Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kollégistaként miket tudnék...

Kollégistaként miket tudnék enni, fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok. Nincsen lehetőségem (abszolút semmilyen, még mikró sincs) főzésre.

A pénzügyi keretem sem túl nagy.

Mit tudnék enni, hogy sikerüljön fogynom? Sportolni nincs időm hét közben, minden nap este 7-8 között végzek.

Jelen pillanatban gyümölcsöket eszek csak, de sajnos ez így nagyon tűrhetetlen, állandóan fáj a gyomrom és ugyanolyan éhes vagyok.

Köszönöm!



jan. 16. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Hány étkezésről kell gondoskodnod?

Hazajársz hétvégén? (akkor hozhatsz pár napra)

Teljes kiőrlésű pékáru, zöldségek, sovány túró, kefír.

A nulla mozgás felejtős, mert az izmokat be kell vonni a küzdelembe az éhségérzet csökkentésére! Hihetetlen, de arra. Nulla mozgással ugyanis felül az ember a vércukor hintára, és csak enne, meg enne.

Aludj eleget, a reggelit ki ne hagyd! Az is csökkenti a hízékonyságot, ha ébredés után eszel: 10% -kal feljebb tekered vele az alapanyagcserédet.

Sok sikert!

jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Fogyni a kalóriadeficittől fogsz. Nézz utána.
jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Attól fogsz fogyni ha kevesebbet eszel mint a kalóriaszükségleted. Tehát egy mérleget szerezz be és tölts le egy kalóriaszamláló appot.

Onnan arra kell figyelni hogy mindig egyél valami fehérjét, valami szénhidrátot, valami zöldséget vagy gyumolcsot es valami zsírt.

Nem lesz ideális de valami olyasmit képzelnék el hogy az ebédet veszed vagy ha van menza ott eszel ingyen/olcsón ami van. Válassz sovány dolgokat, ennyi a lényeg.

Hűtő nem tudom van e de télen kilógatos zacsiban az ablakon a kilincsre akarsztva.

Sonkás szendvics lehet az egyik opcio. Teljes kiorlesu kenyeret vagy zsomlet veszel. Beleteszed a csomam felet. Eszel melle zoldseget. Masik felebol csinalsz szendvicset napkozbenre.

Vagy ehetsz másnapos zabkását. Zabpehely ami még olcsó is, tej vagy víz és egy ejszakát hagyod állni hűtőben. Egyszerre akár megcsinálhatsz 4 adagot 4 dobozban. Teszel hozzá pl fahéjat meg gyumolcsot. En meg tennek hozza elosztva 1-2 natur joghurtot is hogy feherje is legyen benne.

Turot vehetsz mikor akcios, kis joghirtot hozzakeversz es van turokremed. Tetejere gyumolcs.

Igazabol barmit ehetsz fogyashoz ha eleg keveset eszel. De ahhoz hogy ne legyel ehes ahhoz kell a rost is. En lehet a helyedben vennek egy csomag zabkorpat vagy utifumaghejat es pl turoba, joghurtba mindig keversz egy kanállal. Nem drága annyira és sokaig elég. Amúgy mit eszik mindenki más? Nem hiszem hogy ne lenne helyben menza ha meg mikrotok sincs.

Ebédre edd meg a menzát. Amit adnak azt edd meg mindet ebédre. Azon kivul csak reggelit meg vacsit kell intézned.

Amugy en kiszamoltam es egeszsegesen eni nem dragabb mint egeszsegtslenul. Chips csoki kekszek uditok mind dragak.


Ha pesig a menzátok egész napos kajat ad, reggeli ebed vacsora akkor edd azt. Azzal garantaltan fogyni fogsz ha tuksulyos vagy hisz az az etrend sulytartasra van osszeallitva. A trukk abban van hogy ne egyel mast.

jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha minden reggel eszel egy zabkását gyumolccsel mar jobban jarsz mint most.

Ha nincs hűtő és nem tudod elore elkesziteni akkor megteszi egy vízforraló. Zabot a tálba, rá a forralt viz, varsz par percet l. Arra mehet a gyümölcs. De ha csak siman osszekeversz zabpelyhet meg turot meg gyumolcsot az is finom. En ezt szoktam csinalni lekvarral. Zab, turo, lekvar semmi mas. Tok finom es jollaksz.

Es ne eheztesd magad tovabb csak gyunolcson. Konkretan volt amerikaban egy no aki csak gyumolcsot meg neha zoldsegeket evett es BELEHALT

jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Moszgásnak legalább annyit iktass be, hogy sétálva közlekedj. Legalább 1-1,5 órát sétálj egy nap. Ha túl messzi van az egyetem, akkor legalább az út egy résézt tedd meg gyalog.

Kajára írtak már előttem jó tippeket, viszont azért mindenképpen kéne főttételt is enned. Mondjuk a kiai kaja nem olyan drága, és nem is olyan rossz, végülis rizs, meg hús, meg zöldségek. Egy adag szecsuáni csirke rizzsel olyan 800 Kcal körül van, és azért az elég nagy adag, két részletben is megeheted.

jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5 vagyok. Akarom mondani kínai :)
jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
54%
Perkült, borjúbó, sertésbű, kovoubival esötleg höhöhőő
jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Gondolom van az egyetemen kantin vagy valami kifőzde, étterem, ahol ebédelhetsz. Ebédre egyél rendes ételt, ügyelj a változatosságra, azért.

Vacsorára salátát egyél. Lehet venni saláta mixet, zöldségeket, magvakat, sajtokat. Mondjuk ha főzni nem tudsz, a hús kilőve, de ez nem is olyan nagy gond.

Egyébként milyen kolesz az ahol se konyha, de még mikró sincs? Áram azért van?

jan. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Metionin ***** válasza:
Milyen koli? Ahol nincs konyha, ott elvileg adnak enni (középiskolai kolik). Egyetemen nem nagyon van koli, ahol ne lenne lehetőség főzni. A többiek hol/mit esznek?
jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Középiskolai kollégiumról van szó.

Van menza, de szörnyen drága és emellett a minősége is borzalmas. Többször is előfordult, hogy nyers volt a csirkehús amit adtak, emellett (amíg menzás voltam) heti maximum 1 alkalom volt, hogy ne találjak (jó esetben csak) hajat az ételemben.

jan. 16. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!