Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha meg vagyok fázva, akkor is...

Ha meg vagyok fázva, akkor is futhatok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlanám. Betegen nem jó ötlet semmilyen megerőltető mozgás, ilyenkor nem kell/szabad sportolni, inkább melegben lenni és pihenni. Feltéve hogy nem akarsz még betegebb lenni.
2010. okt. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Krisz85 ***** válasza:
100%

A szakedzők azt mondják, hogy futhatsz mindaddig, amig nincs lázad. Ha már hőemelkedésed van, akkor viszont szigorúan tilos!

Egyrészt jót tesz a légútaknak, másrészt a nyálkahártyád vérkeringését is serkenti, ha helyes a légzéstechnikád, (alapból orron be, szájon ki, főleg télen a hidegben), nem árt ha jó alaposan kifújod a nózit futás előtt, és közben is, illetve edzést követően azonnal válts, meleg , száraz ruhára, és akkor nem fázol meg mégjobban.


jó edzést,

2010. okt. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom. Múlthéten én is beteg voltam, azonban mégis elindultam futni, mert nem akartam kihagyni. Amikor elindultam ráadásul jobban is éreztem már magam, csak náthám volt, de a torkomban nem éreztem fájdalmat, szóval azt hittem minden ok lesz. Kb. 10 perc után jöttem is haza, mert ahogy elkezdtem futni, rögtön elkezdett fájni a torkom, elviselhetetlen volt. Másnap már lázam is volt. Persze ez csak az én tapasztalatom.
2010. okt. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!