Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alacsony kalórián fogyok, de...

Alacsony kalórián fogyok, de nem is vagyok éhes egész nap?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy elég kevés a kalóriaszükségletem, de nem is vagyok éhes egész nap.


heti 4-5 edzés, elég sok séta, és nagyjából 2000 kalória a szintentartóm még férfiként is.

2 évvel ezelőtt, amikor izmot próbáltam építeni, simán feljött +1-1,5kg ~2200 kalórián.


Egy fogyásos időszak nekem olyan, mint egy versenyfelkészülésben lévő testépítő utolsó hetei.

Szerintem 1200 kalórián sem lennék éhes, sok esetben csak "unalomból" eszek.


Ez így valamennyire nyert szituáció, mert habár alacsony kalóriát vihetek be, de mellette nem is vagyok éhes. Sok nő még 2000 kalória alatt is éhes, míg én 1600-zat is bírom sport mellett férfiként, vérképem rendben, vércukorszint normál. Mindent mérek, nem számolok félre semmit, már 3 éve csinálom ezt, és elég rutinszerűen megy már a számolás. 3 évvel ezelőtt volt egy fogyásom, ahol közel 40kgot adtam le 9 hónap alatt.

Egy ideig időszakos böjtöltem, tudtomon kívül. 20 órás böjtöt tartottam, délután egy 4 órás ablakban vittem be a kalóriáim, amit eleinte nem is tudtam, hogy böjt, szimplán csak így szoktam meg. 0 kalórián edzettem napi szinten másfél 2 órákat a teremben mindenféle rosszullét nélkül.


Van ennek valami tudományos alapja, vagy szimplán csak genetikai okok miatt bírom ilyen "jól" ezt?



jan. 14. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Válaszolni nem tudok, de irígykedem. :D

De azért figyelj oda, hogy egyél eleget, attól hogy nincs éhségérzeted, a tested még éhezhet.

jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#

Hát, én annyira nem örülök ennek, mert nem véletlenül voltam elhízva anno. Egy ültő helyemben 5.000 kalória sem okozna gondot :D

Szóval nem vagyok éhes, de simán megtudnék enni 1 nap 7-8 ezer kalóriát mindenféle gond nélkül. Kicsit ellentmondásos a dolog, de én sem értem nagyon ezt. Paradoxon.

jan. 14. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok, nőként! Én örülök neki, nagyjából egészségesen étkezem, ugyan csak hébe-hóba edzek, nekem napi 1000 kalória sem okoz gondot huzamosabb ideig, de ugyanekkor meg tudok enni 2 db 32 centis pizzát egy ültő helyemben. Voltam már dagadt (25 kg túlsúly), utána lefogytam 7 hónap alatt, most 8-10 kiló felesleg van rajtam. Az utóbbi 2 hétben lement rólam 3 kiló, mert abbahagytam a nasizást, másból meg nem viszem be a kalóriát, mert épp nem vagyok éhes. Szerintem genetika, az én testi adottságaim szibériai telekre lettek teremtve vagy én nem is tudom, de egyébként én is 100%-osan egészséges vagyok.
jan. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Ez így nem túl egészséges. Nincs ideg izom kapcsolat az agyad és a gyomrod között. Magyarul a tested nem tudja kifejezni a szükségleteit. Ha ez így marad akkor kb orok eletedben kaloriat fogsz szamolni.

Meg kene tanitani az agyadnak mi az ehseg, kivarni amig ehes. Enni mindig lassan, mast ne csinalk kozben es figysld a jeleket mikor vagy tele.

Azert a 2000 kcal nagy esellyel bmr felett van. De ha bmr alatt ennel tartosan az eleg sulyos egeszsegugyi kovetkezmenyekhez vezetne

jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Velem azóta van így, amióta OMAD-ozom, azaz csak vacsorát eszem. Ezt nem mindennap csinálom, de legtöbbször. Nekem így megy csak lefogyni, mert képtelen vagyok mini adagokat meg natúr csirkét enni brokkolival :D Úgyhogy eszem amit akarok, de napi egyszer. Amióta ehhez hozzászoktam, nem vagyok éhes napközben. Nekem is volt olyan, hogy BMR alatt ettem huzamosabb ideig, nem okozott gondot, talán egy napig voltam éhesebb. De én is úgy ahogy te meg tudok enni éhség érzet nélkül 5000et :D Főleg ha otthon vagyok egyedül és unatkozom, akkor hiába nem vagyok éhes de egész nap gyorskaját zabálok :D Én örülök, hogy már nem az éhségem irányítja az életemet. Szerintem egyél BMR-nyit minimum, azért tényleg nem egészséges sokáig az alatt enni, mondom ezt úgy, hogy sokszor csináltam :D Ha nem megy és tényleg nem vagy éhes, akkor egyél annyit, amennyit tudsz és utána mondjuk többféle gyümölcsöt turmixolj le és idd meg, akkor meglesz az elegendő kalória. Tegyél bele mogyivajat is :D


Amúgy itt az ékes bizonyíték, hogy hozzá lehet szokni. Az éhséget annyira meg tudja az ember szokni, hogy tényleg nem is érzi. Nyilván nem tud hónapokig nem éhes lenni és nem enni, de engem nagyon leteremtett itt valaki, hogy hülyeségeket beszélek, aztán lám lám nem én vagyok az egyetlen, aki nem éhes 3 óránként :D

jan. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!