Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik nagy súlyt adtak le, 40,...

Akik nagy súlyt adtak le, 40, 50, 60 kilót, hogy tudtatok végig kitartani?

Figyelt kérdés
165cm/116 kg vagyok. 60-65re le szeretnék fogyni. Szinte minden héten elkezdem, de pár nap múlva fel is adom. Nektek hogy sikerült? Egyenes vonalban végigjárni ezt az utat, azaz soha vagy alig volt elbukás, vagy sokszor elbuktatok, de még többször kitartottatok? Mennyit sikerült leadnod mennyi idő alatt?
nov. 18. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

"Egyenes vonalban végigjárni ezt az utat"


Ilyennel ne is próbálkozz, mert 99%, hogy nem fog sikerülni, ez nem így működik. Jelölj ki szakaszokat, és tarts szünetet, hogy a szervezeted kipihenhesse magát.

nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Nekem az a kérdésem hogy egyáltalán hogy lehet ilyen brutálisan betegesen elhízni?! Amikor 70 kiló voltál nem zavart a hájredő, 80kilósan sem? Elképesztő ekkora dömperré nem egy nap alatt hízik az ember. Nem értem hogy lehet ennyire nem törődni magaddal.
nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2eske, például úgy, ha az ember evészavaros. Tudod, nemcsak az anorexia meg a bulimia tartozik ide az evészavarok közé, hanem a túlevés is. Képzeld, látja az ember, hogy sok a súly, amit cipel, bánja is, bántja is. Ha hiszed, ha nem, én ahogy írom, szinte állandó újrakezdésben vagyok a fogyókúra tekintetében. Lehet itt okoskodni, meg fensőbbségesen leszólni az erkölcsi magaslatokról, ahová képzeled magad, de megnézném, hogy bárki, aki nincs ebben a függés-szorongás csapdában, ami arra kényszeríti, hogy akkor is egyen, amikor józan fejjel nem szeretne, mert csak úgy oldódik a feszültség, ha teletömi magát, mit tenne, ha egyszer csak belekerülne. Tudod, az én apám alkoholista volt. Kb. 30 éves koromig nem is ittam alkoholt, egy cseppet sem, nehogy függő legyek én is. Képzeld, berúgva még sosem voltam, de a mintát hozom, mert függő lettem, kajafüggő. Ha esetleg valaki lazán benyögi, hogy akkor kérjek segítséget, mindjárt is, amint kifizeti nekem az alkalmankénti 15-20 ezer Ftot. Tudom, TBre is van terápia, ha hétfőn bejelentkezek, úgy 2040 körül biztos találnak majd nekem szabad időpontot.

Nem sajnáltatom magam, bár igen szar helyzet ez, az tudja, aki benne van. Betegségtől elhízni nemcsak a pajzsmirigybetegséget jelenti, hanem a túlevés, mint evészavar is ide tartozik. Igen, így 2023 környékén jó lenne már elfogadni, hogy a szellemi munka is munka, nem csak a fizikai, meg nemcsak a testi betegség a betegség, hanem a mentális, lelki eredetű is.

nov. 18. 22:44
 4/15 anonim ***** válasza:
4%
3, én is evés zavaros vagyok vannak napok hogy megeszek 4-6 ezer kalóriát is mégsem voltam sosem több 52kg-nál pedig 179cm vagyok. Tudni kell a határokat. Ha bezabálok utána napokig nem eszem, pont azért hogy ne legyek dömper. Nem olyan nehéz megtenni. 1 napot csak kibírsz kaja nélkül. Egyél mondjuk minden másnap. Kezdetnek jó.
nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Na hát akkor pont nem fogy egy dekát sem...

Tényleg szakaszokat tűzz ki, kérdező! A 99 olyan szép szám, már nem 3 jegyű!

nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Olyan szinten kéne életmódot váltanod amit életed végig tudsz tartani. Ha pl nem tudsh cukor nelkul elni akkor legyen az etrendedben cukor. Kulonben feladod
nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Annyi hogy életmódot váltasz.Kilehet tartani,Nem kell salátán meg rízs/csirkén élned.Kalóriadeficitben kell lenned, mindent ehetsz+ sport.Nem kell koplalni a leírásodból kinézve te ezt így fogod fel hogy sanyargatnod kell magad pedig nem.
nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Erre írja hogy fogyókúra...nem fogyózni kell.Hanem rendesen egészséges ételt enni.Reggelire nem befalni egy 3 croissantot meg kakaóscsigát.Hanem tojás, sonka, tk kenyér, light vaj és a többi.Délre sok zöldség( fele tányér) 1 negyed fehérje 1 negyed( tészta,rízs, krumpli) tízóraira mehet egy alma, uzsonnára egy banán, vacsorára szintén ami délre ment.2-3L víz..
nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem úgy, hogy megmarad a motiváció. Arra gondolnak, mennyivel jobban fognak kinézni, mennyivel jobban fogják magukat érzeni, mennyivel egészségesebbek lesznek, és emellett övék lesz a büszkeség és dicsőség. Szerintem így. :)
nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi annak, aki normálisan válaszolt.
nov. 19. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!