Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek hányas ruhaméretet...

Szerintetek hányas ruhaméretet hord egy átlagos huszonéves lány?

Figyelt kérdés

például ha 160 centi magas, 170, és ha 180, akkor hányas ruhaméret tekinthető normálisnak?

Azért kérdezem, mert olvastam, hogy a 42-es méret az átlagos. Az egy 160 magas nőnek elég sok, a 180as magasságnál végülis oké lenne? Vagy a magasabb nőnek is a 36-38-as ruhák "valók"?


2010. okt. 24. 23:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem egy átlagos lány olyan 160-170 centi magas, és 38 körüli ruhákat hord.

36os már elég vékony, én 163 centi vagyok és még 52 kilósan is kicsi volt rám, pedig akkor már igazán nem volt rajtam felesleg.

Aztán vannak eltérések, pl. nekem kb másfél mérettel nagyobb a csípőm, mint a mellem, tiszta élvezet, különösen ha egyberuhát veszek...

Jelenleg 40-42es ruhákat hordok, de ez már nem átlagos, hanem dagadt sajnos :(

2010. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
átlagos testalkatúnak tartom magam: 170 cm 58 kb. általában 36-os, néha 38-as ruhákat hordok. voltam 52 kg is, akkor 34-es kellett, de sokszor alig találtam ruhát, mert legtöbb helyen 36-tól kezdődik a számozás.
2010. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát 163 cm-es nőnek valóban sok a 40-42-es méret, de egy 175 cm-snek pont megfelelő.
2010. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogyan számozzák a ruhákat.

Ha ruhát akarok venni, eleve az XL-eshez nyúlok, de van, hogy az XXL nadrág nem jön rám. Ehhez képest az évekkel ezelőtt (5-8-10 éve) vett ruháim, amik jók még mindig rám, L-esek, a felsők M-esek. Jók a korábbi 38-as ruhák, most a 42-eseket próbálgatom. Egyszerűen másképp számozzák.

De pl. a Voegele-ben jó a 38-40-es méret a mai napig, mert ott a 42-es már óriási. A tinibutikokban a 42-es a fél lábamra nem jön fel...

2010. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2%

Én is 163 cm vagyok, és ehhez általában 49-50 kg. Felsőre és alsóra is egyaránt 36-os méret kell. (farmerben 27-est hordok).

Szoktam hízni 3 kilót maximum, akkor már szűkek a farmerek és fogynom kell. Felsőtesttel is így vagyok, mert homokóra alkat vagyok és egyforán hízok mindenhova ha hízom.

Szerintem egy 165 cm körüli magasságnál 56 kiló felett az átlagos ruhaméret 38.


A kérdésedre válaszoljak:

Egy vékony 155 cm es lány hord 34-est (kicsit duci*:36-38)

Egy vékony 165 cm-es lány hord 36-ost (kicsit duci: 38-40)

Egy vékony 175 cm-es lány hord 38-ast. (kicsit duci:40-42)


*A kicsit ducinál értem az ideális testsúly+10 kg felesleg)

2010. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

165 cm vagyok, 42-es méretet hordok általában.

Farmerből 31. (Ezek mondjuk nem éppen átlagosak xD)

Viszont nekem is van 29-es farmerem és 33-as is, mindkettőt az Invázióban vettem.

És van 38-as farmerem is (konfekcióméret 38-asra gondolok, UK 12-es van még beleírva), kínaiban előfordul, hogy nem jön rám a rendes 42-es nadrág. Betűsből többnyire XL kell, a Jeans Club-ban az M-es, L-es cuccok jók. Úgyhogy ahány ruha, annyi számozás :-D

