Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » L Ha karácsony után felszal...

L Ha karácsony után felszalad néhány kiló, sa fenekem is nagyobb lesz, a sportolás mellett mivel égethetnék el a kalóriát?

Figyelt kérdés

Mindig is így volt eddig, de a sporton kívül semmi mást nem csináltam. És nem ment le sok.


174cm, 76kg vagyok.



dec. 24. 17:11
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*kalóriát
dec. 24. 17:11
 2/27 anonim válasza:
87%
Kalória deficit, azaz ha a napi kalória szükségletednél kevesebb kaloriát viszel be, akkor fogsz fogyni. Ezen és a sportoláson kívül mást nem nagyon tudsz csinalni.
dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
9%

Nőként a 174 cm-hez a 76 kiló már alapból is sok, tehát ha most bekajálsz ünnepekre simán felszalad 3-4 kiló is, de lehet, hogy több.


Ahogy az első válaszoló írta, kalóriadeficit kell.

Kalóriaszükségleted alapján a heti 1 kiló fogyáshoz max 1000 kalóriát ehetnél meg (kalkulátorral számoltam ki neked, ezek csak körülbelüli értékek, de nagyjából ennyit).

A 174 cm-hez és a 76 kilóhoz persze.


Napi 1000 kalória bevitel, sok hús (fehérje), sok zöldség (szénhidrát), főtt tojás, saláták, heti 3-4 vagy többszöri 40-50 perces aerobik vagy kardió (igazából mindegy, a lényeg, hogy mozogj), semmi cukor (gyümölcs se), semmi tészta, semmi kenyér, semmi cukros üdítő, semmi pizza, fánk, süti stb stb.


A te magasságodhoz olyan 55-60 kiló lenne az ideális, így kb 15-20 kilót kéne leadnod, amit számolhatsz heti 1 kiló mínusszal, ergo 15-20 hét alatt le tudod adni ha rendesen csinálod. Nyárra konkrétan formába is tudod hozni magadat. :)

dec. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Senior Séf ***** válasza:
19%
Ha a bolti műkaják helyett természetes táplálékot veszel magadhoz, magától beáll a súlyod az ideális tartományba.
dec. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

3#

174cm és 76kg az egyáltalán nem olyan sok, genetika függvénye ki hol raktároz zsírt. Ez egy esztétikus kinézet is lehet akár.


Napi 1000 kalóriát és mellé még 40-50 perc mozgást is ajánlasz. Na az ilyen emberekkel van a baj, mint Te.. Oké, hogy hülye vagy, de legalább ne taníts erre másokat.


4#

Ha természetes táplálékkal kalóriatöbbletbe kerül, akkor nem fog beállni a súlya senkinek sem az "ideális" tartományba. Vagy hogy gonolod? Ha én 75kg vagyok, de az ideális tartományom a 80kg, akkor a 80kg elérése után ehetek bármennyi természetes táplálékot, nem fogok hízni? Mert simán megtudok enni 10.000 kalóriát természetes ételekből és kötve hiszem, hogy nem híznék ennyitől :)


Kérdező:

Ne aggódd túl ezt a pár napot. Élvezd, egyél finomakat.

Ha pedig fogyni szeretnél, akkor kalóriadeficit kell, amit elérhetsz + mozgással és azzal is, ha kevesebb kalóriát viszel be. (vagy a kettő vegyítve)

dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
4%

"Napi 1000 kalóriát és mellé még 40-50 perc mozgást is ajánlasz. Na az ilyen emberekkel van a baj, mint Te.. Oké, hogy hülye vagy, de legalább ne taníts erre másokat."



Igen, biztosan az vagyok, elvégre azért tudtam 110,9 kilóról 81 kilóra lefogyni 8 hónap alatt, mert hülye vagyok, és nem értek hozzá. Megjegyzem férfi vagyok, és 81 kilósan most vagyok normál tartományban, nem vékony, nem dagadt. A férfiak izomzata, csontozata nehezebb alapvetően a nőkénél, és egy 76 kilós nő bizony kövér, akárhogyan is szépítgetjük. Én értem, hogy meg kell lennie a pc-nek (politikai korrektségnek), meg empatikusak akarunk lenni, és ezért nem mondjuk ki a valóságot, márpedig ez rosszabb, mert hazudunk a kérdezőnek akkor.


Én amit leírtam, hogy hány kalóriát vigyen be, az egy kalkulált érték, és körülbelüli, nekem 110,9 kilós 183 cm-es férfiként a fogyáshoz 1500-1600 kalóriát ehettem mozgás mellett. Akkor egy 174 cm-es 76 kilós lánynak (merthogy 2007-es a kérdező felteszem) 16 évesen sok az a 76 kiló.


Én heti 1 kilót fogytam (nem izomból) és most sem vagyok egy teleszart búvárruha. Tudom mit csináltam, és tudom, hogy mit "tanácsolok", de ha esetleg tudsz jobbat, akkor inkább ne személyeskedj, hanem bökd ki akkor.

dec. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
98%
Szia! Én pontosan (!) ilyen méretekkel rendelkezem most, mint Te, a BMR értékem 1590. Rendszeres sportolás (heti 3-4 alkalom) mellett én max 2000 kalóriát viszek be egy nap, egészséges ételekből (ma én is bőven túlléptem ezt a keretet, de csak ma! 1 naptól nem lesz bajod), és eddig így fogytam másfél hónap alatt 8 kilót (tehát több voltam). Dietetikust és személyi edzőt ajánlok, engem ők kísérnek utamon :) . Ezt az 1000 kalóriát író hülyét felejtsd el. :D kövér sem vagy
dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha kevesebbet eszel
dec. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj minden kalóriát égetni elég ha csak kevesebbet viszel be. A létfenntartáshoz úgy is használ valamennyi folyamatosan a szervezet.
dec. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Előbb mérlegeld, hogy kell-e fogyóznod, sok pasi (pl. én is) szereti, ha egy lánynak nagyobb, csapkodnivaló feneke van.

De ha fogyni szeretnél, akkor kalóriadeficit, legegyszerűbb, ha kevesebbet eszel és többet mozogsz.

dec. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!