Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy 1200-1400 kalória kevés? Mi történt a szervezetemmel?

Figyelt kérdés

Nem tudom, lehet az én szervezetemmel van a baj, de férfi létemre 1600 kalória felett meg sem indul a fogyás nálam.


170cm, 68-70kg között mozgok. Elméletileg nincs semmi gond a pajzsmirigyemmel, az értékek normálisak.


100+ kg voltam 3 éve. 8 hónap alatt lementem 72kgra, majd onnan izomépítés miatt 82kg lettem szintén 8 hónap alatt.


82kgról 78kg 1 nyár alatt, majd múlt év december - június között 78kgról 68kg. Visszanéztem a régebbi kalóriám is, és feltűnt, hogy már akkor is elég keveset ettem. Heti 5x edzettem akkor, és kb. 1600-2000 kalória volt az, amivel a súlyom tartottam 170cm 78kgosan.


Később felfedeztem, hogy a sétálás egy elég jó gyakorlat kalóriák égetésére, ezért eleinte napi 10.000 lépéssel indítottam. Ennek hatására 2300 kalória volt a szintentartóm. Később felvittem 20.000 lépésre már 2500-zal tartottam szinten.


Testképzavar miatt belekezdtem egy szálkásításba (ez a decemberi időszak) (azért mondom, hogy testképzavar miatt, mert így utólag visszanézve a képeket, semmi gond nem volt a fizikumommal, rohadt szálkás voltam ahhoz képest, hogy 170cm és 78kg voltam), ami első alkalommal kudarcba fulladt, mert feladtam az 1600 kalória + 20.000 lépés + heti 5 edzés kombót.


Majd február közepén újra elkezdtem és hatalmas önfegyelemmel, de 1600-1800 kalórián június közepéig leadtam ~9-10kgot. De itt is feltűnt, hogy 1600 kalóriával, napi 20.000 lépéssel és heti 5 edzéssel -10kg 4 és fél hónap alatt nagyon csekély..


Utánanéztem a dolgoknak, és oké, hogy minden ember más, de konkrétan férfiként már 1800 kalória is sok esetben kevés, főleg ennyi mozgás mellett. Ennek ellenére 1600 kalória alatt nem indul be a fogyás nálam, pedig még 5-6kg mínusz jól jönne.


Most ott tartok jelenleg, hogy megemeltem a kalóriáim 2300-2500-ra, és míg 1 hónappal ezelőtt 68-69kg között mozogtam, most 70-71kg. Az aktivitás ugyanaz, napi 20.000 lépés, heti 4 edzés. Nem feltétlen baj, mert a cél újra a 78kgos fizikum, de kicsit idegesít, hogy ennyit ehetek csak.


Ezek alapján az 1200-1400 kalória nekem nem lenne kevés elméletben. Tudom, hogy BMR alatt tilos lenne enni, de gyakorlatilag ezek szerint nekem a BMR-em is sokkal alacsonyabb, mint egy "normál" emberé?


Kalkulátorok szerint 1700 a BMR-em, de sehogy sem jön ki a matek:

1700 BMR + napi 15-20 ezer lépés + heti 4 edzés = 2500-nak minimum kellene lennie a szintentartómnak, ennek ellenére 2500 kalória nagyjából +400 kalóriás többletet jelent nálam.


Versenyzőket megszégyenítő módon mérek mindent, ami már kezd átmenni egy nem egészséges dologba. Még 100g uborkát is lemérek.. Csak vizem iszom, nem használok zsiradékot, szinte 0% az esélye, hogy elszámolok valamit, mert lehetetlen.. Ha el is számolnék valamit, akkor az max 100 kalória.


Makrókat tekintve: 0.5g/testsúlykg zsír, 2g/testsúlykg fehérje, a maradék pedig szénhidrát.


Alacsony vagyok, oké, de ennyire nem kellene ez befolyásolja a dolgokat.

Mit tehetek ez ellen? 2500 kalória alatt nem érzem annyira szuperül magam, viszont hízni sem szeretnék feleslegesen. Márpedig 2500 kalória nagyon is hízás nálam.


