Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy legyek kitartó, hogy ne...

Hogy legyek kitartó, hogy ne hízzak vissza szakítás után? (Érzelmi evés)

Figyelt kérdés

Sosem volt rajtam sok felesleg, viszont az utóbbi fél évben elértem az álomsúlyomat és tudtam is azt tartani. Sok ideig küzdöttem érzelmi evéssel és unalomevéssel, ezek a covid alatt még erősebbek lettek és fel is szedtem 10kg-ot amit az előző fél évig sehogy sem tudtam leadni, inkább lelki okok miatt.

Viszont megismerkedtem a barátommal aki nagyon támogató volt (nem a súlyommal kapcsolatban, ezekről sosem beszéltem neki). De minden más tekintetben ott volt nekem és számíthattam rá. Mellette az unalomevés is elmúlt, mert nem az volt hogy hazaérek és nincs mit csinálnom vagy nehéz volt a napom és akkor elkezdek enni, hanem vele voltam ehelyett.

Egy hónapja szakítottunk különböző okok miatt és félek, hogy a nagy érzelmi leterheltség miatt nem fogom tudni tartani ezt a súlyt.

Egy darabig jól bírtam, de az utóbbi egy hétben látom hogy kezd visszajönni az, hogyha nincs mit csinálnom vagy nagyon fáradt vagyok, vagy nincs senki akivel épp meg tudnám beszélni a dolgokat akkor eszek.

Még nem vészes mértékben, de idejében szeretném elkapni a folyamatot.


Szóval a kérdésem igazából az hogy mit csináljak, hogy ne essek bele újra ebbe a gödörbe?


Általában akkor szokott kijönni rajtam amikor az egyetem után hazaérek és annyira ki van égve az agyam, hogy nem tudok semmit se csinálni. Amúgy eddig nagyon le tudtam foglalni magam, amellett hogy a barátommal találkoztam, sokat tanultam, edzek is itthon, sétálok a kutyámmal, alkotok, olvasok. Szóval nem az van hogy csak itthon ülök és eszem, de azért most elég sok szabadidőm lett, hogy kiesett az az idő amit vele töltök.



márc. 8. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Új hobbi vagy csináld tobbszor a regieket. Sportolhatsz tobbet. Akar valami csoportos orara elmesz.

A feldolgozásban meg pszichologus tud segiteni

márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Stresszevés helyett sportolj!

Sokkal jobban levezeti a feszültséget és még az alakod is megköszöni.

márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Olvasgasd a Kuruc.info.
márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Én is az edzést javaslom, én stresszevő voltam, most -béna szójátékkal élve-, stresszedző vagyok :)
márc. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!