Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek fogyókúráznom...

Szerintetek fogyókúráznom kéne? 83 kg vagyok és 165 cm. Jól érzem magam a bőrömben de lehet "nem túl divatos" a mai világban?

Figyelt kérdés

ápr. 23. 08:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Én 159 centihez vagyok 46-47 kg.


20 kg-t kéne fogynod. 😉 Aham, persze és csak áltasd magad, hogy jól érezd magad a bőrödben. Ez hazugság. Csak lusta vagy, ennyi.

ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Ui. Inkább fogyj 30 kg-t, ahhoz, hogy vékony legyél.
ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Fuhh, hát én 165 centihez a 60 kilót már soknak éreztem, nekem 52-54 jó kb.

Az tök jó hogy jól érzed így magad, de a szervezeted biztosan nem, előbb utóbb egészségügyi gondjaid lesznek. Menj le az egészséges szintre legalább, annak 67 kg a felső határa. Még akkor sem leszel vékony, és garantálom hogy kényelmesebb lesz az élet. Pl felmenni egy lépcsőn, felkelni reggel az ágyból, futni egy busz után, lehajolni valamiért amit elejtettél...

ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
15 kiló túlsúly simán van rajtad. Ha igénytelen vagy, akkor ezzel még simán érezheted magad jól a bőrödben, amíg meg nem jelennek az első egészségügyi tünetek. Az szokott egyébként a tapasztalat lenni, hogy ahol adott a 15 kiló túlsúly, és nincs változtatás, ott előbb-utóbb 20 kiló túlsúly lesz, aztán 25 kiló, aztán 30 kiló...
ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy divatos-e vagy sem.

Az egészségedre gondolj. Kisebb súllyal könnyebb mozogni, egyszerűbb minden.

És nem kell semmi szélsőségben gondolkozni. Csak figyelj oda magadra, adj le pár kilót, aztán majd meglátod, hogy mennyit érdemes fogyni. De semmiképp sem soványnak lenni, vagy valami egyen insta fitness csaj alaknak.

ápr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Azt azért ne add elő kérdező, hogy azért vagy túlsúlyos, mert ez egy anarchista-punk buddhista lázadás a részedről a divat és a korszellem iránt, és számodra a kövérség a boldogság útja. Nem azért vagy túlsúlyos, mert sokat eszel, keveset mozogsz, és valójában nem tetszel magadnak, de valamivel meg kell ezt ideologizálnod a pszichéd számára. Egyébként amíg nem kezdesz el még drasztikusabban hízni, vagy amíg tényleg meg nem jelennek az első egészségügyi tünetek, addig akár hihető is, hogy boldog vagy, hisz nagyokat eszel, nem fárasztod magad sporttal, szép az élet.
ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A szívkoszorúér-elzáródás semmilyen korban nem divatos, és minél hamarabb teszel ellene, annál könnyebb dolgod lesz.


Kort nem írsz, nemet sem, de a kérdés alapján nő vagy, és inkább fiatal, mintsem középkorú, vagy idősebb. Egy férfinél full izommal simán lehetnél a magasságodhoz ennyi kiló, de nőként ez sem állna jól.


Valószínűleg enni szeretsz, és túl sok gátlásod sem lehet a mindennapi életben (ha azt írod, hogy jól érzed magad a bőrödben). Ez így teljesen rendben is van, ehetsz továbbra is, és valószínűleg, ha úgy döntesz, akkor mozogni is el tudsz kezdeni, mert kevésbé (vagy egyáltalán nem) lesz szempont, hogy "fú, mit fognak az emberek szólni a teremben, a futókörön, az uszodában???".


Kezdj bele valami olyan mozgásba, amit szívesen csinálsz! Ha jóga, akkor az, ha konditerem, súlyzós edzés, kerékpározás, úszás, futás, küzdősport, kosárlabda, kézilabda, akkor az, igazából bármelyik. Heti 3 edzés kényelmesen beilleszthető a legtöbb ember napirendjébe (talán az egyedül nevelt kisgyerek+teljes állás mellett a legnehezebb, minden más megoldható), és annak már látszik az eredménye.


Persze az étkezésedet is felülvizsgálhatod, valószínűleg van olyan része, ami elhagyható, vagy legalábbis csökkenthető (hisz örömforrásról van szó, teljesen kivonni pl. a sütit, tésztát, chipset, pattogatott kukoricát stb elsőre bünti lenne, ami kontraproduktív, demotiváló lenne elsőre).


Szóval kezdd el a mozgást, aztán amikor annak érzed az eredményét, akkor valószínűleg magadtól fogsz az étkezéseden is változtatni.


Csak diétával viszont nem érdemes nekiállni. Valószínűleg szenvedés lenne.

ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Az rengeteg. Én hasonló magassággal 76 voltam, mire ráeszméltem, mennyi jött fel lassanként (nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok). Most 58 vagyok, és 60 körül kezdtem érezni, hogy tényleg van változás. Pedig előtte is jól éreztem magam, de most jobban. Én csak azért döntöttem el, hogy lefogyok, hogy egy nap ne ébredjek úgy, hogy az a +20 kg +40 kg lett - mert onnan már nem olyan könnyű "nyerni". 20 kg-t leadni nem volt olyan vészes.
ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
A fogyókúra semmiképp sem javasolt. Viszont fokozatosan áttérni egészséges életmódra, ami mellesleg fogyást is fog okozni, az nagyon is.
ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy 15-öt nem ártana.
ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!