Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire megfelelő ez a fajta...

Mennyire megfelelő ez a fajta terv? Ti mit hogyan csináltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon baromságot fogok kérdezni.

Heti 3* 30 percet szeretnék futni tudom fogyni nem fogok tőle, meg jobb mintha ülnék otthon.


Kaja részével fogalmam sincs mit kezdjek. Baromi lusta vagyok kalóriát számolni, méricskélni mindent. Nem is szeretnék.


Edzőteremben nőnek mit lehetne még csinálni? Lábtoló gépet láttam hogy van.



márc. 4. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

"Heti 3* 30 percet szeretnék futni"

Jó futást!

"Baromi lusta vagyok kalóriát számolni, méricskélni mindent. Nem is szeretnék"

Ehhez sokat nem tudunk hozzáfűzni.

"Edzőteremben nőnek mit lehetne még csinálni?"

Mindent, amit egy férfinak is.

márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Csak pár hétig kell méricskélni az adagokat és hozzávalókat, utána ki lehet tapasztalni, nagyjából mennyi fér bele a kalóriakeretedbe. A mozgás terve valóban jobb, mint a semmi, de egy idő után ahogyan aktívabb leszel, magadtól is többre fogsz átállni.
márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

" Baromi lusta vagyok kalóriát számolni "


akkor mibe tudunk segíteni?? a futás és a kondizás tök egészsges csak ha nem vagy kaloria deficitbe akkor nem fogsz fogyni


miért jó magadat szivatni?

márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Edzőteremben rengeteg mindent lehet csinálni. Pont ugyanazt nőknek meg férfiaknak. Én heti 2 személyi edzéssel fogytam. Volt seérülés meg óriás túlsúly így nem akartam egyedul. De otthon is tudsz pl pilatesezni.


Amig a kaja kontrollálatlan addig semmi nemgarantálja a fogyást. Olyanokat tudsz hogy cukros dolgok elhagyása, csak vizet igyál, ne nassolj napközben legyen fixen 3,4 , 5 etkezesed es csak akkor egyel.

Kövesd az okostányér elvet. Tányér fele zöldség, negyede gabona vagy más szénhidrat és negyede fehérje. Ha eszel eleg zoldseget, hamar jollaksz es sokaig. Ha nem vagy ehes, kevesbe eszel.


Minden szokásos kajád higítsd fel zöldséggel. Pl ha sajtos tésztát ennél akkor állj meg 50 gr száraz tésztánál, a szokásos szósznál és boríts bele 25 deka borsót, karfiolt vagy brokkolit.



Vagy kifizetsz 25 ezret egy taplalkozasi tanacsadonak es akkor neked semmit se kell kiszamolni csak megeszed amit leir

márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jó én leírtam hogy mire vagyok lusta

Nyílván lehet bármit használni de nem is torony akarok lenni

Formásodni, sportolni szeretnék az sem baj ha 200 kgot mutat a mérleg ha formás az alakom.


Na de mindegy akkor

márc. 4. 19:50
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"Nyílván lehet bármit használni de nem is torony akarok lenni"

Ez a veszély nem is fenyeget.

márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
61 éves vagyok, november elején 40 volt a BMI. Nem fogyás céljából, inkább egészségügyi okokból (magas vérnyomás, kissé magasabb koleszterinszint) elkezdtem gyalogolni. Hetente átlag 30-35 kilométert teszek meg, kicsit több mint 4 km/óra sebességgel. Kalóriát nem számolok, mindent eszek mint azelőtt is ( húst már legalább 15 éve nem fogyasztok a halon kívül), csak csökkentettem a kenyér és tésztaféléket. November óta nyolc kiló ment le, valamint farban 15, derékban pedig 10 cm. Jelenleg 36,3 a BMI.
márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem is csontsoványra akarok fogyni vagy kigyúrni magam. Tudom ha futok mutathat a mérleg 90 kgot is szép alakkal.

De egyszerűen hányingerem van magamtól rosszabbul nézik ki, mint aki 3 gyereket szült egymás után pedig nekem egy sincs.


Hízok akkor is ha csak levegőt veszek. G...i gusztustalan az egész testem.

márc. 5. 09:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem a levegőtől hízol. Nem muszáj napi szinten számolni a kalóriákat, de arra szánj időt, hogy megnézed a kalóriaszükségletedet, illetve, hogy az általad fogyasztott ételek és italok (!) hogyan viszonyulnak ehhez. Így talán találsz pár dolgot, amiről viszonylag könnyen le tudsz mondani és sok kalória van benne.


Az is megoldás, ha kitalalsz magadnak néhány reggeli/ebéd/vacsora típust, annak egyszer kiszámolod a kalóriatartalmát és azokat váltogatod. Pl toast pirítós és lágytojás, tejeskávéval cukor nélkül, x kalória, belefér a keretedbe, fogyaszthatod bármelyik reggel (nyilván ehhez az is kell h akkor ebedig nem nasizol, vagy ugyanezen elv alapján).


Segít, ha elhagyod az édességeket, a bő olajban sült és panirozott kajákat. Sok zöldség, gyümölcs, saláta.

márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ha nem akarsz mindent méricskélni (én szoktam), akkor vagy hallgatsz a 4-esre és 9-esre, vagy van még további két ötletem.

1) rászoksz, hogy bizonyos kajákat mindig ugyanúgy készítesz (ez esetben elég 1x megmérni mindent), pl: chilis bab két napra, 1 konzerv x bab, 1 konzerv y bab, 1 konzerv kukorica, fél kiló daráltpulyka -> mindig ugyanannyi kcal lesz egy adagban; egy szelet toast kenyér kb 20-25 gramm, felesleges mérni, egy tojás 50-60.

2) elkezdesz “helyettesíteni” számolás nélkül. Pizza helyett mondjuk zöldséges tortillapizza, darált sertés helyett darált pulyka, rendes kóla helyett mentes (vagy víz), cukor helyett édesítő, tészta helyett durum- vagy cukkinitészta, sült krumpli helyett joghurtos uborka, stb.

Ha nem tudod, mit, mennyit eszel egy nap, és nem is akarsz méricskélni, nem tudunk máshogy segíteni. Amúgy ne aggódj, bármit csinálsz, nem fogod tudni díjbirkózóra gyúrni magad, ahhoz speckó táplálkozás kell. Ha formásodni akarsz, egy tízórait vagy uzsonnát kiválthatsz valami fehérjével, de attól sem leszel torony.

Esetleg próbálj fehérjedúsan étkezni, a fehérje megemésztéséhez több energia kell, mint a zsíréhoz vagy szénhidrátéhoz.

márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!