Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Böjtölés szálkásítás alatt?

Böjtölés szálkásítás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A böjtölés mennyire káros izommegtartás céljából?


Elég furán működök ilyen téren, mert imádok enni, de mellette van egy olyan "képességem" is, hogy akár az egész napot kibírom étel nélkül.


Tegyük fel, hogy 3-4 óránként eszek és van 2000 kalóriám.

Elérkezek az utolsó étkezéshez este 8 környékén és marad kb. 500 kalóriám, de hiába mert ugyanolyan éhes leszek ez után is.


Viszont, ha a nap utolsó részében eszek többet, mondjuk a kalóriáim 80%-át, akkor sokkal tarthatóbb a dolog számomra, mert gyakorlatilag mivel délelőtt és délután nem vagyok éhes ezért teljesen feleslegesnek érzem azt, hogy egyek és simán kibírom délután 4-ig étel nélkül. Fordított esetben pedig ha normálisan ennék, akkor estig biztosan +1000 kalória lesz bennem, mint terveztem volna.


Ezért egy fogyási időszak nálam egy viszonylag durvább böjt, ahol délután 4 és este 8-9 óráig viszem be a kalóriáim, így biztosan tartani tudom az adott kalóriaértéket, amit kitűztem.


Ez izommegtartás szempontjából ez mennyire hátrány? A napi fehérjebevitel mindig megvan, illetve edzeni is járok 4-5 alkalommal hetente.


Olvastam, hogy izomépítésnél érdemes figyelni a 3-4-5 óránkénti étkezésre, de itt is csak a fehérjebevitel lesz a fontos, tehát 3-4-5 óránként 20-30g fehérjét érdemes bevinni. Érdemes lenne legalább a délelőtti órákban mondjuk 1 fehérje shaket letolnom emiatt, vagy izommegtartásnál más a helyzet?



nov. 9. 18:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon érdekes elv, szerintem probáld ki. Egy testépitő ismerős mondta, hogy valami miatt nővekvő holdfázisnál jobban hizik rakodik le az anyag mint az azt követő 2 hétben a fogyó holdnál. Nála működött, lehet nálad is.
nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!