Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Baj, ha nem eszek elég szénhid...

Baj, ha nem eszek elég szénhidrátot?

Figyelt kérdés
168 cm vagyok és 60 kg. Elvileg napi 2100 kcal-t kéne ennem, ezen belül 300 g szénhidrátot. Én kb 1500-1700 kcal-t eszek, 150-200 g szénhidrátot és 70-100 g fehérjét. Kevés ez a szénhidrát? Amúgy főleg zöldségből, meg teljes kiőrlésű termékekből származik.

ápr. 23. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnik egészségtelenül kevésnek. Inkább arra figyelj, hogy emiatt ne legyen a zsír egészségtelenül sok.
ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, én 168/53-mal 1500 kalórián haldokolnék kb, annyira kevés tápanyag volna.
ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendben lesz amíg 140 felett van. De vigyázz hogy a zsír ne legyen tul sok mert az baj lehet. 1700 kcalbol a zsir ne legyen 63 felett
ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Dehogy sok! Én napi 20 g szénhidrát alatt vagyok, élek és virulok!
ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 egyelőre.
ápr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem kevés. Cukorbetegnek is 160 grammos ch diéta az ajánlott.
ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

"Cukorbetegnek is 160 grammos ch diéta az ajánlott"

Magyarországon, és szerencsére egyre ritkábban. Semmilyen külföldi tanulmányban vagy klinikumban nem találkozol ezzel a 160 grammos bulshittel. Ez egy hungarikum. Ettől függetlenül önmagában 150-200 gramm közötti szénhidrátbevitel még tényleg nem veszélyesen alacsony. Ha az étrend egyéb aspektusai normálisak, akkor nem valószínű, hogy bármi problémád lesz ebből.

ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os, Magyarországon kívül SEHOL nem találkozol ezzel, ugyanis nulla tudományos alapra épülő "hungarikum", amit ráadásul tanítanak. Egyetemen.


Elég szomorú, de külföldön meg csak pislog rád a dietetikus és az orvos, amikor ezt előadod neki, mert fogalma sincs, miről beszélsz.

ápr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

150-200 g szénhidrát bevitelnél én nem aggódnék azon, hogy nem viszel be eleget. Low carb diéták 100 gramm alatt kezdődnek.


Egyébként nincs ilyen egységesen hogy túl sok, vagy túl kevés szénhidrát. Egyéni szénhidrát érzékenységtől függ, hogy ki mennyinél fogy. Mérd grammra pontosan és figyeld a testsúlyváltozást szénhidrát/kalóriabeviteltől függően. Egyénileg teljesen eltér, hogy ki min érzi jól magát, sokan a zsír-fehérje alapú étrendeken fogynak sikeresen, ahol alacsony a szénhidrát (100 gramm alatt), mások meg szénhidrát fehérje alapún, ahol meg kevés a zsír. Van olyan, ahol magasabb a fehérje, viszont a zsír és a szénhidrát is alacsony, ez tartható a legnehezebben. Ezt egyénileg kell kitapasztalni.

Táplálkozástanácsadáson nekem visszatérő falásrohamokra mondták, hogy akár okozhatja a túl kevés szénhidrátbevitel is, mert sóvárog utána a szervezetem, és hogy min. 140 gramm CH szükséges a női hormonrendszer optimális működéséhez. Nekem ez nagyon sok volt, mert nehezen tolerálom a szénhidrátot, elkezdtem hízni ettől a mennyiségtől. Egyéni tesztelés után 60-80 gramm körül álltam be, amit tartani is tudok, nincs falásrohamom (a ketogénen nekem volt, 20 gramm CH) és stabilan fogyok. Hetente csökkentettem 140 grammról indulva, mérve a fogyást.

Nemek közt is van eltérés, férfiak általában nagyon jól tolerálják az alacsony szénhidrátot, a zsír fehérje alapú étkezést, nők kevésbé, de vannak kivételek, akik szintén csak így tudnak fogynak tartósan.

ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!