Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van ötletetek, mit lehetne...

Van ötletetek, mit lehetne hétvégén főzni, ami kitartana jövő hétre?

Figyelt kérdés
A célom az, hogy hétvégén elkészítsem a következő heti uzsonnákat/vacsorákat, mert akkor úgy sincs sok időm, jó lenne csak kivenni a hűtőből.

2018. dec. 31. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Süss meg egy nagyobb darab húst, sertéscombot vagy pulykamellet, azt hidegen is lehet enni.

Vékonyan szeletelve szendvicsbe kiváló.

Salátával hidegen, főzelék feltétnek melegen.

Csirkemellek natúr fűzerezéssel: egy részéből húskrém lesz szendvicsre, másik részéből cézár saláta, ezek vacsik. Melegen szeretem a zöldborsófőzelékre feltétnek.

Szoktam még csőben sült zöldségeket készíteni, amit csak meg kell melegíteni sütőben, és kész is a vacsora.

2018. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az étrended, mit szeretsz, mekkora a vacsorád, mert van, akinek többezer kcal, OK, ez ritka.


A hús jó ötlet, sokan alkalmazzák több napra előre főzés esetén, én speciel nem eszem húst, én megfőznék egy halom tojást s egy részéből tojáspörköltet kreálnék, ez kimondottan diétás étel nekem.

De van, aki (ő és a diétája) bírna egy fazék lencsefőzeléket is... Az tartalmas cucc.

2018. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Lekvárt.
2018. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Ez a *heti menü* az általam össze álított terv alapján keletkezett, és nem igazán tudom mi fér bele a keretedbe, illetve miket szeretsz de mindenesetre ha vasárnap későeste ezeket a dolgokat összedobod, akkor egész hétre meg lesz az "elkészítős" uzsid, kb. 1 óra alatt :)

REGGELI:

-----------

-Zabpehely( használhatsz finom szeműt vagy nagyobb szeműt, szerintem a nagyobb szemű fincsibb :D ), (40-80g, majd látod , illetve kitapasztalod mennyivel laksz jól)

-Chia mag (kihagyható)

-Fahéj(ízlés szerint)

-Só (max. 2 csipet, de 1 csipet is bőőven elég.)

-Olajos magvak( mértékkel, és ez is kihagyható)

ILLETVE:

-Yoghurt(50-100g)-és valamilyen gyümölcs (ajánlom a málnát)

Összeállítása: -Az első bekezdésben említetteket egy külön befőttes üvegbe tárold a hütődben(keverd össze őket, nem nehéz mivel száraz alapanyagokról van szó) és az adott napon a zabpelyhes keverékedbe a zabpehely duplájányi vizet önts, keverd össze, és ragd be a mikróba fél percre.

-A második bekezdésben lévőket egy külön befőttesüvegbe tárold, majd mikor kész lett a másfél perces zabkásád, akkor láthatod majd, hogy szépen megdagadt, mehet rá a Yoghurt(egybk. lehet görög yoghurt vagy gyümölcs yogurt, vaníliás, vagy csokis, vagy natúr, amilyent te szeretsz) és a gyümi. Reggel 2 perc alatt összerakható. És ezt bedobod egy dobozba és a reggelid már meg is volt, se kimérni nem kell semmit se semmi, csak a vizet kell hozzáadni.

E B É D:

---------

-Rizs( ez lehet barnarizs, vagy fehér rizs, vagy jázminrizs)

-Konzerv kukorica

-Valamilye husi(ha nincs időd akkor vegyél inkább csirkemell vagy pulykasonkát, de ha van időd vasárnap este akkor süss ki natúr csirkemellet, úgy a legjobb)

-Bab( ez is lehet konzerves, de mirelit is)

-Paradicsom( lehet koktél vagy akár rendes)

-Egy kis sajt a tetejére( bármilyen sajt: parmesan, cheedar, trapista, mozzarella, gouda.)

-Petrezselyem vagy oregano(kihagyható)

Összeállítása:

-Nincs mit bonyolítani, csak keverd össze az alapanyagokat és tedd be a hűtődbe. Reggel csak fogod, kiveszed, evvel nem kell semmit sem csinálni.

S N A C K:

-----------

-Mangó(a mennyiséget magadnak szabályzod)

-Bogyós gyümi( a mangóhoz az áfonya nagyon finom)

Összeállítása:

-Vasárnap este bedobálod őket egy befőttes üvegbe és már kész is vagy. Másnap reggel ezt is csak kiveszed ésss kész.

-__-__-__-__-__-__

Ezeken kívül még nyugodtan vihetsz snacknek egy almát vagy egy körtét, egy mandarint vagy narancsot:) Amiket írtam az csak egy-egy példa, ízlés szerint kombinálatod, helyettesítheted, hogy pl.: hétfőre epre zabkását, keddre pedig áfonyás zabkását készítesz.Vagy csütörtökön kukoricával csinálod, pénteken pedig uborkával. :) Elállnak 1 hétig simán a hütőbe , ha vasárnap este csinálod őket, pénteken ugyanolyan fini lesz.

2019. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!