Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A mozgasra nem ertem miert...

A mozgasra nem ertem miert mondjak sokan hogy csak 30 %-ban szamit?

Figyelt kérdés

Ha pl egy nap 2000 kaloriat fogyasztunk, viszont 500 kaloriat elegetunk, akkor fogyni fogunk... tehat nem kis mertekben szamit a mozgas a fogyasnal, hanem nagy mertekben.

Nem?


nov. 16. 12:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a random százalékmeghatározások teljes ökörségek, semmi értelmük. Ha kalóriadeficitben vagy, fogysz. Tök mindegy, hogy laikusok szerint hány százalék ez, hány százalék az, hány százalék amaz. Csak látnám egyszer azt a tanulmányt, ami ezeket a random százalékokat ilyen kereken és konkrétan meghatározza (nincs ilyen).
nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

A 2000-nek 25%-a az az 500 kalória, ami majdnem 30%.


A cikkek is azt írják, hogy 70% az étkezés, a többi kerekítve a mozgás.


A 70%-os étkezéshez, ami jelen esetedben 75, mégiscsak az étkezésen van a nagyobb hangsúly. 😉


Melyik a nagyobb szerinted: a 75%, vagy a 25%?

nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Az auswitzi tábor foglyai sem ugráltak a tévé előtt cédére, hanem kevesebbet kaptak enni és lefogytak sajnos. A kalóriadeficiten kívül minden más csak humbog, este ne egyél, szines kaják együtt, paleo diéta, mind mind marhaság. Egyszerűen nem kell annyit zabálni, nincs indoklás stresszel, munkahelyi gondokkal, éjjeli falásrohammal, egyszerűen nem kell annyit enni és kész. Most nézem a Survivort, 1 hónap alatt az egyik srác 16 kilót adott le és nem volt orvosi segítség, pszichológus, dietetikus, egyszerűen kevesebbet evett. Nem kelle elmenekülni a tudományok mögé, amikor este kihúzod a hűtőből a maradék fél tortát.
nov. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert pl én kb 30 percet sétálok és az csupán 192 kalóriát éget el.

Tehát egy kifli és egy kis pohár tej.

nov. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

"A cikkek is azt írják, hogy 70% az étkezés, a többi kerekítve a mozgás"

Melyik cikkek? A Nők Lapja cikkek? Tudományos forrásokban valahogy soha nem találkozom ezekkel a szép kerek százalékokkal. Ezek melyik metaanízisben kerültek ilyen konkrétan kiszámolásra?

nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%

#5


[link]


De tudom, a magadfajtának ez se hivatalos cikk. Ezért, ha nagyon kíváncsi vagy, akkor keress magadnak!

nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Mennyire tudtam, hogy a shopbuildert fogod linkelni. A shopbuilder egy tápkiegészítő webshop, ahonnan tájékozódni már 2009-ben is ciki volt. Szerinted a shopbuilder tudományos forrás? Nézz fel a PubMedre vagy valamelyik egyéb szakirodalmi adatbázisba, és figyeld meg, hogy nézz ki egy tudományos igényű kutatási munka. Ha meg fogalmad nincs a módszertantról, akkor miért okoskodsz dietetikai témában?
nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

shop builder mint tudományos cikk 😂


tényleg tipikusan a shop builderen szoktak ilyen százalékokat írni amik akkora hülyeségek mint a ház

ezeket a százalékokat miből számolja ki a drugs bunny? biztos a shop builder tudományos kutatásokat végez két eladott proteinszelet között 🤣

nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha nagyon kíváncsi vagy, akkor keress magadnak"

Én kerestem, és egyetlen dietetikai szakirodalmat se találtam, ami azt írná, hogy ilyen éles százalékokra lehetne bontani az étkezés és a mozgás hatásmechanizmusát a testsúlycsökkenés tekintetében. Érdekes, hogy én is csak a shopbuildert és a nők lapját találom.

nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

"Nem kelle elmenekülni a tudományok mögé, amikor este kihúzod a hűtőből a maradék fél tortát."


Igen, pontosan ezt kellene minden konyhaajtóra felgravírozni ahol problémás a súlytartás.

nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!