Van ennek valami tudományos magyarázata? Van erre egyáltalán megoldás? Vagy el kell könyvelnem, hogy annyit ehetek, ami egy gyereknek is kevés?


Én arra gyanakszom, hogy az első fogyásom alatt lévő 8 hónapos deficit (átlagban havonta 4,3 kg mínusz) miatt van ez az egész, de még nem jutottam el sehogy arra a pontra, hogy helyre tudjam hozni a dolgot, ha egyáltalán helyre lehet hozni.. Mit tegyek? Ne érdekeljen, hogy hízok..? Ez sem megoldás, mert kb 3 hónap alatt vissza tudnám szedni azt, amit összesen leadtam..



2023. szept. 24. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban csökkenteném azt a brutális mennyiségű kardiót, főleg ha csak azért sétálsz, hogy kcalt égess. Nagy valószínűséggel annyira túlterheled magad azzal, hogy a NEAT-ed csökken emellett a lefontosabb, hogy brutális módon növeled az étvágyad vele. (Főleg, ha neked 2500 kcal kéne, hogy jól érezd magad...)


Emellett azt sem kell elfelejteni, hogy a termékekre írt kcal sokszor "kerekített" érték, amivel a gyártók szeretnek csalni. Ahogy észrevettem, mindent próbálsz kitolni a szélső értékre, így a te 2500 kalóriád a valóságban simán jelenthet akár 2800-at is.


Amit tudok tanácsolni:

- Kevesebb kardió

- Az étrend átgondolása, lehet a makrók jók, de választhatnál olyan ételeket, amiktől jobban jól laksz (kísérletezni kell).

- Heti-kétheti szinten figyelni a fogyást/hízást, vezetni egy kcal naplót, ahol minden termékhez/ételhez párosítasz adatokat, így tudsz viszonyítani, hogy az adott időszak mégis mire volt jó.

- Megtalálni annak a kulcsát, hogy hogyan is lehetne számodra kevesebb kcal sokkal laktatóbb, akár OMAD ahol nagyobb adagokat tudsz egyszerre enni.

2023. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Figyelj, te nem unod még, hogy minden második nap ezen hisztizel? Felnőtt férfiként NEM elég az 1300 kalória.


De ezt minden kérdésednél megkapod. Az 1600 is KEVÉS! Pont.

2023. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2#

Figyelj, te nem fogod fel, hogy akár mennyire kevés az 1600 kalória, ennél kevesebbel nem tudok fogyni? Még a 2300 is kevés ennyi mozgással, mégis ez kalóriatöbblet nálam.


TUDOM, hogy kevés. Hányszor akarod még leírni? :D Tisztában vagyok vele, hogy ez koplalás kategória, azért írtam ki a kérdést, hogy megoldást találjak erre.

2023. szept. 24. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy kevés. Én bár nő vagyok de én is kb 1200on fogyok normális ütemben, azaz havi 3-4 kilót. Lehet lassú az anyagcserénk ki tudja. Akik itt írják hogy kevés azok a kalkulátorokból meg magukból indulnak ki. De van aki tényleg nem is ért hozzá. Múltkor egy Fb csoportban olvastam, hogy egy nő 1200at eszik, másik nő írja, hogy ez rohadt kevés és hízni fog ha újra sokat eszik, ő 1800at eszik és fogy. Írta neki a kérdező, hogy de lehet ő magasabb, mert ő alacsony és 1800on biztosan hízna. Aztán ilyet szól az 1800as nő: ja am nem számolom a kalóriákat csak időszakos böjtölök :D Fogalma sincs...


Csak a tested jelzéseire hallgass, tapasztald ki, mennyin fogysz!

2023. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 80. Kerdesed ugyan errol kb. Keves a kaloria, egyel tobbet, de fokozatosan. Ki van ehezve a szervezeted, de leall az a hizas. Ha 78kg a cel akkor nem is baj ha feljon nem? De lehet megall ezen a 71-72n es azert jott fel 1! kg egy honap alatt mert olyan keveset ettel, keves volt a szenhidrat is, most kicsit vizesebb vagy.
2023. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!