Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le? Titeket mi...

Hogyan fogyjak le? Titeket mi motivál?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kiskorom óta küzködök a túlsúlyal, sokszor piszkáltak is emiatt. Viszont elszántságom ès motivációm sosem volt ez iránt. MOST VISZONT VÁLTOZÁST SZERETNÈK ELÈRNI! Mert hiszem, hogy vègre ennyi idősen megtudok felelni magamnak ha lefogyok. Nooosss a számok: 18 èves lány vagyok, 175cm ès 80kg... Az álom súlyom 65-70kg között lenne. Fogalmam sincs milyen módszerekkel álljak neki. Nagyon szeretek görkorizni ès gondoltam be kellene iratkozni is valamilyen sportra viszont fèlek, hogy ott újra cikiznek illetve sok időt kell most a tanulásra fordítanom hiszen májusban èrettsègizek. Tippeket, tanácsokat szeretnèk kèrni tőletek... előre is nagyon köszi

2023. szept. 24. 18:58
 1/8 anonim válasza:
100%
engem az önszeretet motivál leginkább. ha cikiznek az ő bajuk, rajtuk lesz. te többre mész, eléred a célod, vagyis valamit segít. bár,véleményemszerint edzőterem sokkal jobb, tehát, ink azt ajánlanám
2023. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Vannak elhizassal foglalkozó könyvek(éhes lélek gyógyítása pl) és pszichológusok is.


Ez talán megadja a lelki löketet. 10-15 kiló még nem annyira sok. Ezzel könnyebb megbirkozni, mint ennek sokszorosaval.


Egyébként meg a kaja és a kaloriadeficit a legfontosabb.


Amúgy meg vannak YouTubeon is edzők pl pamela rief, otthon is bármikor be tudsz iktatni egy fél-1 óra edzést.

2023. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
27%
Egyedül futni a környéken 1 órát kajára figyelni, nézni a kalóriákat mibe mennyi van vizet inni
2023. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Szobabiciklit odatoltam a hűtő elé és telepakoltam a padlót súlyzókkal, már csak a porszívózáshoz is emelgetni kell őket vagy hogy el lehessen menni a szobába
2023. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
58%
Az h nincs pénzem kajára
2023. szept. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Esküvőm lesz jövőre és vékony szeretnék lenni addigra. Ez az ami gyorsítja a folyamatot, mert amúgy én is nehezen tudom rávenni magam :D De a lényeg hogyha lefogyok akkor jobban fogom szeretni magam, csinosabban fogok öltözködni, nem fog a családom b.aszogatni emiatt, nyugodtabb leszek, nem fogom szégyellni magam, ha társasági eseményre megyek és ott minden nő csinos.


De nem csak a motiváció a lényeg én rájöttem, hanem fontos az is, hogy megtaláld a neked megfelelő módszert. Én elég motivált voltam még kb 10 éve, és csak csirkét ettem zöldséggel kb, meg kizártam mindent, ami magas kcal tartalmú, pl olajban sült krumpli, majonéz, gyorskaja, csoki, chips. Futottam sokat. Nem is tartott 3-4 hónapnál tovább. Én szeretek azt enni, amit akarok, de hát hogy legyek ilyen alacsony kalórián ezekkel? Hát úgy, hogy én csak egyszer vagy max kétszer eszem egy nap. 20/4 időszakos böjtölök. Nekem bevált, 3 hét után már nem is voltam éhes napközben. A futás nem jó a térdemnek, illetve kimozdulni se akarok majd a hidegben, a konditermet nem szeretem, úgyhogy én videókra tornázom. Most Chloe Tingre éppen, mert neki vannak ilyen rövidebb kihívásai. Amit persze nem csak 2-4 hétig fogok csinálni, de ez pszichológiailag jó nekem, hogy "csak" 28 nap és vége, látom a végét :D Aztán ha befejeztem jöhet az újabb challenge.


De lehet neked egészen más válik be, ki tudja.

2023. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Engem most az motivál, hogy hátha megúszom a plasztikát. Csúnya maradt a hasam a terhességek után, de nem szeretnék azonnal kés alá feküdni, hanem elérni a 170 cm-hez a 60-62 kg, hátha úgy már ki tudok békülni a látvánnyal. Ha pedig úgy is csúnya, akkor jutalomból megyek szépészeti beavatkozásra (mondjuk kezelésre).

Ahogy csinálom: az alap a kalóriadeficit. 2 hétig ideal body shake-et reggeliztem és vacsoráztam. Az ebédemet 500 kcal körülre lőttem be. Utána már csak a reggelimnek hagytam meg a shake-et, szintén 500 kcal ebéd és 300 kcal körüli vacsora. A nap végén 1500 kcal a célom.

Ehhez most heti 3x erős intenzitású gyaloglást kapcsoltam futópadon, illetve gyalog járok munkába.

Szenvedés és falásrohamok nélkül lefogytam 10 kilót 2 hónap alatt, még 6 van hátra.

Sok sikert kívánok!

2023. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogyan? Mindenkinek meg kell találni a saját útját. Hiába javaslok én valamit valakinek, az nem biztos, hogy amit én csinálok az neki is jó lesz. Egy életmódváltásnak pedig elsősorban az egyén számára fenntarthatónak kell lennie.

Szintén 175cm vagyok, és 170ről 64kg-ra fogytam le évek alatt.

Hogy mi motivál? Az, hogy nem akarok megint kövér lenni, nem akarom 3 ember súlyát magamon cipelni, nem akarok mindennapos fájdalmakkal élni, nem akarok télen is izzadni 1 utca séta után, nem akarok sírva kijönni a túlsúlyos ruhás üzletek többségéből mert már ott se jó rám semmi, nem akarok olyan beteg lenni mint amilyen kövéren voltam, nem akarok éjszakánként arra riadni hogy fulladok, nem kapok levegőt, nem akarom hogy megint eluralkodjon rajtam az érzelmi evés és a kajafüggőség.

Én akarom irányítani az életem amennyire csak lehet. Engem ezek a dolgok motiválnak.

Most már 4,5 éve annak, hogy életmódot váltottam, diétázom, sportolok, és tudatosan foglalkozom a mentális egészségemmel is.

2023. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!