Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszer lenne, ha egy...

Milyen módszer lenne, ha egy héten 3 nap nem ennék semmit, a többi nap meg normális mennyiséget?

Figyelt kérdés

Az nálam nem jó módszer, hogy mondjuk csak 1600 kalóriát eszek egy nap, meg csak csupa egészséges kaját. Mivel ennek az lenne a vége, hogy mivel nem lakom jól, ezért bezabálnék.


Ezért inkább az az ötletem, hogy hétfő, kedden nem eszem semmit, utána szerdán igen, csütörtökön megint nem eszem, péntek, szombat,vasárnap igen.


Azon a 4 napon, amikor eszem, akkor normál mennyiségi kaját ennek, szóval olyan 2000-2500 kcal körül, és ennék akár édességet is, pl csokis crossiant-t vagy ilyesmiket.


Jó módszer lehet ez?


2014. ápr. 18. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szervezeted úgy reagálja le a dolgot, hogy csak ritkán kap kaját, ezért elkezd raktározni. Tehát amit megeszel, az lerakódik mint zsír, és jól meghízol.
2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Sőt 6 napig ne egyél és akkor 1 nap pedig össze-vissza lehet zabálni mindent. Ez nem így műdödik, ne legyél hülye!
2014. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Elsonek igaza van. Ha megvonsz mindent a szervezeted bepanikol, az anyagcsered lelassul es raktarozni kezd. Ezert hatekonyabb ha eszel csak keveset. De mindenkeppen egyel. Ehsegre nekem a kave valt be. A koffein elveszi az etvagyat. Es igen tudoom nem egeszseges, eletmodot kell valtani, sport blabla:)
2014. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2000 kalória nem a minimum mennyiség, amit enni kell mindenképpen?

Azzal meg bőven jól lehet lakni. Csak azért oda kell figyelni, hogy miből áll össze.

Ha nem bírod az 1600 kalóriát, akkor hogyan bírnád a nullát? :S

2014. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A koffein éppúgy nem veszi el az étvágyat (legalábbis nálam nem), mint a víz, a fogmosás és egyéb kis trükkök. S itt nem az étvágyról van szó, hanem az éhségről. A kérdező nem lakik jól 1600 kalóriával. Én sem, függetlenül attól, mi az. Elég kiterjedt kísérleteket folytattam.


Nos, ami a kérdést illeti.

Napi 3 böjtnap brutálisan sok, megterhelnéd vele a tested. Nem beszélve arról, hogy az ember nem fogyási célból böjtöl, arra nem az igazi, bár 1-1 napot még el tudok képzelni úgy is, nagyritkán. 1 böjtnaptól semmi baja nem lesz egy egészséges embernek, de persze kényszerből azt se jó csinálni, ha kaparod a falat az éhségtől, inkább egyél.


Ha Te olyan vagy, mint én, hogy viszonylag sok kalória kell Neked, akkor nem tudom, hogyan ennél semmit heti több napon át... Ismerem azt, hogy semmit is könnyebb enni, mint keveset, de azért egész nap és heti 3-szor... Brutális, nem hiszem, hogy ne találnál alkalmasabb módszert. Mozogj nagyon sokat, változtasd meg az ételeid összetételét (a szénhidrátcsökkentés sokaknak bejön)...


Sanszos, hogy összezavarnád a tested, s igen, előfordulhat, hogy amikor kap, akkor azt jobban hasznosítja, mert nem tudja, mikor lesz megint éhínség... Nem mindenkinek így működik a teste, de komoly logika van benne.

Ha kihagynék egy napot, utána nagyon vigyáznék, mit és mennyit eszem, mert azért valamennyit be tud pótolni az elmaradásból a test, legalábbis esély van rá, az enyém szerintem pont olyan, bár egy napon belül megy ez a legjobban, este minden kalóriaelmaradást bepótolok, anélkül éhezek, viszont a következő napra csak kevés hiány tud átmenni.


Nem tudom, Neked mi a csupa egészséges étel, nagyon erősen megosztja az embereket ez a téma, de még egészségesen is lehet teljesen más makrotápanyag-eloszlással táplálkozni. Azt tapasztaltam, nem kicsit nem mindegy, miket eszel...

Bár ahogy írtam, 1600 kalória nekem is kevés. Akkor egyél többet, mozogj többet, hátha úgy megy.

2014. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En sajnos imadok enni:) a kave alatt nem a napi egy cseszet ertem. Vizsgaidoszak alatt tapasztaltam, ha 3 kaveval inditok es du meg 2 akkor nem voltam ehes. Este sem tort ram a szokasos farkas ehseg, fejfajas. Persze nem allitom, h hosszu tavon egeszseges:)
2014. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző: Elég sok kávét iszom, az alapján írtam, amit. Nem mondom, hogy ne hatna egyesekre az ilyen, túl sokfélék vagyunk. A kósza nassvágyra nekem is jó akár a tea is, de az éhség nálam komoly, csak kalóriabevitellel múlik el, ami, valljuk be, elég logikus. Ha a testemnek energia kell, akkor energia kell. Az nem tudom, mit befolyásol, hogy rám amúgysem hat a koffein, nem élénkít, csak enyhe fejfájásra jó, az íz miatt kávézom.

A trükkök szerintem a "jogosulatlan" vágyak ellen valók, az éhség más, az azt jelzi, hogy enni kell. Legalábbis nálam.

2014. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!