Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyás érdekében esztek...

A fogyás érdekében esztek olyan ételeket is amiket nem szerettek vagy kifejezetten utáltok? Van amit idővel sikerült megkedvelni?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem a zöldségeket, néhányat pedig (karalábé, brokkoli stb) kifejezetten utálom. Az öntetes salátákat is utálom. A gyümölcsökért se vagyok oda, de megeszem őket, 1-2-t szeretek csak.

Mégis minden diétában szerepelnek. Hogyan tudnám mégis "megszeretni" ezeket a kajákat?


jan. 19. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Miért eszed azt, amit nem szeretsz? :D
jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Csak olyan ételt eszem, amit szeretek, ami jól esik, esetleg megpróbálok új dolgokat is, de amit utálok, azt garantáltan nem eröltetem magamba.

Másrészt az is hülyeség, hoyg ha valaki fogyni akar, annak brokkolit kell ennie (habár nekem az egyik kedvencem), meg eleve hülyeség "diétákban" gondolkodni.

Ha fogyni akarsz, az nem csak annyi, hogy legfogysz, hanem utána a súlyt tartani is kell, ez meg csak úgy lehetséges, ha továbbra is úgy eszel, mint amikor fogyni akartál.

Ehhez az kell, hogy olyan étrendet válassz, amit életed végéi tartani tudsz különösebb nehézség nélkül.

Magyarul: arra kell csak odafigyelni, hogy a napi kalóriakeretedet ne lépd túl, és akkor fogysz akár csülökpörkölt és csokitorta mellett is (habár ez nem túl okos ötlet hosszab távon, de nem a fogyás miatt), ha túlléped a keretedet, akkor csirkemell-brokkoli mellett is hízni fogsz.

jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült így megkedvelni rengeteg dolgot.

Pl cukkini, padlizsán, káppszta amit semmily3n formaban nem ettem elotte. Szep lassan hozzaszoktam. Eloszor cukkinit tettem a rantottaba amit habar soha tobbet de rajottem h tok iztelen. Legkouelebb mar jol bepacolzam fuszerekbe es toltottem caupa olyannal amit szeretek.

Kaposztat mar nyersen megeszem, mashogy meg mindig nem.

Nemreg direkt padlizsankremet vettem mert megkivantam. 4 eve az eletmodvaltasom elejen a szagatol is rosszul voltam.

Avokadot is utaltam azt ia megszerettem.

Igazabol az eletmodvaltas rakenyszerit a fozesre es ahogy fozol egyre igyesebb vagy es egy ido utan mindenrol tudni fogod hogy hogy keszitsd el ugy, hogy az jeked finom legyen.

Pl karfiolbol es brokkolibol elotte csak a kremlevestbszerettem jo sok levesgyonggyel hogy elnyomja az izt. Ma orultem mikor akcios etelmento csomagban karfiol volt mert bepacolom majd magyaros fuszerekkel es meggrillezem es ugy tuti izleni fog.


Szoval en jo pelda vagyok ra hogy sokat megettem amit elotte nem szerettem es azota hozzaszoktam vsgy egyenesen meg is szerettem.

Egyebkent ahogy kezdesz egeszsegesebben enni a belflora is megvaltozik es szo szerint kivanni fogja az egeszseges eteleket, mindenfele zoldsegeket.


De hogy ne legyek alszent, azert a kelbimbot, az olivabogyot meg a tököt máig nem gyurom le semmi penzert. Pedig azokkal is probalkoztam

jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anno inkább az egészségem miatt iktattam be az étrendembe a zöldségeket, gyümölcsöket, hüvelyeseket, gabonákat, de ott is csak azokat, amiket szeretek. Szerencsére rengeteget megkedveltem közülük, úgyhogy sokat is eszem ezekből, de például a brokkolit, vagy a mangót, vagy a sárgaborsót, vagy a kölest rohadtul nem szeretem, nem ízlenek, úgyhogy csak azért nem fogom őket magamba erőltetni, mert "egészségesek".
jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok. Most vettem eszre: mi az hogy minden dietaban szerepelnek? Mit nevezel dietanak? Ez igy nem is egy jo fogalom.

Az egeszseges etkezesben az a lenyeg hogy valtozatosan egyel sokfelet. Nyilvam olyat ne amit nem akarsz.

A fogyashoz meg az kell hogy kevesebb kaloriat egyel (ha nem vagy ismeros a kaloriaszamlalassal szolj es szivesen irok rola).

Egyed azokat amiket szeretsz. Ha meg kifejezetten celod megszeretni valamit akkor pl kethetenete probalj ki egy uj receptet olyan zoldseggel amit nem szerettel hatha megszereted.


Visszaterve az egesz dieta szo hibas. Hogy minden dietaban ezek szerepelnek. A lenyeg az egeszsegen van, a mennyisegeken es hogy legyen jo sok zoldseg es tobb fele.


Egyebkent kutatasok kimutattak hlgy jobban hasznosulnak a tapanyagok azokbol az etelekbol amiket joizuen eszunk meg

jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Inkább kisebb adagokat eszem, de olyan ételekből, amiket szeretek.
jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mindent megettem életmódváltás előtt is, tehát csak le kellett cseréltem azokat az élelmiszereket egészségesebbre, amiket addig ettem, és kevésre vettem az adagokat. Pl. két tányér rizs helyett egy tányér bulgurt eszem, két rántotthúsos szendvics helyett egy teljes kiőrlésű magvas zsemlébe sovány sonka zöldségekkel, a cukor helyett édesítőszer. Az első hónapban így 5 kg ment le, de hatalmas túlsúllyal indultam.

Sosem ennék olyat, amit magamra kényszerítek és utálom.

jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleinte nem szerettem a teljes kiőrlésű kenyeret és a tofut. De mivel a tk nagyon alap az egészséges étkezésben, a tofu pedig alacsony kcal és magas fehérjetartalmú, ezért elkezdtem őket enni. De az emberi ízlés alakul, mostanra már kifejezetten szeretem őket. :)
jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
regen ettem olyat fogyas miatt de ugyanugy utal9m mint elotte
jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit mindenhogy utálok, azt nem eszem meg, pl padlizsán, brokkoli, kelbimbó, tök🤮. Viszont van amit nagyon megszerettem, pl karalábé:) és egyébként szerencsémre sok zöldséget szeretek, és a salátákat is. Ezek adják a diétám alapját hússal együtt. Így sokkal könnyebb dolgom van, mert ezekkel nagyobb adag is belefér, nem kell éheznem. Nekem az " egyél mindent csak fél adagot" meg ehhez hasonló frázisok nem váltak be. Persze Ennék én pizzát pl szívesen, de ha jól akarok lakni, akkor az kalóriában sok, ha meg nem eszem eleget belőle, akkor meg kopog a szemem az éhségtől.

Én már lefogytam egyébként. A súlytartásért diétázom tovább.

jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!