Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok éhes egész nap?

Miért nem vagyok éhes egész nap?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy gyakorlatilag én csak azért eszem, mert unatkozom. :D De tényleg.


Ha lefoglalom magam, akkor van, hogy reggeltől estig simán kibírom. 3 évvel ezelőtt 100+ kg voltam, most 73kg körül mozgok.

Már akkor is 1600 kalória körül ettem férfiként és nem voltam éhes, simán kibírtam ennyivel is. 8 hónap alatt le is dobtam 34kgot.


Most szintén fogyás miatt 1400-1600 kalóriát eszek, és most sem vagyok éhes, sajnos ennyit kell bevinnem, hogy fogyni tudjak. Genetikai szempontból nem a legjobb a szervezetem kalóriaégetése, nem véletlenül volt rajtam közel 40kg felesleg.


Egy ideig böjtöltem is, és abból is a kicsit extrémebb 20/4-es verziót csináltam (bár még ennél is vannak jóval durvábbak). Nem szándékosan, sőt, az elején nem is tudtam, hogy ez böjt, csak csináltam, mert így szoktam meg.

A 4 órás ablakban kb 2300-2700 kalóriát vittem be, de simán el lettem volna 1000-1500 kalóriával is, pedig mellette még edzés is volt. A fura pedig az, hogy akkoriban egy átlagos napom úgy nézett ki, hogy reggeltől 2ig iskola, 2-3 óra körül elmentem edzeni, 4-5 órára visszaértem a koliba, majd este 6 és 10 között ettem ÉS még így is volt energiám edzeni, hogy egész nap semmit nem ettem. Nem voltam fáradt, nem szédültem, a vércukrom is teljesen rendben volt.


Most is simán elvagyok napi 1 étkezéssel lefekvés előtt és kész. Csak azért nem így csinálom, mert komolyan veszem a sportot/testépítést és nem túl előnyös a napi egyszeri fehérjebevitel.



2023. okt. 9. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mert nincs agy-ideg-izom kapcsolat. Szoval nem jut el az agyadba hogy a tested ehezik. Ezen fokozatosan lehet javitani
2023. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hozzászoktál ahhoz, hogy este eszel.

Egyébként nem vagy ezzel egyedül, a legtöbb túlsúlyos ember szintén azért eszik többet, mert unatkozik. Számtalan kutatás bizonyította már, hogy amennyiben "elfoglalod magad", akkor a gondolataid az adott feladat köré fókuszálódnak és a koncentráció simán elnyomja az éhség érzetet.


Magát az evést egyébként sem kell túlmisztifikálni, 2-3 napig egy átlagosan jó egészségi állapotban lévő ember simán bírja, hogy nem eszik, mindenféle komoly panasz nélkül. Ergo az, hogy napi 1x eszel, simán rendben van abban az esetben, ha az egy étkezés keretén belül minden, a tested számára fontos tápanyagot megadsz neki.


"Genetikai szempontból nem a legjobb a szervezetem kalóriaégetése, nem véletlenül volt rajtam közel 40kg felesleg." Ez szimplán butaság. Ha komolyan veszed a testépítést, akkor tanulj is a témában, mivel sok negatív tapasztalattól megóvhatod magad. Azért híztál meg annyira, mert több kcal-t vittél be, mint amire a testednek szüksége volt. Az emberek 99%-a túlsaccolja a bevitt kcal mennyiséget (a gyártók is csalnak a számokkal).

2023. okt. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hétbe telt megszokni azt, hogy csak este eszem, direkt így akartam, praktikus, tudom tartani a deficitet, aztán amikor 3 napig otthon voltam akkor egész nap ettem unalomból, és a 4. nap is muszáj volt ebédelnem :D Mától szokom vissza :D Amúgy ez egy tök jó módszer, és munkaidőben megy is, ott úgy is el vagyok foglalva, meg nem tudok annyira könnyen a kedvenc kajáimhoz jutni, de otthon még néha küzdelmes :D Én is csak azért eszem sokat, mert unatkozom, egyszerűen ez kapcsol ki, ez a jó program nekem, munka után amúgy is fáradt vagyok, meg ki kéne bírnom kevés kajával kb 5-6 órát a hazaréstől a lefekvésig. Ezért jó egyszerre megenni a napi adagot és még fogyok is :D


Amúgy én is ezt érzem amikor épp jól csinálom, hogy nem vagyok éhes, ha korog is a hasam, úgyis elmúlik hamar, nem kell egyből enni. Én máshogy nem is tudom tartani a deficitet, hiszen mindig otthon jön rám az, hogy zabálni akarok :D Azokra meg ne hallgass, akik szerint éhen fogsz halni, hiszen éhenhalni lehetetlen, ha mindennap eszel legalább 1000 kcalt :D

2023. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1#

Igen, tudom, hogy akár 25%-kal is eltérhetnek az élelmiszereken lévő kalóriák.

Azért írtam, hogy elég kevés a kalóriaégetésem, mert nálam a fogyás nem indul be 1600 kalória felett férfiként magas aktivitással sem szóval csak erre tudok gondolni.

2023. okt. 10. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem egészséges a napi egyszeri étkezés, és főleg úgy nem, hogy az egész napi kalóriamennyiséget este viszed be.

Ne csodálkozz majd, ha el fogsz érni egy eredményt, akkor utána gyorsan vissza is fogod szedni magadra a súlyfelesleget.

2023. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!