Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 4000 kalóriát eszek, le...

Napi 4000 kalóriát eszek, le akorok fogyni, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Nagyon szemét kajákat ettem az utóbbi 1 evben, meg is hiztam rendesen. 95 kg vagyok és 165 cm. Hogyan kezdjek neki? Mert ha holnaptól pl csak 2000 kalóriát eszek, felek hogy nagyon fogok ehezni es feladom.

2021. júl. 11. 20:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul minden nap sóvárgok valami edes után, gondolom a szervezetem megszokta, hogyan burjam ki?
2021. júl. 11. 20:18
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés, hogy fejben elhatározod, hogy lefogysz. Ha itt nincs rendben, akkor mi hiába írunk bármit, 1-2 hét után fel fogod adni az egészet.

Higgy benne, hogy meg tudod csinálni és tegyél meg mindent érte.


Hagyd el a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, főzz magadnak, ne egyél nasikat, legfeljebb csak 60-80% kakaótartalmú étcsokit, fogj hozzá sportolni is. Csak vizet, ásványvizet igyál napi minimum 2 litert. Egyél zöldséget, gyümölcsöt, ha kell számolgasd a kalóriát. Csak úgy tudsz fogyni, ha jóval kevesebbet eszel, mint eddig.

2000 kcal-val is jól tudsz lakni, ha megfelelően van összeállítva, hogy miből is legyen. Minden szemét kaját felejts el.


Sok kg-tól kell megszabadulnod, viszont sikerülhet, ha akarod és teszel is érte.

2021. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Saját tapasztalat/történet:

8 hónappal ezelőtt 106kg voltam 170cm-hez, ez mára már 72,5kg lett.

Fogalmam sincs mennyi kalóriát ehettem még anno, de elég sok lehetett, mert emlékszem, hogy 1 év alatt 10kg-ot szedtem fel.


Egyik napról a másikra elkezdtem ÉLETMÓDOT váltani. A hangsúly az életmódon van.

Ne fogyókúrák után sóvárogj, mert az nem lesz tartható, azért is van benne a kúra szó.

Ki kell alakítanod egy olyat életmódot, amit akár az életed végéig is tudsz követni.


Ne kövesd az én példámat, mert én szó szerint drasztikusan csökkentettem mindent. 1400 kalória körül ettem a kezdetekben, utána észhez kaptam, és azóta 1800-2000 között próbálok mindig maradni.


Én személy szerint heti 5x edzettem egy héten 1 órát (súlyzós edzés) és ennyi. Nem kardióztam, csak a súlyzós edzés és bőven elvoltam vele.


A lényeg a rendszerességen van. Neked nem muszáj 5x mozognod 1 héten, elég heti 3 is, a lényeg hogy ne add fel az első hét után mert annak semmi értelme akkor.. :D


Én sem hittem, hogy ennyire menni fog a dolog, de minden fejben dől el. Ha van elég motivációd, és rendben van minden mentálisan akkor mennie kell. De ha 3 nap után te hozzányúlsz 1 tábla csokihoz és megeszed akkor nem sok jövőt jósolok ennek az egésznek. (oké,oké kalóriadeficit mellett mindegy mit eszel, mert fogyni fogsz, de nem mindegy hogy pl fél év után engedsz meg magadnak egy csokit, vagy az első 3 napban már telezabálod magad).


Ne feledd, a lényeg a rendszeresség, hogy egy rendszert kialakíts ebből az egészből. Ne akarj gyorsan fogyni, heti 1 kg bőven elég. (Én örülök ha heti 0.5kg lemegy már)


Cukros löttyöket hanyagold azonnal, mert rettentően megdobják a kalóriát.


Sok sikert, remélem menni fog! :D

2021. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást :) milyen sportot ajánlanál, ami nem annyira megterhelő a lábamnak ennyi súllyal?
2021. júl. 11. 20:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó idő van, menj úszni, vagy sétálj minimum 1 órát.
2021. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Futást mindenképpen hanyagold, mert tönkre teszed az izületeidet.

Úszás hasznos lehet ilyen szempontból, illetve szerintem még a szobabicikli is szóba jöhet.


Még valami: Figyelj a megfelelő fehérjebevitelre, így elkerülhető az izomveszteség egy nagyobb része. Gondolom nem szeretnéd azt, hogy 40kg fogyás után úgy nézz ki mint valami szottyadt gyümölcs. :D

2021. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, a sétának +1, az is megfelelő.
2021. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Séta az nagyon jó, bár időigényes. Én konditerembe futógépen szoktam sétálni 14% emelkedővel, nem terheli meg az izületeimet de elég izzasztó tud lenni.
2021. júl. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyik napról a másikra felezd meg, mert nem fogod bírni.


Fokozatosan vidd lejjebb a kalóriát és emeld a mozgást.

2021. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyél kevesebbet, de az nagyrészt minőségibb legyen, ez nagyon fontos. És ne egyik napról a masikra válts 4000-ről 2000-re ha nem bírod, hanem fokozatosan. Az egyéni testi adottságoktól, aktivitástól függően nem is biztos hogy le kell menned 2000-ig.
2021. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!