Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy jobban bírok...

Hogy lehet, hogy jobban bírok a súlyommal mozogni, mint mások ugyan ezekkel a paraméterekkel?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 94 kg, 163 cm, és már eslő osztályos korom óta kövér vagyok. De nem ez a fura, hanem hogy teljesen jól tudok mozogni, futok, ugrálok, minden, még van is olyan nálam sokkal soványabb, akit lekörözök futásban, pedig nem vok izmos. Mért bírok jobban a súlyommal, mint mások ugyan ezekkel a paraméterekkel??
2009. jan. 5. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

A kérdésed abból a tévhitből ered, hogy aki kövér az gyenge. Holott a valóságban, akin nagyobb zsírréteg van, az még nem jelenti, hogy az illető nem izmos. Sőt az is előfordul, hogy egy vékonyabb emberen arányaiban több felesleges zsír van, min egy kövérebben. Nézd meg pl Fekete Lászlót, ha nem ismernéd, pusztán az alakja alapján nem mondanád, hogy 200 kilós köveket emelget.

Másrészt ez személyiség kérdése is, ha korábban valaki sportolt, akkor sokkal kitartóbb, mint az aki nem, még akkor is, ha negyobb terhet kell mozgatnia.

2009. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt meg mivel kicsit testesebb vagy nagyobb energiát kell befektetned ugyanannyi mozgáshoz, ez olyan mintha valaki 2 db 10 kilós zsákkal a vállán futna, tehát az izmaid is nagyobbak, erősebbek feltehetően
2009. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
75%
jajaja me az izom a zsír alatt van
2009. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 167 cm magas vagyok és 102 kiló. Egész életemben, még gyereknek is kövér voltam. De mindig sportoltam. Még versenyszerűen is. Most 34 éves vagyok és most is rendszeresen sportolok. Biciklizek, spinningelek és evezek.

Lefogyni meg nem tudok és már nem is akarok. Kb. 15 éve vagyok 100 kiló körül és rendszeresen sportolok.

2009. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hali!


Köszi a válaszokat, hálás vagyok érte! :)

2009. jan. 6. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!