Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyivel lenne kb kisebb a...

Mennyivel lenne kb kisebb a súlyom, ha a fogyást kcal deficit mellett nem kombináltam volna tornával?

Figyelt kérdés

Júniusban a 162 cm magasságomhoz 75 kg voltam, mell 95 cm, derék 75 cm, csípő 114 cm, combok 64 cm. Eü okokból életmód váltás mellett június óta kb 10 kg ment le rólam úgy, hogy napi 1500-1600 kcal-t fogyasztottam makrókra figyelve és mellette heti 4-5x végeztem 1 óra edzést (súlyzós és saját testsúlyos edzés). Most 65 kg vagyok, mell 87 cm, derék 68 cm, csípő 95 cm, combok pedig 54 cm. Az egész testemen látom, hogy most már inkább izom van és egy-két vállalható zsírpárnácska.


Összességében elégedett vagyok az eredménnyel. Viszont a minap az egyik kolléganőmel beszélgettünk arról, hogy ő például csak kcal deficittel (napi 1200 kcal, makró számolással) fogyott le 20 kg-t 8 hónap alatt. Ugyanolyan magasak vagyunk, de ő 56 kg most, viszont ránézésre inkább tűnik 60 kg felettinek, laza a bőre a látható helyeken és a fogyása óta kb 10 évvel idősebbnek is tűnik.


Előfordulhat, hogy nálam azért nem ilyen a változás külsőre, mert edzek is? Ha nem edzenék, csak mondjuk én is 1200 kcal-t tartottam volna, akkor más lenne az összkép? Az volt a tervem, hogy én is összesen 20 kg-t fogyok, de elbizonytalanodtam, hogy vajon szükséges-e vagy sem. Kicsit úgy érzem, hogy hiába mutat a mérleg kevesebbet, ha külsőre nem olyan az eredmény, akkor semmit sem ér, pedig lélektani szempontból valahogy jobbnak érezném, ha 5-tel kezdődne a súlyom és nem 6-tal. Szerintetek?


2023. okt. 20. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van.
2023. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól látod. Az izom segít formásítani a testet. Teljesen mashogy nez ki ha valaki picit ducibb es ha picit ducibb de a zsirja az izom tetejen oszlik el. Nalad az utobbi a helyzet.ezert nezel ki sokkal jobban
2023. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
(napi 1200 kcal, makró számolással) fogyott le 20 kg-t 8 hónap alatt. Teljesen fölöslegesen számolta a makrókat, ha fogyni akarsz egy a lényeg h meglegyen a kalória deficit. Az h milyen arányban oszlik meg a zsír meg a szénhidrát vagy akár a feherje, teljesen mindegy. A makrók számolásának akkor van értelme ha vki kalória többletben van szándékosan mert mondjuk izmot szeretne építeni, de ilyenkor is bőven elég csak a fehérjét számolni. Ezt főleg férfiak csinálják. Mind három makró számolásának akkor van értelme ha te egy szteroid használó profi testépítő vagy, amúgy semmi. Arról nem beszélve h 1200 kalóriával ami konkrétan egy önsanyargatás, koplalással egyenlő nem 20 kg-ot kellett volna fogynia hanem 30-at 8 hónap alatt, szóval bele csalt rendesen. Én 1600- kalóriaval fogytam 6 hónap alatt 25 kg-ot. 85-ről 60. Akkor gondolhatod h neki 8 hónap alatt nem 20-at kellett volna 1200-al.
2023. okt. 22. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha zavar h 6-ossal kezdődik a mérleg fogyjál még, próbáld ki milyen ha 5-sel kezdődik. Nem biztos h te is 10 évvel idősebbnek nézel majd ki lehet h tetszeni fogsz jobban magadnak de amíg nem jutsz el odáig nem tudhatod. Ha nem tetszel magadnak akkor vissza hízol 60 fölé, ennyi.
2023. okt. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!