Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak ennyire eltérő...

Miért vannak ennyire eltérő vélemények arról, hogy kin mennyi túlsúly van?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésben a 163 cm 70 kilós nőre azt írták, hogy messze van a dagadtól, 5 kilót ha lefogy az még jó de így is normális a súlya. Másik kérdésbe 165 cm 70 kilós nőre azt mondják, hogy 15 kg van rajta, tegyen lakatot a hűtőre. Hasonló vagyok amúgy, 161 cm és 69 kg, amikor meglátok egy ilyet hogy ez már 15 kiló túlsúlynak számít meg milyen kövér akkor elszomorodom és észrevettem magamon hogy olyankor nem eszem akkor sem ha éhes vagyok mert úgy vagyok vele nekem már nem kéne ennem...


Mi alapján véleményezik ezt amúgy? Most akkor nekem is van legalébb 15 kg túlsúlyom, vagy csak 5, vagy elhízott lennék vagy normál alkatú?


2023. okt. 5. 10:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, csak 2 centivel vagy magasabb, mint én. Voltam már 55 kg. Nagy volt a fenekem, hasam, combom. A 60 kg, a te magasságodhoz NEM vékony kategória. Döntsd el, hogy mit akarsz. Vékony szeretnél lenni, vagy enyhén husis, akin van 10 kg zsírfelesleg.
2023. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

A BMI index idősebb korban egy nagyon hasznos dolog, de csak idősebb korban..


Egyébként pedig hülyeség, mert nem tudja az izom-zsír arányod, a csontozatod, stb.

2023. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező: Nem kell 4-es kezdődnie. Ha ötven valamennyi lennél az is jobb, mint a 69. Nem kell túl soványnak sem lenni.
2023. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló magassággal és 57 kg-al éreztem magamat csinosnak, viszont a visszajelzések alapján nem voltam egyáltalán vékony, se tükörben, sem fényképen.
2023. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

8. Nem. Ha átlag emberekről beszélünk, nem olyanokról akiknél az izom mennyiség torzítja a testtömegindexet, pl testépítőkről, meg fitneszmodellekről/ versenyzőkről, ( akiknek sokszor már rendes ciklusuk sincs annyira alacsony a testzsír százaléka) akkor:

Az egészséges ( normál) bmi tartomány a normális, se nem a sovány ( benne van a nevében is, hogy sovány) , se a túlsúlyos, se az elhízott.

Egyébként meg ott a tükör, kinek mi tetszik, hogy érzi jól magát.

Én 3. Típusú ( legsúlyosabb) elhízásból fogytam normál bmi tartományba. 175cm, 64kg vagyok, évek kemény munkája van benne, diétázom, sportolok stb. Mégis volt 1-2 beteg fazon aki szerint KÖVÉR vagyok és 10 kilót fogynom kéne. Én ezt abszolut nem így gondolom. 54kg 175centihez? Mint egy rossz vicc kb😂 Nevetséges, és irreális. Nem fogom éheztetni magam senki félrement ízlése miatt. Sose volt célom piszkafa soványnak lenni. Szerintem nem egészséges, nem csinos, nem szép.

Kérdező: használj több mércét arra, hogy megállapits egy reális állapotot magaddal kapcsolatban. Bmi( jó kiindulási alapnak), tükör , körméretek, akár ruhaméret 38-42-44 méret az teljesen rendben van. És az egyik legfontosabb, milyen súllyal érzed jól magad?

Ha egy alacsonyabb testsúlyt már csak úgy tudsz elérni hogy azt érzed koplalsz, éhezel, szenvedsz, egyebek, akkor egyszerűen nem éri meg.

2023. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

#15


Engem a 159 centi 47-48 kg-hoz itt már lesoványoztak, miközben teljesen a normál BMI tartományba esem. És nem, egyáltalán nem vagyok sovány.

2023. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16. A magasságodhoz arányaiban teljesen rendben van.
2023. okt. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
#15 A sovány a normális, de mindegy. Amit ti normálnak hívtok az már elhízott.
2023. okt. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
18. Mondogathatod a hülyeséget, attól még nem lesz igaz. Sem egészséges.
2023. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%

Mondom a saját peldamat:

170 centihez 67 kilo vagyok ez a bmi szerint a normális felső értéke

Az ideális 62 lenne. Na már most van aki ízlése olyan hogy az én magassagommal 5ossel kezdődő számot szeretne. Neki a 62 túlsúlyosnak fog számítani


De a bmi index is természetesen fals lesz ha én most fogyókúra helyett gyurni kezdek mint az őrült


Ezért mondják az okosok hogy ne a mérleg bűvöletében éljünk hanem a tükröt nézzük

2023. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!