Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A "csak salátát eszem nem...

A "csak salátát eszem nem tudom miért vagyok kövér" stb mondatok nem igazak?

Figyelt kérdés
Amikor egy kövér ember azt mondja, hogy ő csak salátát eszik, vagy nem eszik sokat, vagy sokat mozog, stb. és nem érti, miért kövér, ott valójában mi az igazság? Mert ha tényleg csak salátát enne vagy nem enne többet mint szükséges lenne, akkor nem lenne kövér, nem?
2023. szept. 29. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem ilyen egyszerű, mert rengeteg probléma állhat az elhízás mögött, nem csak a táplálkozás, vagy a mozgás szegény életmód.
2023. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Valószínűleg snickers- vagy franciasalátára gondolnak, azokból is napi 2 kiló.

1-es: hülyeség, ha kevesebbet viszel be, mint amennyi a tested szükséglete, akkor fogyni fogsz. Levegőtől nem hízik senki.

2023. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Kiegészítés: senki nem mondja, hogy nincsenek egyéni különbségek, lehet egy pajzsmirigybetegnek nehezebb lesz lefogynia, de nagy hülyeség mindent erre kenni, illetve ezzel a gondolkodásmóddal az elhízott emberek járnak pórul, mert azt fogják gondolni, hogy ők nem is tudnak lefogyni.
2023. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

"rengeteg probléma állhat az elhízás mögött, nem csak a táplálkozás, vagy a mozgás szegény életmód"

Sajnos pedig az esetek 99%-ában ez a kettő a felelős. Olyan ember nem létezik, aki tényleg kevés kalóriát eszik magas fizikai akvitás mellett, mégis kövér. A fő kérdésre válaszolva: sajnos nekem is sok olyan kollégám van, akik csak salátát esznek, meg csak hangyányi adagokat esznek, a valóságban meg napi 3000 kalória az a hangyányi adag. Még versenysportolók is nehezen képesek megbecsülni szemre és érzésre a kalóriabevitelüket, nemhogy teljesen laikus emberek. Plusz az emberek szeretnek nem gondolni az olajra, amiben sül a hús, meg a panírra, meg arr a pici vajra, meg arra a pici ketchupra, meg arra a pici üdítőre, amikből aztán szépen nap végére összegyűlik a kalóriatöbblet. Arról nem is beszélve, hogy ezek az emberek utoljára középiskolában végeztek érdemi sporttevékenységet, és ha megvan a napi 10 ezer lépésük, akkor már ünnepeltetik magukat, hogy mennyire aktívak. Sajnos ez a szomorú valóság.

2023. szept. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Egy saláta semmivel sem jobb egy töltöttkáposztánál. :D Tudok olyan salátát csinálni, amiben 1000 kalória van. A tested NEM tudja, hogy mit eszel, ezt kell megértenie az embereknek.


A "nem eszek sokat" meg nem mértékegység. Itthon is mindenki azt mondja, hogy "de hát nem is eszek sokat, csak napi 1x". Igen, de az a napi 1 étkezés 1600-2000 kalória.. +cukros üdítők stb.


A sok mozgás nem végképp nem mérvadó ilyenkor. Fél óra futás 1 nagyobb darab alma kalóriaértéke. Nem tudsz lemozogni egy rossz diétát.

2023. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van ilyen kolléganőm, aki folyton panaszkodik, hogy ő mindig salátát eszik, alig eszik és mégsem fogy. Egyrészt nem mindig azt eszik, csak heti 2-3-szor, másrészt az a saláta minden, csak nem kalóriaszegény, mert telepakolja mindennel és leönti egy nagy adag szósszal. Ja és délutánonként mindig eszik csokit, sütit, vagy kekszet, hiszen ha egészségeset evett ebédre, akkor ez belefér. A lényeg, hogy abszolút nem figyel arra, hogy mennyi kalóriát eszik és azt hiszi, ha minden nap eszik egy kis zöldséget, akkor már minden oké és csodálkozik, hogy nincs eredmény. Egyszer amúgy finoman javasoltam neki az egyik panaszkodása után, hogy számolhatná a kalóriákat, de kijelentette, hogy neki erre nincs szüksége, mert nem is eszik sokat és biztos ilyen a genetikája, hogy nem tud fogyni, nem az ő hibája. Rendesen meg is sértődött, úgyhogy azóta inkább nem mondok ezekre semmit, ő dolga.
2023. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Létezik azért egyéni különbség, van aki hízékonyabb, van aki nem. Én pl. túlsúlyos vagyok, pedig nem eszek mennyiségre, minőségre mást vagy többet, mint egy átlagos súlyú ember. Nem egy ismerősömmel egyeztettem már, hogy mennyit és miket esznek, én sem eszem többet náluk átlagosan. Van olyan kolléganőm és egy rokon is, aki brutál sokat eszik, és mégis mindketten karcsúak és nem sportolnak egyáltalán. Van olyan kolláganőm, akinek pedig pont ez a problémája, mint nekem. Normálisan eszik, nem zabál, nem falja a nasikat és mégis kövér... van azért eltérés a genetikában ezek szerint.
2023. szept. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Ez alatt azt értem, hogy van aki 1500 kalória beviteltől is hízik, mert ugyanannyi mozgás mellett a szervezete nem égeti el azt a kalóriamennyiséget. Van aki meg 2000 kalóriát is el tud égetni, pont ugyanannyi aktivitással, mert jobb az anyagcseréje(?) 7.válaszoló vagyok
2023. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Így van, nem igaz.

Sajnos voltak a múlt században emberkísérletek a kalória megvonásra (Auschwitz, gulag), és nem voltak kövér emberek.

2023. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

9: Nyilván vannak fokozatok a koplalásból adódó kóros lefogyás és az egészséges tartományon belüli étkezés es az ezáltali fogyás-hízás között.

Egyértelmű, hogy ha valakit kínoznak, sanyargatnak testileg lelkileg, éheztetik, akkor az kórosan le fog fogyni csontsoványra. Ezzel nem mondtál semmi újat. De ez nem épp egészséges módja a fogyásnak.

2023. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!