Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fehérjétől nem lehet hízni?

A fehérjétől nem lehet hízni?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a kalóriákkal, makrókkal, mint fogalom. Illetve tudom, hogy kalóriadeficit = fogyás, kalóriatöbblet = hízás.


Azonban láttam már pár helyen, hogy a fehérjét a szervezet nem tudja zsírrá alakítani és csak úgy távozik a szervezetből.


1, Mi van akkor, ha az étrendem nagy részét (mondjuk 50%) fehérjéből fedezem és kalóriatöbbletben vagyok?


2, Mi van akkor, ha az étrendem nagy részét (mondjuk 50%) szénhidrátból fedezem és kalóriatöbbletben vagyok?


Ha figyelembe vesszük az ételek termikus hatását, akkor értelemszerűen az 1, opcióval több lesz a kalóriaégetés is (hisz a fehérjének 20-30% a termikus hatása, míg a szénhidráté 7-10%), de ennek nem kellene annyira szerepet játszania ebben szerintem.



jan. 5. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy tisztában a kalóriákkal. A fehérjének is van energiaértéke (1 gramm: 4 kcal). Ha kalóriatöbbletbe kerülsz, hízni fogsz függetlenül attól, melyik makrókból hoztad össze a többletet.
jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, ez nem így működik. Minden makrotápanyag kalóriaértékkel bír, melyeknek összege ha tartós többletetet eredményez, akkor az egyén hízik. A fehérjéket alakító aminosavakból ugyanúgy testzsír képződik többletben, mint a szénhidrátból, vagy a konkrét étrendi zsírból. Nyilván egészségügyi, vagy akár sportelméleti szempontból fontos, hogy milyen arányban vannak jelen a makrotápanyagok az étrendben, de ha kalóriatöbbletben vagy, akkor mindegy, hány százaléka a táplálkozásodnak a fehérje vagy a szénhidrát, hízni fogsz.
jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a fehérjétől is lehet hizni a szénhidráttól is a zsírtól is az alkoholtól is


mindentől lehet hizni ha kaloria többletben vagy

jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt a kalóriatöbblet a lényeg.

Igen, elhízhatsz a fehérjétől is, ha túltolod.

A 29/kcal spenóttól is, csak ugye ez nem életszerű, hogy kilószám egyed.

Érted már? A kalóriaTÖBBLET az oka, nem a makróság.

jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elso ketto mindent leirt amit en is irtam vna
jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"hogy a fehérjét a szervezet nem tudja zsírrá alakítani és csak úgy távozik a szervezetből."

Annyira tényleg nem, ezért használja el pl. szénhidrát helyett (a test nem pazarol), amikor feleslegben viszel be belőle. Egyébként mind a máj, mind az izmok képesek tartalékolni belőle, szóval oda is megy. A túlzásba vitt bevitelnél meg nem tud csak úgy távozni a szervezetből, ezért okoz vesekárosodást hosszútávon, de létezik fehérjemérgezés is.

jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!