Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le fiatalon...

Hogyan fogyjak le fiatalon két gyerek után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves vagyok és 2 gyönyörű kisfiú édesanyja.A fiaim nagy súllyal születtek,elég sokat híztam amit sajnos nem tudtam leadni.

Szinte egész nap egyedül vagyok a gyerekekkel, így testmozgást nem igazán tudok végezni, még egy "bolt járat" is 1 órát vesz igénybe.

156 cm magas vagyok, és 65 kiló, ami nagyon sok, főleg ilyen fiatalon.

Kérlek segítsetek!Köszönöm :)


2010. okt. 27. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem olyan sok ám az a 65 kg.


Nekem is két kicsi fiam van, 85 kiló vagyok és egy magasak vagyunk.

Mivel én szoptatok, így nem merek semmin sem változtatni, egyedül annyit iktattam be, hogy naponta sétálunk, ami számomra gyors gyaloglásból áll.

Tehát, ha boltba mész is tudsz mozogni, csak ez tempós legyen, ha megoldható.


A másik az étkezés. Próbálj meg naponta 5x étkezni, ami 2 kisgyerek mellett nehezen kivitelezhető... :)

Lehetőleg normál adagokat egyél, a húshoz inkább salátát, és ne krumpli-rizs köretet.


Én biztos, hogy valahogy így fogom csinálni.

Terhesség előtt még bejött a kcal/szénhidrát számolgatás.

2010. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekkel elmész sétálni, ők lefáradnak, te mozogsz, aztán amíg alszanak, addig lehet akár tornázni is vagy intenzív házimunkával kalóriát égetni ;)
2010. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ne aggódj emiatt, lemegy az magától. Lényeg, hogy igyekezz rendszeresen étkezni +egyél sok-sok rostot (gyümi-zöldség). A kisfiúkhoz meg gratula:)
2010. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 2 babát szültem, de én már 30 vagyok. Amúgy ha nagy súllyal születtek, az csak jó, mert így kevesebb hely maradt a súlytöbbletnek -legalábbis a doki ezt mondta. Nagyobbik lányom 3,5 kg és 51 cm-vel született, vagyis azért annyira nem nagy, sikerült is 20 kg-t felszednem vele. 158 cm vagyok, 46 kg-val indultam. Ő nyári baba és szoptattam is, így 2 hónap alatt magától lement a plusz súly. Na, a második kislány után már nehezebb volt... Vele ugyan "csak" 15 kg-t szedtem fel, de ő viszont télen született, ráadásul tejem se volt. A szoptatás köztudottan fogyaszt, mivel az anyatej úgy termelődik, hogy zsírt von el a szervezettől. Télen ráadásul a szervezet ragaszkodik a plusz kg-khoz, így védi magát a betegségektől. Szülés után 2 hónappal még mindig egy tehénnek éreztem magam 57 kg-val. De kitartóan tornáztam minden nap, mikor mennyit, volt, hogy egyszerre csak egy 20 perces Rubint Réka-blokkot tudtam megcsinálni, aztán a következő alvásnál az újabb 20 perc. Mindent ettem (egész életemben édességfüggő voltam), de sokkal kisebb adagokat, vacsira mindig csak valami könnyűt. Volt, hogy (főleg hétvégén) becsúsztak nagyobb zabálások, ilyenkor másnap mindig nagyon visszafogtam magam és igyekeztem többet tornázni. 4 hónappal a szülés után (Húsvétkor) már wellnessezni mentünk a családdal és simán bevállalhattam a fürdőruhát (49 kg-ra fogytam), majd utána nyáron még lement 1 kg. Ezt a 48 kg-t azóta tartom, bármit csinálok, nem tudok visszamenni a régi 46 kg-s súlyomra. A doki szerint azért, mert minden egyes baba után nagyobb a méh térfogata és ezáltal a súlya is, valamint a terhesség miatt vagy a medencecsontok, vagy a hátad szélesednek ki és mivel nem tudnak teljesen az alapállapotba visszaállni (nekem ez főleg a hátamra igaz, 70 D-ről 75 D-re nőtt a melltartóméretem), a szervezet azt a részt bizony kitölti (gondolom zsírral).

Próbálj meg te is 20 perceket tornázni amíg a gyerekek alszanak, esetleg este, mikor már mindkettőt letetted, tv előtt szobabiciklizz, nagyon hatásos! Dől rólad utána a víz és nem kívánsz semmi kaját, csupán egy jó nagy pohár vizet és egy kellemes zuhanyt! Jah, és még valami: semmi cukros üdítő (a 100%-os, bolti piák is tele vannak cukorral, ne dőlj be nekik), csak ásványvíz, vagy édesítőszeres, citromos tea. ZA édesítőszer ugyan állítólag nem a legegészségesebb, de mivel nekem a vérképem jó volt, bevállaltam, azóta is úgy iszom a teát, kávét.

2010. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elhiszem hogy nagyon nehez a szitud es szinte kizartnak tartom hogy ket geyrek mellett ha van nemi szabadidod akkor tornazni fogsz. Eloszor valtoztass az etrendeden-latni fogod hogy par nap utan azonnal beindul a fogyas ( sok zoldseg gyumi sovany tejtermek es hus) egyel 5 szor de ket etkezes kozt egy falat kajat se tegyel a szadhoz (ne edd meg a fiuk maradek kekszet almaval). amikor a merleg elkezd egyre kevesebbett mutatni akkor meg tobb es gyorsabb eredmenyt akarsz majd es ime meg is lesz a motivacio a tornahoz. Akkor johetnek a 20 perces rekak. szoritok neked
2010. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. okt. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!