Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket ajánlotok fogyáshoz?

Miket ajánlotok fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Kb 12-15kg körül szeretnék leadni.

Naponta fél órát szoktam futni.

A kenyérféléket is mondhatni elhagytam. Magamhoz képest több zöldséget és gyümölcsöt is eszek de mégsem sikerül annyira mint gondoltam.

Kb két hete csinálom így.

95 kg vagyok es 180cm

Egy napos rutint tudnátok írni? Nagy segítség volna.

Köszi



jan. 15. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

A kenyérfélék elhagyása értelmetlen, amennyiben valamilyen kórkép nem indokolja. A magas zöldség- és gyümölcsfogyasztás, illetve a rendszeres futás pozitív, viszont ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Nem úgy tűnsz, mint aki képben van a kalóriaegyensúly fogalmával, ugyanis akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést. Olvasd el ezt a cikket, és válts életmódot, mert csak így van hosszútávon esélyed:

[link]

jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
ez mind szép és jó de mennyi a napi kaloria beviteled??
jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.Köszi

2.Hááát nézd, nagyjából egy napomat leírom.

Reggeli: 1-2 szelet teljes kiőrlésű kenyér kevés kolbásszal vagy vmi halas pástétommal.Kevés zöldséggel.Legtöbbször savanyú káposzta vagy uborka.

Ebéd: Rizses vagy köleses sertéshús vagy csirkemell. Vagy csak egy tonhalas konzerv.

Vacsora környéke: 1-2 pálinka és vmi egyszerűbb étel.Tojás,csirkemell,vagy hal.

Napközben valamikor még egy alma vagy kivi.

Illetve egy fél órás futás a végén.

jan. 15. 18:57
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Rendben. Akkor számold a kalóriákat, legyél deficitben, mellette sportolj, ne igyál minden nap alkoholt, és jó lesz minden.
jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A hideg miatt szoktam, mert szabadban futkározok este.

De leállok róla!

jan. 15. 19:01
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Az alkoholban megdöbbentően sok kalória van, nem is gondolná az ember. Ezt mindenképp érdemes elhagyni, max alkalomadtán fogyaszd, semmiképp se napi/heti szinten.

Legyen az étrendedben sok fehérje és rost. Törekedj a telítetten zsírokra és a teljes kiőrlésű/magvas kenyérfélékre.

A sok zöldség jó, a gyümölcsökkel óvatosan mert van amiben nagyon sok a gyümölcscukor. A bogyós gyümölcsök a legjobbak, ha le akarsz fogyni. Aszalványokat ne nagyon egyél, azok sajnos szintén nagyon magas cukortartalommal rendelkeznek.

Tejből érdemes kókusztejet használni, abban nagyon kevés kalória van szintén.

Egészséges fogyással kb 30 hét alatt fogsz 15 kg-ot fogyni, lehet kicsit több vagy kevesebb. Számold ki mennyi kalóriára van szükséged naponta (ehhez találsz kalkulátort a neten) és annál kb 500 kalóriával fogyassz kevesebbet. Ne legyen 1200 kalóriánál kevesebb mert akkor átkapcsol a szervezet éhezésbe és csak raktározni fog. Legyél türelmes, a felesleg se 2 hét alatt rakódott rád, a leadáshoz is kell idő! Hajrá! :)

jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Attól, hogy leírod mikor miket szoktál enni, attól még nem tudod azt, hogy mennyi a kalóriabeviteled.

A "kevés", "vmi", "vagy", "1-2" NEM mértékegység. 1-2 mi? Liter? Deciliter? (nyilván pálinkából nem literről van szó, legalábbis gondolom.., de érted a lényeget remélem)


Konyhai mérleg -> mérj le mindent, amit eszel és számolj kalóriát.


Ha ez nem megy, akkor engedd el az egészet, mert akinek ehhez nincs türelme, az őszinte leszek: Meg is érdemli, ha nem tud lefogyni.


Az, hogy elhagysz bizonyos élelmiszereket, semmit nem jelent. Miért hagyod el a kenyeret? Én 40kgot fogytam úgy, hogy ettem kenyeret. Szerinted az emberi szervezet úgy működik, hogy ha látja, hogy kenyeret eszel, akkor nem fog fogyni, de ha salátát, akkor pedig igen? Nincs bennünk egy kamera rendszer, ami alapján szortíroz..


KALÓRIA

jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
6# Raktározni nem tud a szervezet. Vagy, ha igen, akkor mivel magyarázod azokat, akik éheznek? Ők is raktároznak és kövérek emiatt?
jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
8# Aki éhezik az hosszú ideje éhezik, úgy nyilván a tartalékait is felhasználta már. Ha egy ilyen személy elkezd normális mennyiségű ételt enni, akkor először nagyon hízni fog, mert mindent elrak a szervezet az esetleges következő hiányidőszakra. Persze idővel ez is beáll. Ha többet eszel mint amire igényed van, az is raktárba kerül. Szerinted a túlsúly mi, ha nem raktározott cucc? A kevesebb kalóriával arra kényszeríted a szervezeted, hogy a szükségeshez kellő maradékot a raktárokból vegye le, így lehet fogyni.
jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Jesszus, mondd hogy csak egy rossz vicc és hülyére veszed itt a népet..

Napi 1-2 pálinka, mert a hidegben futsz? Én aztán sokat futok, és hosszúakat, de eszembe nem jutna pálinkázni előtte.

A pálinkában, úgy álltalában az alkoholban, rengeteg kalóroa van. Ha fogyni akarsz számolj mindent amit megeszel. Kis mérlegen mérd le, írd a kalóriabázisba. Amit felsoroltál, hogy eszel, ez nem mond semmit, ha nem tudjuk az adagokat.

jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!