Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék formásodni/fogyni?

Hogyan tudnék formásodni/fogyni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval szeretnék fogyni/formásodni de nem tudom,hogy kezdjek bele.

Még tavasszal koplalással fogytam le 6-7 kg-t viszont átestem a ló túl oldalára és már nagyon vékony lettem 40-41 kg.Akkor nagyon önképzavaros voltam és nem tudtam ezt kontrolálni ezért visszahíztam vagy 10 kg-ot

viszont nőttem is legalább 7 cm-t.Most nincsenek valami jó étkezési szokásaim pl.reggelire mindig kakaós csigát eszek vagy valamilyen péksütit.Ezen szeretnék változtatni de nem kívánok reggel mást csak valami édeset…erre valami?

Heti 2x 1 óra 20 perces kézilabda edzésem van és egy 40p lovaglás.Az utóbbi nem túl megerőltető,viszont kézin mindig nagyon elfáradok szerintem jó test mozgás.

Itthon is tudnék heti 2-3x edzeni csak nem visz rá a lélek,hogy elkezdjem.

Szerintetek mit tudnék csinálni?Tavaszra-nyárra szeretnék vékonyabb lenni és formásodni.

Lány/162cm/53kg



febr. 3. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel az adatokkal tilos fogynod, formásodni pedig valamilyen progresszív erőedzéstől (pl. konditermi súlyzós tréning) fogsz.
febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó súlyban vagy, nem kell fogynod. Persze az egészséges étkezésre érdemes figyelni így is. Erősítő edzésekkel tudsz izmosodni/formásodni. Illetve a leírtak alapján nagyon fiatal lehetsz, még növésben vagy. Már csak ezért sem kéne állandó kalóriadeficitben lenned. Sportololj, egyél egészségesen, és minden oké lesz. :)
febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az étkezéseden az egészséged érdekében változtass, ne a fogyás miatt. Én pont így voltam, hogy reggel csak valami édeset, pl csokis croissant cukros tejes kávéval, de tudatosan változtattam. Most rántotta teljes kiőrlésű zselével, uborkával vagy paprikával, frissen facsart, hígított narancslé vagy tea kevés mézzel vagy laza nescafé cukor nélkül, rizstejjel. Vagy zabkásába banánnal, magvakkal, agávé sziruppal vagy natúr joghurt gyümölcsökkel, magvakkal. A többi étkezésre is egészséges, tartalmas ételeket eszem (pl hús, zöldség, bulgur, rizs, lazac, avokádó, stb), az édességet lecsökkentettem, a hagyományos cukrot teljesen kiiktattam, ha hétvégén sütit sütünk, kókuszvirágcukorral csináljuk. Édesítőt sem használok, mert ugyanúgy káros. Csak kókuszvirágcukor, agávé szirup, esetleg sztívia. Naponta kétszer gyümölcsöt is eszem. Egy ideig személyi edzőhöz jártam kondi terembe, nem igaz, hogy a súlyzós edzéstől fogsz, ha megfelelően táplálkozol és elég fehérjét és egészséges zsiradékot viszel be.

A slusszpoén, hogy egy-két hétig az ember kívánja a hagyományos, egészségtelen kajákat, utána viszont egyáltalán nem. A szervezet átáll. Ja, és egyáltalán nem fogytam, de sokkal jobban érzem magam a bőrömben, energikusabb vagyok.

febr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!