2010. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A 42-es átlagot valószínűleg úgy számolták mi mint ahogfy az átlagfizetéseket szoktáK. beleszámolják a szélsőségeket (nagyon vékony/nagyon kevés pénzt kereső, nagyon kövér/nagyon magas fizetésű) is. Így jön ki pl. a havi átlagfizetés nettő 160 ezer Ft-ra, ami amúgy nem a valóságaot adja, mert ha az "átlagember" fizetését nézzük, akkor az inkább nettó 100 ezer ft körül mozog ma Magyarországon. Így lehet a ruhánál is... Én pl. az átlagnál kisebb vagyok (158 cm, 48kg), ezért nekem nadrágból a 34-es kell, viszont blúzból pl (tehát ami nem nyúlik) 38-as, mivel 70 D-s a mellméretem. Amúgy a magasság igenis számít, mert hiába vagy nagyon-nagyon vékony, de ha emellé magas is, akkor ezáltal -az alapcsontozat miatt- szélesebb is vagy mint pl. egy alacsonyabb lány. Mondok egy példát? a 170 cm-s, 50 kg-s barátnőm kimondottan sovány, mégis 38-as nadrág kell neki. Én a magam méreteivel nem vagyok se sovány, se kövér és én ugye 34-est hordok, de ez valószínűleg inkább a magasságom miatt van így (és most nem a gatya hosszáról, hanem a bőségéről beszélek) mint a súlyom miatt. Szóval az átlag olyan 38-40es szerintem.

Különben van egy másfajta számozás, ami huszas, tehát van 25-ös, 26-os, 27-es stb nadrágméret. Nyilván abban a kínaiban is azért kellett 31-es. A New Yorkerben is így számozzák a farmerokat.

2010. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

12:21

jól mondta, mert ugyanaz a méret kell egy magasab embernek.

Pl modell méret: 90-60-90 körül. az egy hasonlóan vékony de alacsony lánynál kb. 81-85/60/81-85. A magasabbnak általában szélesebb, nagyobb a csontozata.

2010. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

az utolsó kettőre reagálnék.



utolsóelőtti:


a magasság számít a gatyabőségben? ez az érvelés akkor jön ki, ha ránézésre saccolod a méretet és nem cm-ben méred...


sztm a magasság/súly aránya számít inkább (BMI is pl. ebből jön).


a példákról: a barátnőd speci esetnek tűnik, hozzád képest pedig én ha 48 kg lennék, a 34-es egyes testtájaimon már lötyögne rajtam tutira... és magasabb vagyok nálad. 163/54 vagyok most és 34/36-os méret. (ahol 1-esével számoznak farmert, ott meg 25/26/27, attól függően)


de a magasság/súly arányhoz tartozó méret sem fix dolog, mivel régebben amikor még nem sportoltam, 54kg mellett 36-os voltam és 56kg mellett már az picit kicsi volt. most ha néha 56kg vagyok, akkor is max 36-os méret kell, nagyobb nem. úgyhogy számít a testzsírszázalék is. tehát mennyi zsír fekszik el azon bizonyos alapcsontozat felett...


és azért írtam 34/36-nak a jelenlegi méretem, mert ez hogy 34 vagy 36 bizony attól függ, márkától, ruhaszabástól is, na meg attól h milyen ruhadarab, pl. rövidnadrág, hosszúnadrág, felsőrész: én izmos lábakkal születtem, és ez csak tovább hangsúlyozódik sport mellett, hogy pl. a derekam a lábamhoz képest vékonyabb. (amúgy nem olyan sportot űzök, ami nagyon növelné izomméretet, az a pasiknak való..)


összességében amik befolyásolják milyen méret kell:

- súly

- magasság

- e kettő aránya

- izom/zsír arány (sportos vagy-e vagy sem)

- testalkat

- ruhaszabás

- adott márka részéről hasraütés :D

- ízlés: szereted-e ha nagyon testhezálló rajtad a ruha vagy inkább picit lengébben öltözöl

stb.......



előttem levő utolsó hozzászólásra még ezt reagálnám: alacsony lánynál is kicsi lesz az a 81cm-es mell szerintem! :P én se érem el az átlagmagasságot ugye (sajnos), de nekem már 14 évesen bőven felette volt 81-nek... pont 90cm körül van a mellbőségem. mondjuk a 60cm-es derekat el sem tudom képzelni, jelenleg 64 legjobb esetben (=behúzott hassal). :D

2013. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
kimaradt h ugye anyagfüggő is, rugalmas vagy sem! :P
2013. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!