Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A "csak salátát eszem nem...

A "csak salátát eszem nem tudom miért vagyok kövér" stb mondatok nem igazak?

Figyelt kérdés
Amikor egy kövér ember azt mondja, hogy ő csak salátát eszik, vagy nem eszik sokat, vagy sokat mozog, stb. és nem érti, miért kövér, ott valójában mi az igazság? Mert ha tényleg csak salátát enne vagy nem enne többet mint szükséges lenne, akkor nem lenne kövér, nem?
2023. szept. 29. 15:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%

Ez kicsit bonyolult. 😂 Egyrészt, a saláta nem feltétlen fogyásbarát, attól függ miből áll. Másrészt Sok dolog járulhat hozzá az elhízáshoz, nem csak egy. Nem csak az a tévhit, hogy valaki sokat " zabál" ahogy a buta emberek mondani szokták, és nem mozog. Rengeteg oka van annak ha egy ember elhízik, nagyon sokszor ez egy összetett, többlépcsős folyamat eredménye.

Pl az én elhízásomnak is sok oka volt. Az elsődleges elhízásom pl nem mennyiségi dolog miatt volt, és még csak nem is mozgásszegény életmód miatt, mivel aktívan sportoltam akkoriban, sőt, nassolás miatt sem, mert kajára is alig volt pénze a szüleimnek gyerekkoromban, nem hogy csokira meg csipszre meg hasonlókra. A rossz minőségű étrend és anyagcserebetegség kombinációja volt az elsődleges gond, -amiről sokáig nem is tudtam, hogy van.

Később mikor próbálkozni kezdtem, a fogyás is gyötrelmes volt, vagy nem is ment, nem is sikerült, egészen addig, amíg nem tudtam meg, hogy ilyen anyagcsereprobléma mellett milyen speciálisabb diétára van szükségem. Onnantól a fogyás is ment normális módon, koplalás nélkül. Lefogytam.

Mutasson már valaki 5-8-10-12 éves kisgyerekeket akik kalóriákat számolnak meg tudják hogy 2 ételből melyik az amelyik kevésbé hízlal =kevesebb kalóriát tartalmaz stb stb. Mert én baromira nem tudtam ezeket, mégis mindenki engem hibáztatott már kisgyerekként amiért kövér voltam. 😔


9. Akiket a szabadságukban korlátoznak és éheztetnek, azok nyilván lefogynak. De ennél nagyobb baromságot ritkán szoktak emberek felhozni " példának". A legostobább példa ami létezik. Azok az emberek is ettek volna ha van rá lehetőségük, mert épeszű embereknél ( ha ehetnek, enni fognak) az éhség és az életösztön erősebb!!!

Éhezni, koplalni se nem normális, se nem egészséges, se nem élhető módja a fogyásnak. Nem követendő példa.

2023. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálom, hogy a kérdésre válaszoltam az ostoba példámmal, és nem a saját nyomorom miatt mentegetetőzöm egy kilométeres üzenetben.
2023. szept. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%
Én is gömbölyded vagyok, nyilván tudom, hogy ha normálisan ennék és mozognék, nem így lenne. Attól még szeretem a salátát, csak ugye mást is. Nekem mikor kezdi a másik pufika a lemzet, szemrebbenés nélkül közlöm vele, hogy te is tudod, hogy ez nem így van, akkor te sem néznél ki így. Aztán általában csak elröhögik magukat, hogy hát igen. Vagy bepukkad, de ugye nem hat meg, nem engem zavar.
2023. szept. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem igazak, de mivel kézzelfogható bizonyítékkal nem tudsz szolgálni, így meggyőzhetetlenek. Ahhoz az kellene, hogy minden egyes napjukat filmre vedd és szembesítsd vele őket, hogy HOSSZÚTÁVON mi mindent esznek és mennyi kalóriaértékben. Nagyon meglepődnének.
2023. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Van egy ilyen kollegam. O valoban keveset eszik(es itt most kaloriara gondolok), legalabbis a munkahelyre rendszeresen hoz teljes kiorlesu toastkenyerbol (75kcal/szelet) keszult naturcsirkes szendvicset, allitasa szerint otthon is leginkabb zoldsegeket eszik, es szamolta a kaloriakat is becsulettel. Eredmenye megsem volt, sot hizott. Aztan egyszer leultem vele beszelgetni a miertjerol. Hat igen… kiderult hogy minden nap lecsuszik 1-2-3 energiaital, meg 2liter(!!!) cola. Egyik sem a cukormentes fajtabol. Persze ezeket nem szamolta hozza, mert hogy ez csak folyadek. Nem is ertette hogy miert kene hozzaszamolni. Azt hittem eldobom az agyam. Meg kellett magyaraznom egy 43 eves ket gyerekes ferfinak hogy bizony a napi szintu ket liter Coca Colaban k*rva sok kaloria van.
2023. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
9%
Láttál már sovány elefántot?Víziló,zebra ,antilop,zsiráf,ló...csak salátát esznek.
2023. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Én nem hiszek abban, hogy ha valaki tényleg csak "salátát" eszik akkor kövér marad vagy kövér lesz.

De az nem is normális aki csak azt eszik.


Normális az lenne ha enne valaki napi 5 vagy 6 alkalomra elosztva, megfelelő mennyiségű (számára szükséges) zsírral, ch-al és fehérjével kialakított étrendből álló ételeket, megfelelő mennyiségű kalorianyi mértékig.


Salátával (ha ez most a sima nyers zöldsaláktára értendő) nem lehet elegendő fehérjét bevinni.. vagy zsírt se.


Lehet ebédre eszik valamit meg salátát valaki vagy, vacsorára eszik salátát öntettel de mondjuk reggelire még fél kiló fornettit vagy uzsira egy rakat édességet.. akkor az nyilván nem fog lefogyni. Mennyiségileg mondjuk egy 200g-os gumicukor nem tűnik soknak.. mintha meg se ette volna.. vagy egy fánk két falat.. közben még egy fél csirkenek a kaloriamennyosege van benne... vagy 3 kiló jegsalatae.. szóval sztem én a fizikában hiszek.


Pl a termodinamika első főtétele.. csak úgy nem teremtodik az ember seggere a zsír a csapvizbol vagy a nyers salatabol..

2023. szept. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
15. Azt se hiszem el, hogy ilyen hülye ember létezik, hogy ha nem energiamentes italokat iszik akkor azt nem számolja hozzá a beviteléhez, ilyen nincs. Vagy ha ennyi IQ szorult bele hogy van még életben? Hogy dolgozik? Ennyire buta nem lehet senki.
2023. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A nem eszik sokat, az nem mérésen alapul vagy statisztikai összehasonlításon, hanem érzésen. Ha valaki épp annyit eszik, hogy jóllakjon, megszokásból nassolgat, simán bevihet túl sok kalóriát, főleg ha sok gyors szénhidrátot fogyaszt. Aztán meg ha megkérdezed, hogy mennyit evett, azt mondja majd, hogy nem sokat, mivel sose ette tele magát, de azért bevitt 3-4000 kcal-át.

Míg aki csak 1500-at, de attól jóllakik, úgy érzi, teleette magát, az meg azt fogja mondani, hogy sokat eszik; hisz annyit "zabált", hogy pukkadásig volt.

Szóval ez csak érzésből fakad, hogy ki mennyire hamar lesz jóllakott.

2023. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha cukorfüggő vagy, akkor észre sem veszed, hogy benyomtál egy sütit vagy csokit.
2023. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!