Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez egy mindennapos küzdelem...

Ez egy mindennapos küzdelem lesz, vagyhozzá lehet szokni az új életmódhoz?

Figyelt kérdés

Igazából a kényelem hívogat, hogy feküdjek egész nap és egyek chipset meg gyorskaját, nem is a szervezetem kívánja szerintem. Tudom néha lehet ilyeneket enni de én mindennap akarok :D


Ti mennyi idő után szoktátok meg az új életmódotokat?


2023. szept. 25. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egész napos fekvés nem esne jól. Érzem a kezemben-lábamban, hogy menni akarnak. De nem tudom, mikor kezdődött.


Ami a kaját illeti, nekem a csoki meg a keksz a probléma, nem a csipsz. Az segít, hogy inkább zöldség, gyümölcs van szem előtt, mosva, darabolva az asztalon (sőt párolt zöldség is, annyit kibír hűtés nélkül, míg elfogy). Plusz ezeket be sem írom (amúgy kalóriát számolok). Ennyi ráhagyás van a kalóriaketetben, és így a zöldséget egyszerűbb enni, mint a csipszet, csokit, mert nincs vacakolás a beírogatással.


A párolt zöldséget úgy készítem, ha sietek, hogy egy 450 g-os fagyasztott zöldséget beöntök egy egyliteres jénaiba, fél tk vegeta, 1 ek só, fedőt rá, összerázom, és 15 perc mikrózás. Csak 2-3 naponta mosom el a tálat.

2023. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éve váltottam életmódot, azóta diètázok, sportolok, közben le is fogytam, súlyt tartok.

Ez mindennapos küzdelem, amiben saját magad ellen kell harcolnod egy életen át. Így tudnám összefoglalni. 1,5-2 év kellett,hogy hozzászokjak. Nem tudom mások hogyan élik meg. Nekem még Mindig nehéz, és az is marad,( nem hiszem hogy ez az érzés már változni fog) de Idővel könnyebb lett, és a pozitív változások is tartják bennem a lelket.:)

2023. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

50 kilót fogytam, és 5 éve tartom, és igen, mindennapos küzdelem.

A sportot megszerettem, nagyon is, de sajnos kajafüggő vagyok, ami szerintem olyan, mint bármely más függés: nem lehet kigyógyulni belőle, csak akaraterővel visszafogni. Ráadásul, pont a függés miatt, nálam nincs olyan, hogy oké megeszek 1 db nápolyit. Ha egyet megeszek, akkor 2 csomaggal fog utánamenni. Meg még egy egész doboz jégrém, és lehet, hogy még csoki is.

Van, hogy állok a boltban több percig az édességes polc előtt, és megy a belső küzdelem...

Olyan is van, hogy nem sikerül megállnom, és szó szerint megeszek egy ültő helyemben 3-4-5000 kalóriányi édességet. Szerencsére nagyon ritkán, évi 1-2 alkalommal. De nem adom fel, nem esek vissza, megrázom magam, és folytatom a normális kajálást, ahol abbahagytam.

Az nekem nem okoz gondot, hogy mozogjak, mert nagyon szeretem. De a kaja... az állandó küzdelem.

2023. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Soha nem vonzottak a chipszek szóval passz.

De szerintem csak le kell szoknod az ízfokozókról.

2023. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!