Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem követek semmilyen "divatos...

Nem követek semmilyen "divatos" diétát, nem szedek fogyasztószereket, magamtól kezdtem el így fogyókúrázni, lehet ez hatásos?

Figyelt kérdés

Szóval változtattam az étrendemen, elég drasztikusan, nem eszek semmilyen édességet, pékárut, zsíros ételeket. Emellett kevesebbet is eszem mióta ilyen elszántan meg szeretnék szabadulni pár kilótól. A reggelim általában 2 db natúr extrudált kenyér vékonyan megkenve vajjal, teszek rá paradicsomot, paprikát, vagy uborkát. Ebéd általában valamilyen főzelék (kivétel burgonya). Vacsora: mindig 5 óra előtt egy kis natúr zabpehely tejjel.

Mozgásforma amit végzek: napi 200 felülés és 200 hasprés, fél óra hullahopp karika, és emellett minden este futás. (Mint ezekből kiderült, legjobban hasról szeretném leadni a felesleget). Szeretném még beiktatni majd a biciklizést is.

A kérdésem tehát az, hogy ez így hatásos lehet, vagy elrontok valamit ebben az egészben, és abszolút nem így kellene csinálnom?

Még mindig túl sok a kcal bevitelem, és kevés hozzá ez a mozgás?

(17 éves vagyok, 157 cm és 54 kg).

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 28. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mozgás teljesen jó,de kicsit többet egyél,mert ez nagyon kevés,így rosszul leszel.
2011. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nagyon keveset eszel, nagyon sokat mozogsz, vagy feladod egy hét múlva, vagy felborulsz, nekem mindegy, de egyébként sem kéne nagyon fogynod. szerintem bőven jó lenne egy kímélőbb diéta kevesebb mozgással.
2011. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kajálással már gondok vannak. Nem eszel gyümölcsöt, és az 5 óra előtti natúr zab tejjel VACSINAK vicc. Vacsi lefekvés előtt 2-3 órával, ne ötkor. Mondjuk egyél gyümit négy felé - alma, körte, mandarin, narancs, stb. - és 6-7 felé edd a zabot, vagy rántottát, túrót...


17 évesen még fejlődsz. Ha sokat sportolsz, ehetsz nyugodtan, csak mennyiségileg kevesebbet. Ja, és krumplifőzi is mehet ebédre.


Mozgásnak pedig kardió! 40-50 perc kocogás. A felüléstől nem fog a zsír lemenni.

2011. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a felüléstől nem fog a zsír lemenni, ezért is futok hozzá :)

amúgy mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. látom összességében az a véleményetek hogy keveset eszek... ez így annyira kevés lenne?:S ez hány kcal kb? úgy tudom a hasonló korúaknak 1500 kcal-t kell magukhoz venniük naponta, szerintem ez sem lehet annyira kevesebb ettől. vagy igen? :O

2011. jún. 28. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szívem, két abonett 32 kcal, a zöldség elenyésző, főzelék 300 kcal (gondolom nem eszel sokat belőle), vacsid meg mondjuk 200, de szerintem túloztam

egy ember csak azzal, hogy létezik, eléget vagy 1500-2000 kalóriát, attól függ, mekkora, hány kg, hány éves

ha ennyit viszel be, és mozogsz, fogsz fogyni, de egyél már normálisan

és egyél szénhidrátot is, de reggel, komolyan!!

estére fehérjét

2011. jún. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli jó, bár szerintem mehet mellé még valami gyümölcs is.

A fehérje nagyon hiányzik az étrendedből. Ebédre ehetnél csirkemellet / valamilyen sovány húst, halat párolt zöldséggel, néha akár rizzsel.

Uzsonnára mindenképp egyél valamit, ha mást nem is, de egy natúr joghurt egy kis gyümölccsel simán mehet.

Vacsorára pedig szintén mehet hús plusz zöldség, vagy rántotta. A lényeg, hogy este már ne egyél olyan sok szénhidrátot.

Ha néha édességre vágynál, akkor főzz kakaót édesítőszerrel, vagy ami nekem a kedvencem: Zsírszegény túrót összepépesítesz egy kis barackkal, plusz egy kanál mézzel. Isteni :P

A lényeg, hogy ne éhezz!

2011. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is. A hús (azaz fehérje) tényleg kellene. Gyümölcsöt amúgy eszek (elvétve). Teljesen nem vontam ki az étrendemből.

1500-2000 kalóriát égetünk el azzal hogy létezünk? O.o

ez csak nekem nem tűnik logikusnak? bár lehet hogy tényleg így van, de hol ebben a logika?

2011. jún. 28. 11:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó, mert nincs benne fehérje. A főzelék meg csak a gyerekeknek egészséges (azt tudják jól megemészteni), a fogyókúrázó felnőttnek nem igazán: tele van liszttel (rántás, habarás - a keményítő is szénhidrát, ha azzal van), viszont az összes vitamin elbomlik főzés során.

Kevés rizs, sok nyers vagy párolt zöldéd, csirke, hal kellene. Néha főzelék.

Valamint reggelire valami normális kenyér, ha teljesen kiiktatod, amint lefogytál, és újra akarsz enni, hipp-hopp visszahízol (jojó).

2011. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt ki tudod számolni pontosan.

Csak a fogyásnál a fontot állítsd át kg-ra, és heti fél kg-val számolj, többel ne.

2011. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem is tudtam hogy a főzelék ennyire nem jó. Akkor innentől odafigyelek hogy helyette sovány húst egyek. Köszönöm mégegyszer:)
2011. jún. 28. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!