Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért látszik meg ilyen...

Miért látszik meg ilyen könnyen a mérlegen, ha sokat ettem, és miért fogyok nehezen?

Figyelt kérdés

Ha egy hétig deficitben vagyok, még akkor sem nagyon csökken a súlyom, ha nagy a deficit (és nem, nincs raktározó üzemmód). Kell kb egy hónap a 3 kilós fogyáshoz, ami amúgy kb semmi, ettől se vékonyabb nem leszek, se a ruháimat nem kell kisebbre cserélni. Hosszú folyamat. Na de ha csak egyszer több kcalt eszem, akkor másnap 60-100 dekával többet mutat a mérleg. Vagy volt hogy keretén belül ettem viszont aznap csak gyorsétteremben, 3 napig több volt a súlyom, majd hirtelen lement egy kg, mert gondolom fogytam, csak ez nem látszott a mérlegen.


Azért vagyok most dühös, mert végre 6ossal kezdődött a súlyom tegnap, 69.5 voltam, ennyi nem voltam 3 éve. De szülinapon voltam, úgyhogy most kivételesen megszegtem a "diétát" és ettem ittam mindenből, szerintem 3000 kcal lehetett, alapból 1400-1500 körül eszem. Na reggel, ráadásul nagy wc után voltam 70.1. És feltételezem hiába térek vissza, 70 leszek még pár napig...


2023. okt. 7. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nagyon kevés szénhidrátot eszel, amikor fogyni próbálsz.

Meg akkor amúgy sincs nagyobb mennyiségű étel a gyomrodban.

Egyébként 1-3 kiló ingadozás teljesen normális.

3 kiló konkrét fogyás 1 hónap alatt pedig a te súlyodból elég sok, persze, hogy kell ennyi idő.

2023. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
78%

Feltetelezem no vagy aki osszeolvasott minden baromsagot a femina.hu meg hasonlo helyekrol es szorgalman tart meregtelenito meg viznapokat.

Eloszor is a sulyod 2,5 kilot siman ingadozik ami a merleg amit hasznalsz feltetelezem valami 4ks szar ami szinten pontatlan es siman teved 0.5-1 kilokat

Szoval a meresi hibahatar siman lehet 2-3 kilo

Masodszor attol h a sulyod nem valtozik sot no fogyhatsz pelda csokken a testzsirszazalekod de vizet kot meg a szervezeted vagy telnek a glikogenraktarak az izmaidban

Ha pontos eredmenyt akarsz a fogyasodrol akkor a merleget engedd el

A testzsirszazalekodat merd annal nincs pontosabb indikatora a fogyasnak

2023. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nő vagyok de nem hülye, asszem 16 évesen olvastam utoljára Feminat :D A mérleg valóban olcsó, nem tudom, nem én vettem, amúgy igazán kedvesen tudsz fogalmazni kettes :D


A túl sok szénhidrát lehet a ludas, mert tényleg többet ettem abból

2023. okt. 11. 06:23
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedben benne volt a válasz. A legfontosabb mondatod ez volt: ettől a ruháimat nem kell lecserélni. Na itt a titok. A mérleget dobd ki és figyeld a ruháidat. Főleg a nadrágot.

Azt hiszem több segítség nem kell.

De ha mégis, itt az apró betű:



Ha lötyög, fogytál, ha feszesebb, híztál.

Ilyen egyszerű.

2023. okt. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!