Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi a normális nasi mennyis...

Mennyi a normális nasi mennyiség egy hétre?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat nasizok, de úgy minden nap, nem keveset és már elfelejtettem hogy mennyi a normális.

Arra gondoltam hogy minden hétre bekészítek egy csomagot, hogy ennyi a “megszabott” mennyiség és akkor azt szépen be tudom osztani a hétre. Csak nem tudom miből mennyit kéne beleraknom


A kérdésem az lenne hogy ti mennyit esztek ezekből egy héten? -kocka csoki, müzli szeletek, jó reggelt keksz, chips, mogyoró- főleg ezeket szoktam eszegetni


Ez a projekt inkább egészségesség céljából indul, szóval aki fogyókúrázik és azt mondja semennyit sem kéne ennem az kérem ne válaszoljon.


Meg még arra gondoltam hogy ezt a mennyiséget fokozatosan csökkentem


Köszi! 20/l, 170cm és 58kg vagyok ha ez számít


márc. 12. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Hetente egy-két csokin senkinek nem fog múlni az egészsége. A chips egy dietetikailag jóval problémásabb szar, de az egészség millió faktoron múlik. Ha te hetente megeszel egy-két zacskó chipset, az csak egyetlen faktor a millióból.
márc. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fogyni nem akarsz (nem is kell az adataid alapján), nyugodtan beleférnek ezek a dolgok, ha alapból egészségesen étkezel. Igen, ahogy első írja, a chips talán kicsit necces, de ha mondjuk hetente egy zacskó tuti belefér.
márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is elég sokat nasizok, naponta kb. két keksz, kis csoki. Chipset ritkán eszek.

Tavasszal szoktam kicsit jobban odafigyelni /kevesebb édességet enni/ + kicsit tornázni, hogy nyárra lemenjen pár kilo /amugy nem vagyok túlsúlyos/.

márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem teljesen egészségtelenek, ezért is nem szeretném kizárni teljesen. Viszont látom hogy napról napra hétről hétre egyre több csúszik le, szóval szeretnék valami határt szabni.

Csak nem tudom hol van ez a határ, ebben kéne a segítség

márc. 12. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs egy egzakt határ. Heti egy-két zacskó chipsnél én biztosan nem ennék többet, de még egyszer leírom, hogy heti egy-két chips csak egy-két faktor abból a millióból, ami egészségügyi szempontból számít.
márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Hetente max két tábla csoki, egy zacskó mogyoró, egy csomag chips. Persze nem egyszerre, hanem elosztva.

Naponta egy műzliszelet, egy kis csomag jó reggelt keksz. Igazából ezek tök jók, rostban gazdagok, és a szénhidrátra is szükség van. :)

Szerintem ez jól beosztható normális mennyisége, semmi bajod nem lesz tőle, és minden napra jut nassolnivaló. :)

márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én dietetikusom heti 1-2 ilyet ajánl. Pl egyszer néhány kocka csoki vagy egyszer egy süti

Viszont pl a mogyoró nem számít nasinak, egészséges, tele fontos tápanyagokkal. Csak a mértékre kell vigyázni.

márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én általában adagonkent 50 kal-ban szoktam meghúzni a határt. Ez nálam pl. 3 kocka csoki vagy 2 db keksz vagy egy fél muzliszelet. Naponta igyekszem 100-150-kal alatt maradni ezekből (többnyire sikerül is)
márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!