is. De meg igy csontsovanyan is volt mellem, ferfi letemre. Nem volt veszes, de ahhoz kepest hogy milyen vekony voltam, feltuno volt hogy a mellem zsiros. Erdekes dolog ez a genetika
2023. szept. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Dagi vagy, középkorú, azt, hogy zsírmájad van, és elzsírosodott hasnyálmirigyed azt kb biztosra veheted.
2023. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy miért pont a hasamon hízok! Ha valakit érdekli, leírom.
2023. okt. 21. 13:32
 18/21 anonim ***** válasza:
Mert pasi vagy?
2023. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Na meselj, kivancsi vagyok, tenyleg. En is foleg a hasamra hizok
2023. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Bemásolom:


A stressz okozta hasi elváltozás jellegzetessége, hogy a has elöl kidomborodik, a rekeszizomtól a köldökig, a hasfal lógós, elvesztette feszességét. A stresszhatásra az üss-vagy-fuss válaszrekcióért felelős kortizol hormon cukrot szabadít fel a vérben, hogy a testnek legyen energiája a menekülésre vagy arra, hogy megvédje magát. Ha azonban ilyenkor nem kerül sor fizikai igénybevételre, mint ahogy a test számít rá, az extra energia zsírként raktározódik el.


Ha sokat vagyunk stresszhelyzetben, a zsírtartalékok a máj közelében fognak lerakódni, hogy újabb stressz esetén gyorsan oda tudjanak kerülni és gyorsan tudjanak átalakulni felhasználható energiává. Az irodában, a számítógép előtt ülve töltött hosszú órák és az e közbeni össze-vissza étkezés, a stressz bizony rendre megbosszulja magát. Aki sok koffeint fogyaszt, gyorsételeket eszik és nincs étkezési valamint alvási rendje, az sokkal inkább ki van téve ennek a fajta hasi elváltozásnak.

2023. okt. 22. 13:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!