Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát kellene...

Mennyi kalóriát kellene bevinnem, hogy a heti 1 kg fogyásom meglegyen?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok!

Teljesen ülő munkám van, naponta kb 5-6 ezer lépést megyek. Sport nincsen.


175 cm vagyok

125 kg vagyok.


jan. 27. 00:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Heti egy kg fogyás rengeteg.

Egyebkent az elejen meglesz, utána nem.


2608 a napi kalóriaszükségleted amivel súlyt tartasz.

2174 a BMR értéked vsgyis alap alapanyagcseréd aminél az egészséged érdekében sosem szabad kevesebbet enni.

Tehá egészségesen és biztonságosan 2174nál nagyobb de 2608nál kisebb kaloriaval tudsz fogyni.

Ha a minimumot eszed az 2174 kaloria. Mivel 2608-2174= 434 kcal és egy kilót leadni minusz 7000 kcal ezért kb 16 nap lenne egy kilót fogyni (heti fél kg).


Ha egy kilót fogynál az rettenet egészségtelen és semmiképp sem javaslom. Az napi 1000 kalória minuszt jelent szóval 1608 kcal. Ezen egy 70 kilos alacsony lany tudna fogyni.



A megoldás hogy heti 3 sportot beiktatsz és tartod a 2174 kaloriat. Ugy egeszsegesen, heti 1 kiloa utemben tudnal fogyni

jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
1-es nagyon szépen kiszámolta neked. Sajnos sport nélkül ez nem fog menni. De kezdetnek a minimum, hogy elmenj mondjuk napi egy órát sétálni, a te súlyoddal az is szépen égeti a kalóriákat. Később aztán persze ez már kevés lesz, úgy 100 kg alatt már szükség lesz a rendes sportra. Illetve akkor majd érdemes is lesz újraszámolni a dolgokat, hiszen már lényegesen kevesebb felesleget fogsz cipelni, ergo kevesebb energiát használsz fel.
jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Kalóriaigény kalkulátorral kiszámítva (csekély mozgás mellett persze) heti 1 kiló fogyáshoz kb 1800 kalóriát kéne megenned.


[link]


De edzeni mindenképpen el kellene kezdened, mert ha nem edzel, és a fehérjebeviteledet sem tartod magasan, akkor izomból is fogysz, az pedig nem lenne jó. Szerintem.

jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Jelenleg 1500 kalórián élek átlagban..


Viszont a fogyást nem most kezdtem el.

Van mögöttem -71 kg.

jan. 27. 12:57
 5/21 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem, mert én úgy számoltam, hogy a heti 1 kg, hoz nekem 1900 körül kell bevinni, ami nem annyira tragikus. De akkor valószínűleg nem jól.


Viszont ünnepek alatt nem tartottam diétát, próbáltam kicsit helyrehozni magam és ettem mindent amit kívántam. Pár kg vissza is szaladt.


Viszont január 1-én mért súlyomhoz képest 9,8 kg-val vagyok kevesebb. Azt bele kell kalkulálni, hogy azért ez reálisan nézve 2 kb-val kevesebb, mert ott még nem volt üres teljesen a gyomrom, mert előtte való napokban étkeztem többet azért. De mérleg szerint viszont 9,8 kg van.


Pontosabban 26 napja tartom újra az étrendem és 1575 kalória az átlagom.

jan. 27. 13:00
 6/21 A kérdező kommentje:

Igazából így haladtam eddig:

2021 szeptemberben 197 kg.

2022 januárjában 182 kg.

2023 Januárjában voltam 159-160 kg.

2024 januárjában 125-126.

jan. 27. 13:05
 7/21 A kérdező kommentje:

Na még annyit, hogy le szeretnék menni 2024-ben két számjegyre, szóval kb 30 kg-t kell leadnom, hogy ne billegjek vissza, ha eszem egyet. Ami azt jelenti, hogyha fél kg-val csinálom az az idei évben biztos nem lenne meg, főleg hogy azért időnként nagyon nehéz tartani és a fáradtság miatt olykor muszáj ennem többet, meg kell pár nap szünet, de most jól bírom. Mondhatni megszoktam.


Sétálgattam én egyébként, meg mozogtam korábban, de ilyen szar időkbe nincs nagy kedvem, meg nagyon "hol se" mert falun még csak az sincs meg sokszor, hogy van rendes világítás az utcán. De mikor meleg volt vagy nyár akkor én mindennap mentem 15-20 ezer lépéseket. Ekkor voltam 150 kg kb.


Kondi felejtős, mert egyszerűen nem bírom emelni a súlyt tartósan.. szóval kb 10 perc után úgy érzem, nem tudom felemelni a súlyzót. Gondolom ez az erős deficit miatt is van.


