Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Volt már, hogy családtagod...

Volt már, hogy családtagod bántott a súlyod miatt? Mit reagáltál, hogy életed meg?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy kedvesen szól, hogy változtatnod kéne, hanem amikor szándékosan bánt azért, hogy rosszul érezd magad.
jan. 1. 10:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Hogy élted meg*
jan. 1. 10:26
 2/18 anonim ***** válasza:
32%

Nálunk csak olyan volt, hogy férjem rám szólt mikor túlzásba vittem a nasit + hogy többet kéne mozognom, sportolnom kéne. Teljesen igaza van egyébként.

158/60 vagyok. Sajnos 15 kg felszaladt, úgyhogy van mit leadni.

jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Nálam egy ilyen rokoni beszólás ébresztett rá a problémára, amikor unokabátyám egy családi összejövetelen poénosan odaszúrta, hogy egész jó csöcsöm van férfi létemre. Ezután néztem először úgy tükörbe, hogy detektáltam, meghíztam.

Egyébként amikor kövér voltam, akkor nyilván rendszeresek voltak a testsúlyomra irányuló megjegyzések, aztán amikor lefogytam, akkor pedig jöttek a "ne legyél gebe, nagyon sovány vagy, egyél rendesen, el fog fújni a szél" típusú mondatok, de ez természetes. Ezeket nem kell magadra venni, ne vedd személyesre. Magyarországon senkinek nincs egészséges testképe, ezért ilyen gyakorik ezek a beszólások.

jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Nálam pont azok szóltak be, akik kétszer akkorák mint én, vagy alkohol/dohányfüggőek. Vicces volt, megmutattam nekik a tükröt.
jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

"pont azok szóltak be, akik kétszer akkorák mint én, vagy alkohol/dohányfüggőek"

Nekem is az az unokabátyám szólt be a csöcsömre, akinek akkora pocakja van, mint Obelixnek, egyébként meg láncdohányos. Ezért írtam, hogy Magyarországon senkinek nincs egészséges testképe (ezért szól be mindenki mindenkinek), és ha van rajtad felesleg, akkor az a normális, de amúgy malac vagy. Ha vékony vagy, akkor anorexiás vagy, giliszta vagy, tűbe lehet fűzni. Ha pedig izmos vagy, akkor egy felfújt koxos lufi vagy, aki biztosan meleg vagy metroszexuális. Nagyjából itthon így néz ki a testkép-felfogás.

jan. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Ja, azért szólogattak be hogy egyek mert kimegyek elfúj a szél olyan vékony vagyok..Mintha hízni meg mások esetében fogyni az olyan könnyű lenne...
jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Persze. Anyám folyton cseszegetett, pedig sokkal nagyobb túlsúlya van, mint nekem, és soha nem tett két szalmaszálat sem keresztbe azért, hogy ez változzon. Én lefogytam, ő nem. Amikor elkezdtem fogyókúrázni, valósággal tukmálta az ételt, amikor pedig megmutatkoztak az első eredmények, akkor azt mondta, úgyis vissza fogom hízni. X kilósan azt mondta, hogy nagy a fenekem, X-5 kg-san meg azt, hogy egy gebe lettem...

Teszek rá.

jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

Már általános iskola első osztályában is voltak beszólások, akkor még csak az osztálytársaim csúfoltak (meg fizikailag is bántottak) de nem fogtam fel nagyon a súlyát ennek még gyerekként.


Később a súlyom nyilván nőtt tovább és kb 13 éves koromra 150cmhez +70kg voltam.

Itt már sejtettem, hogy nem lesz ez jó, el is kezdtem jópárszor a fogyókúrát, de 3 napnál tovább nem tartott.

Aztán egyik este chips éves közbe fater rámszólt, hogy "Elég lesz már, ezt a chipset edd még meg, de holnaptól nem ehetsz egyet se mert már lassan nem férsz ki az ajtón."


Ezt nem viccesen, hanem bunkó és bántó módon mondta.

Ez már 8 éve, de nem felejtettem el, és valószínűleg nem is fogom soha.

Itt sem változtattam sok évig. Majd 17 évesen egy közeli ismerős, aki elég sok ideje nem látott ennyit mondott amikor meglátott: "Lassan olyan leszel, mint Én." 170cm alatti és kb. 120kg személyről beszélünk. :D


Ez annyira megütött, hogy másnap be is szereztem 2db kézisúlyzót. Ekkor 170cm és 105kg voltam. Ma, 3 évvel később, sikerült leadnom közel 40kgot.


Kellenek ezek a bántó megjegyzések, mert valaki csak ilyenkor kap észbe, én is ilyen voltam. Ha nem a közeli ismerős, szerintem már a 130kgot súrolnám..

jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Anyukám egy nagyon csinos nő, én is inkább az ő alkatát örököltem, magas vagyok és sovány, soha nem volt semmi bajom az alakommal, teljesen rendben voltam magammal. De kb 13-14 éves koromban volt nálunk valami rokon, aki csak úgy közölte velem, hogy "Na te se leszel sosem olyan csinos, mint anyátok!". Ez nagyon bennem maradt, nagyon rosszul esett, nagyon sokat diétáztan, volt, hogy 170 centihez 47kgra fogytam... A tesóm más alkat, ő alacsony és husi, de szép az alakja, neki semmit se szóltak be.
jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%

Mostohaanyám.


168/56 voltam, és folyamatosan a kajával meg a súlyommal cs.sztetett.

Elég gyorsan belehajszolt egy étkezési zavarba, ahol a legalacsonyabb súlyom 35 kiló volt, és majdnem belehaltam.


Azóta összeszedtem magam és megint 54-55 vagyok.

jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!