Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire eltérő...

Miért vannak ennyire eltérő vélemények arról, hogy kin mennyi túlsúly van?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésben a 163 cm 70 kilós nőre azt írták, hogy messze van a dagadtól, 5 kilót ha lefogy az még jó de így is normális a súlya. Másik kérdésbe 165 cm 70 kilós nőre azt mondják, hogy 15 kg van rajta, tegyen lakatot a hűtőre. Hasonló vagyok amúgy, 161 cm és 69 kg, amikor meglátok egy ilyet hogy ez már 15 kiló túlsúlynak számít meg milyen kövér akkor elszomorodom és észrevettem magamon hogy olyankor nem eszem akkor sem ha éhes vagyok mert úgy vagyok vele nekem már nem kéne ennem...


Mi alapján véleményezik ezt amúgy? Most akkor nekem is van legalébb 15 kg túlsúlyom, vagy csak 5, vagy elhízott lennék vagy normál alkatú?


2023. okt. 5. 10:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenki magábol indul ki, aki tobb kilo, az biztos azt fogja neked írni, hogy rendben van a 69 kg.

Aztán van olyan is, akinek jobban tetszenek a telt idomok. Nekem pont ellenkezoleg, a vékony, izmos testalkat tetszik.

En is 161 cm vagyok, de 53 kg, szerintem erre a magasságra nagyon sok a 69 kg. Még magamra is azt mondom, hogy a hasi részen van pár kg felesleg.

2023. okt. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%

163 cm és 70 kg kövér, van rajta 20 kg zsírfelesleg.

165 cm 70 kg is kövér és neki 15 kg zsírfeleslege van.


Rajtad is majdnem 20 kg zsírfelesleg van.


Én 159 centihez vagyok 47 kg.


Itt van pár fatfan pasi, akik írják, hogy nem kell fogyni, mert ők ezt szeretik. Egyébként pedig kell, csak hát ők a kövéret szeretik.

2023. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én 55 kilósan egész vékony voltam pedig, nem lehet rajtam 20 kg zsír... Vagyis nem akarom hogy kiálljanak a bordáim is annyira vékony legyek.
2023. okt. 5. 10:38
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem csak számok alapján, saját magához próbál viszonyítani az ember.

De ennyiből nem lehet tudni, hogy ki hogyan néz ki. Számít az alkat, az eloszlás, hogy izom, vagy háj.

Én 175 centi vagyok, de 67 kg volt a maximum, és nagyon rosszul éreztem magam. 62 kg körül jó.

2023. okt. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Van az eü-i határérték, van a külső szemlélő véleménye és van az a testtömeg amikor maga az alany jól érzi magát. A 3 féle érték ritkán esik egybe.

Ezt tetézi még a külső szemlélők nagyon eltérő véleménye a szépségideálról.

2023. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2%
Mert mindenki szeretné azzal hitegetni magát, hogy nincs rajta túlsúly, amikor van. 18 feletti bmi esetében túlsúlyról beszélünk, mert minden kiló, ami afelett rajtad van, az felesleges. De akinek 21 a bmi-je ugyanúgy szeretné mentegetni magát, mint akinek 28. Ezért eltérőek a vélemények. Még jó, hogy ezek vélemények, és nem tények. A tény, hogy 18 bmi felett nem vagy egészséges.
2023. okt. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Megyek és felkötöm magam :D Nem hiszem hogy tetszenék magamnak 4-essel kezdődő súllyal de ezek szerint egészségtelen vagyok, szomorú. Abban a tévhitben voltam, hogy a normál BMI a normális és nem az enyhe soványság.
2023. okt. 5. 13:23
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
#7 A soványság a normális!
2023. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, ha te most BMI-t számolsz, a tiédre jelenleg kiírja, hogy túlsúlyos vagy.


És képzeld, még 48 kg-val is normális testsúly tartományba esel. 47-nél írja ki, hogy enyhe soványság.

Forrás: WEBBeteg BMI kalkulátor

2023. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy túlsúlyos vagyok igen, csak szerintem normál lennék mit tudom én 60 kilóval is.


Jó 8as leesett, te már írtál ebbe a kategóriába több kommentet is, hogy a soványság a normális, ott már lehurrogtak, ide talán nem jönnek ha szerencséd van :D

2023. okt. 5. 13:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!