Ja és folyadékot tolok sokat, minimum nap 3 Litert, de inkább 4L-t. (Jóformán víz vagy olyan tea ami rendes szárított levélből van.)



Igazából ezt a jelen állapotom 90%-ban kajával értem el. Se személyiedző, se orvos nem segített benne.


Csak mostmár elkezdtem kételkedni abba, hogy valamit nem jól kalkulálok, mert fontos lenne, hogy idén meglegyen a 97 kg.


Mert akkor elmondhatnám, hogy lefogytam 100-at.

jan. 27. 13:11
 8/21 anonim ***** válasza:

Már írtam, 1800 kalória / nap, heti 1 kiló fogyáshoz, maximum 2000 kalória.


Mit eszel? Hogy néz ki egy napod? Mennyit eszel? Hogyan számolod a kalóriákat?

jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Mindig amit épp eszembe jut, hogy ennék vagy vállalható kalória. Nem követek semmilyen diétát, csak úgy készítem el az ételeket ahogy belefér a kalória keretbe.


2-szer eszem.

Délben általában kevesebbet. Ez kb 500-600 kalóriát jelent. Vacsorára ami este 6-7 órakor van, akkor valamivel többet. 900-1000 kalóriát. Reggelizni soha nem szoktam.


A kalóriát pedig úgy számolom ahogy kell, grammra pontosan lemérek mindent még a levesnél is, meg a főt kajáknál is. Az olajat is mérem grammra.


Próbálok olyan kajákat tervezni aminek a kalória aránya 100 kalória/100g. Például egy rakott káposztánál. Sok káposzta, jázmin rizs, 7%-os hús, Skyr. Mindent kiszámolva és kimérve 97kalória a 100g. Ilyenkor fel szoktam kerekíteni és szoktam hagyni minden ételnél 50 kalória ráhagyást, pedig még a fűszert is megmérem aminek van értékelhető kalória aránya. Na szóval ilyenből amiből lehet sokat enni én simán megeszek 700g-t.


De szoktam olyat is hogy kókuszolaj 1-2 fújás = 1-2 kalória és 500g krumpli megsütve légkeverésen és hozzá szintén kókuszolajon (pár fújás) 200g csirkemell megsütve apróra vágva pár g keményítővel, hogy legyen kérge.



Szóval összeségében próbálok nem éhezni. Nem mondom, hogy mindig jól vagyok lakva és azt sem, hogy nem szoktam olykor éhes lenni. De kibírom.

jan. 27. 13:41
 10/21 anonim ***** válasza:

9


"Szóval összeségében próbálok nem éhezni. Nem mondom, hogy mindig jól vagyok lakva és azt sem, hogy nem szoktam olykor éhes lenni. De kibírom."



Diéta alatt nem is szabad, hogy jóllakott legyél, ráadásul ha enerváltnak érzi magát az ember, az teljesen természetes diéta alatt, mert kalóriadeficitben vagy. Ilyenkor az egy "jó jel", ha enerváltnak, gyengének érzi magát egy kicsit az ember, főleg az elején, ez azt is jelzi, hogy nem eszel eleget, de fogyásnál épp ez a cél, hogy kevesebbet vigyél be, mint amennyit felhasználsz.


Edzés ilyenkor alap dolognak kellene lennie. Esetleg még az időszakos böjt módszert kipróbálnám a helyedben, a 16/8-as fajtát, én mikor diétáztam alkalmaztam, este 6 és délelőtt 10 óra között csak vizet ittam, utána délelőtt 10 és este 6 között 1200 kalóriát ettem, mivel egy térdsérülés miatt nem tudtam edzeni semmit, így a testnek is kevesebb a kalóriaigénye, tudom, ez alacsony, de heti 1 kiló volt a cél, viszont többségében sovány húsok, tojás, zöldségek, sok víz tette ki az étrendemet, és amikor már a térdem is jobb lett, akkor kezdtem el edzeni, heti 5 alkalommal HIIT edzést, és a kalóriabevitelt vittem fel, nem sokkal, 250-300 kalóriával.

Így ettem napi 1500 kalóriát, mellett HIIT edzés heti 5-ször, és időszakos böjtöléssel kombináltam.


Szerencsére erős az akaraterőm, a tűrőképességem is átlagon felüli, így csak az első 1-1,5 hónap volt nehéz, utána pedig zökkenőmentes volt. 9 hónap alatt 35 kiló mínusz lett az eredmény, ez volt 4 éve, és azóta sem híztam vissza. Illetve mégis, de az már minőségi tömeg, ugyanis azóta elkezdtem a konditermi edzéseket, így akkor voltam 81 kiló, mikor elkezdtem edzeni, most 90 kiló vagyok, és szálkás izomzatom van, 182 cm-hez, szinte alig van rajtam zsír, gyakorlatilag minimális, amennyi kell.

jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!