Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, mit csináljak?

Szeretnék fogyni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
155cm és 55 kg vagyok. Nagyjából 5 kgt szeretnék leadni, mert sokan bántanak a súlyom miatt. Képet nem fogok csatolni, de egyebként a combom kicsit vastag, van egy kis hasam, és hát a mellem is kicsit nagy. Az étkezésen nem nagyon tudok változtatni, max annyit hogy kevesebb édességet eszek, vagy hogy este 6 után már nem eszek. Sportolni szoktam, heti 4-5 alkalommal, műkorcsolyázok. Szeretnék változtatni a súlyomon, milyen gyakorlatokat, tornákat csináljak? Bicikli nem jöhet szóba, mert nincs. Gyalog se tudnék menni sehova, mert a város szélén lakok, és messze van minden.
ápr. 16. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Ezekkel az adatokkal minden bizonnyal nincs szükséged fogyásra, és hiába fogynál 5 kilót, a közeged akkor is bántana. Az édességnek és annak, hogy este hány óra után nem eszel, annak pedig semmi köze a testsúlyodhoz. Aminek köze van, az a kalóriabevitel, ergo az étrendi kalóriabeviteleden kénytelen vagy változtatni akkor, ha mindenképp fogyni szeretnél. Olvasd el ezt a cikket, mert a táplálkozás alapjaival sem vagy képben:

[link]

ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem ér annyit pár hülye beszólás, hogy az egészségedre menjen. Minden bizonnyal, ha műkorcsolyázol, akkor ideális a súlyod, hiszen egy túlsúlyos műkorcsolyázót sem láttam még.

Tedd fel magadnak a kérdést: te jól érzed magad így?

Tudom nem mindegy hogy oszlik el a súly, mennyi az izom. Egyik barátnőm szintén 155 cm, 45 kiló. Ne akard, hogy neked is kilátszanak a bordáid.

ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Sokan bántanak". Ki bánt? És te mért állsz szóba olyanokkal, akik bántanak? Engem például nem bánt senki, pedig nálad sokkal kövérebb vagyok. Mért gonosz idegeneknek akarsz megfelelni?!
ápr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azzal, ha kevesebb édességet eszel, biztos nem ártasz magadnak.

Azzal sem, ha (nem kúra jelleggel, hanem) hosszú távon egészségesebben táplálkozol! Több zöldség, gyümölcs, rost, több víz, lassú felszívódású szénhidrátok, kevesebb és egészségesebb zsírok, kevesebb cukor, fehér liszt, péksütemény, üdítők, gyümölcslevek. Kontrollált adagok, tehát a szervezetednek, aktivitásodnak megfelelő mennyiségű étel.

Ezt hosszú távon biztosan meghálálja a szervezeted. Valamint, ha eddig nem így ettél, akkor simán ennyi változtatástól is lemehet pár kiló, és neked NINCS szükséged arra, hogy sokat fogyj!

ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pár éve én is 55 kg vagyok, /161 cm/ és nekem is szokták mondani, hogy felszedtem, régebben nem ilyen voltam. Tény és való, régebben max. 50 kilo voltam és sokkal jobban éreztem magam, most nem tetszem magamnak, pocakom van és a ruhák se állnak olyan jól, ugyhogy megértem.

Tavasszal szoktam minden este tornázni saját testsullyal, mindent, ami eszembe jut, a neten van fent sok video, meg nem eszek annyi édességet, így le szokott menni pár kilo nyárig, bár osszel és télen visszajon.

ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez nekem fura, hogy 155 cm és 55 kilóval nincs szüksége fogyasra, de aki pl 165 cm és 63-65 kg az kövérnek van titulálva. Vagy ha alacsony vagy akkor ez másképp van? Ne értsétek félre, szerintem egyik súllyal sincs semmi baj, de egy 165 centis 65 kilós lányra nem hiszem hogy azt mondanak, nincs szüksége fogyasra. Ugyanez 175/75kg szerintem azt pl mindenki soknak tartaná
ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!