Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kisebb...

Miért van az, hogy kisebb súlyból nehezebb fogyni?

Figyelt kérdés

Már ha ez egyáltalán igaz, és nem csak város városi legenda. :) Ha mondjuk 500 Kcal deificitet tart akinek 30 kilót kell leadnia, és az is akinek csak hármat, akkor miért van az hogy a 30 kilós embernek pár hét alatt lemegy 3 kiló, a vékonynak meg pár hónap alatt.

Nem tudom amúgy hogy tényleg így van-e, mert rajtam tól sok plusz még sosem volt, csak néhány kiló. Csak felmrült bennem ez a kérdés, olvasgatva az itteni válaszokat.


dec. 12. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mert a szervezet próbálja megtartani az energiát és a zsírtartalékot
dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elvileg ugye az van, hogy kb 7700 Kcal mínusz, 1 kg fogyás. Nagyjából. Akkor ezek szeirnt a a több felesleggel rendelkező emberekenek ez a szám alacsonyabb, a kevés felesleggel rendelkezőknek meg magasabb?
dec. 12. 09:52
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Akin van 30 kg felesleg az nyilván való, hogy túleszi magát kb. minden egyes nap. Ebből a túlevésből sokkal könnyebb visszavenni és helyette a normál étkezéseket tartani, mintha veszünk egy normál testsúlyú, normál étkezésű embert, akinek szó szerint éheztetnie kell magát ahhoz, hogy alultápláltá fogyjon.

Arról nem beszélve, hogy ha egy normál testalkatú embernek optimális az energiaellátása a megfelelő étkezés miatt, akkor sokkal nehezebb azt felborítani egy éhezéssel, mert a kevesebb energia esetleg már a munkájára is pl. ki fog hatni.

dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért fogyna alultápláltá, ha csak a felesleges kilókat szeretné leladni, de még egészséges határon belül marad?
dec. 12. 10:06
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Az 500 kalóriás deficit minden embernél 500 kalóriás deficit..


Ha egy nagyon vékony ember szeretne fogyni, akkor 500 kalóriás deficittel Ő is heti fél kgot adna le. Legalábbis a matematika szerint. Azonban az anyagcsere az emberi szervezet legösszetettebb rendszere, nem lehet csak a számokra hagyatkozni.


4#

Mi számít egészségesnek? A férfiaknál ez a szám testzsírszázalékot nézve 10-15% között van, de sokaknak már egy 12% is szenvedés, mert egyszerűen nem olyan a genetikájuk.

Nőknél ez a szám inkább 25-30%.


Ha valaki nem elégedett vékonyan sem magával, akkor nem fogyni, hanem izmosodni kell.

dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát, én 165 cm vagyok, 59 kg vagyok most, és 54 kürül szoktam jól érezni magam a bőrömben, és még az is bőven az egészséges határon belül van. És sportolok, kifejezetten sokat. Csak így is pocakos és úszógumis vagyok, ezért szeretnék ledobni 5 kilót, mert tudom hogy abban a súlyban szokott eltűnni. Nem gondolom hogy 54 kilósan alultáplált lennék.
dec. 12. 10:51
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

54 kiló ehhez a magassághoz tökéletes, legalábbis a számokat nézve. A fogyásoddal csak azt fogod elérni, hogy izmot vesztesz és még rosszabbul fogsz kinézni.


Magamat tudom ismételni: Ha nem vagy elégedett magaddal, akkor izmosodnod kell.

dec. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
59 kiló vagyok, az 54 a cél. S mint mondtam sportolok. Sokat.
dec. 12. 12:09
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

"Miért fogyna alultápláltá, ha csak a felesleges kilókat szeretné leladni, de még egészséges határon belül marad?"


Ha felesleges kilói vannak, akkor nem az egészséges határon belül van. Ha egészséges határon belül van, akkor nincsenek felesleges !! kilóid. Neked az 59 kg már nem a felesleges kategória, ezért nehéz fogynod, mert a jelenlegi mozgásoddal egálban vagy. A fogyás nálad szenvedést jelent a szervezetednek.

dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Így már kicsit érthetőbb. Akkor csak én érzem feleslegesnek a zsírpárnákat a hasamon. :D
dec. 12. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!