Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináltok, ha stagnál a...

Mit csináltok, ha stagnál a súlyotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék még 7 kilót leadni, de egyszerűen nem mozdulok semerre már 1 hete.Mit tegyek?
2010. okt. 22. 07:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én türelemmel várok, mert tudom, hogy egy szintig teljesen normális.:) Ilyenkor a lelkemet nyugtatom és a testemet kényeztetem, egy kis masszázs, fürdő vagy dörzsis zuhany, nagy levélrugdosós őszi séta és egy kis forralt bor csodákra képes!;)
2010. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális az a periódus, hogy stagnálsz. Nekem is volt ilyen a fogyókúrám alatt, vagy 3 hétig is tartott, pedig folytattam a diétát és az edzést, ahogy kezdtem. Egyszercsak megindul, nyugi, ne görcsölj rajta. Csak csináld jól a diétát, és tornázz, sportolj, menni fog. Legtöbben ilyenkor vesztik el a lelkesedést, de ez normális a fogyókúra alatt, hogy stagnálsz.
2010. okt. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi,h beleírok,de engem is érdekel, már fogytam 16kg-ot,és egy hete nem mozdul a súlyom,pedig mindent ugyanúgy csinálok.
2010. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Iktassatok be 2 nap lazítást, egyetek több szénhidrátot, pizzát, tésztát. Utána csináljátok tovább, ahogy eddig.
2010. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 22. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Alazításos tipp nagyon jó, ezt a saját bőrömön tapasztaltam már többször is. :) Éppen most is.. A súlyom egy ideje stagnált 74,5-75kg-nál. Tegnapelőtt és tegnap úgy alakult, hogy elengedtem magam és mindent összeettem. Értsd sütit, csokit, mindent amit megkívántam és nagyon jól esett. Nem volt lelkifurdalásom, mert tudtam, hogy ma reggeltől újra folytatom a fogyit és a reggeli mérlegelésnél a szám tátva maradt, 73,8kg mértem. :) Szóval ismét beindult, jót tett a lazítás. Érdemes kipróbálni, csak tudni kell utána visszaállni a normális étkezésre.
2010. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a súlyom stagnál, akkor megnázem, hogy a derekam stb helyek körfogata csökken e. Ha igen, akkor nem érdekel a mérleg, ez azt jelenti, hogy formásodsz. Erősödés + zsírból fogyás.
2010. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Böse ***** válasza:

Ez a megtorpanás tipikus, a legvalószínűbb magyarázatok rá:

- sokat stresszelsz, idegeskedsz többek közt a diéta miatt, amitől magas a stressz hormon (kortizol) szinted

- túl keveset mozogsz vagy túl keveset eszel és lassú az anyagcseréd

én az utóbbit tartom legvalószínűbbnek, ilyenkor az a megoldás hogy minden héten tartasz egy napot, amikor a több szénhidrátot eszel (ha fiú vagy kb 200 grammot, ha lány vagy kb 100-150 grammot) természetesen nem cukorból meg csokiból, hanem gabonából, zöldségből meg gyümölcsből. Ettől felpörög az anyagcseréd, betöltődnek a glikogén (szénhidrát) raktáraid, ami ideiglenesen akár több kiló vizet is megköthet, nem kell megilyedni ha 2-3-4 kilóval többet mutat a mérleg, és nem utolsó sorban jól is fog esni.

Ha nem hiszed, itt egy cikk róla:

[link]

2010. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább a mérőszalag, tükör és a zsírmérő kaliper legyen a döntő sose a mérleg! Számtalan oka lehet annak, hogy a mérleg miért annyit mutat, amennyit.
2010. okt. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!