Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyhatnék "jól" 50 kgt?

Hogy fogyhatnék "jól" 50 kgt?

Figyelt kérdés
Eddig a legnagyobb súlyvesztésem 15-20 kg volt,aminek duplája jött rám mert rosszul csináltam.A helyzet az hogy lusta dög vagyok és már sulis se vagyok,munkakeresés folyamatban.Vagyis konkrétan halálra zabálom magam unalmamba.És még ezek mellé hülye gyógyszereket is kell szednem(amióta szedem az egyik fajtát konkrétan csillapíthatatlan az éhségem)Amire ezzel a súlyal rá tudom venni magam az a biciklizés és a séta ami úgymond legalább mozgás.Régebben edzettem de már nem bírom,0 motiváció.Az az egy ami érdekel hogy nagyon szeretnék strandra járni:( de gyűlölöm ahogy kinézek és így nem megyek szinte sehova.120kg körül vagyok most,ami a magasságomhoz iszonyat,még a 70 kg is sok.Az evés része sose ment,azt nem tudom hogy csináljam
2023. máj. 17. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 105 kilót fogytam 3 év +2 hónap alatt.

Tartós fogyàshoz életmódot kell váltani. Ez nem csak azt jelenti hogy az étrendedet alakítod át/ korlátozod és mozogsz.

A fejedben is rendet kell tenni. A hozzáállásodon is tartósan változtatni kell. Egy életre.

Új szokásokat kell bevezetni, megtanulni, megszokni, és erre az egészre úgy kell nézni, hogy az egészségedet szolgálja.

Nem a külsőségek számítanak, se a csini ruhàk, sem a strand nem fontos, hanem az, hogy javulni fog az egészséged, az életminőséged, a fizikai állóképességed, kisebb esélyed lesz egy csomó betegségre, nem fognak fájni az ízületeid a súly miatt amit cipelsz stb stb.

Egyébként én anno " csak" 25kg felesleggel kezdtem 14 évesen, de az információhiány, a sok rossz próbálkozás, rossz tanàcsok megfogadása, sok koplalás, éhezés, fogyókúrákban és drasztikus dolgokban való gondolkodás, sok csalódást eredményezett, és annál kevesebb eredményt. Az egyre fogyó motiváció stb miatt hol fogytam hol híztam. Több jojóeffektus után kötöttem ki ott ahol, addigra komoly mentális problémákkal. Táplálkozási zavarral, érzelmi evéssel, ételfüggőséggel, rengeteg bűntudattal, önmarcangolással, szégyenérzettel, önmagam lebecsülésével, elértéktelenítésével, " nekem sosem sikerül" "béna vagyok", "gyenge vagyok", ehhez jött mások megvetése is, amik mind megint csak ahhoz vezettek, hogy bánatomban is ettem. Mert a kaja megnyugtatott, nem bántott meg, nem ítélt el, nem kérdőjelezte meg az emberi mivoltomat, finom volt, boldogságot okozott..

Ez az egész egy olyan ördögi kör volt, amiből rettenetesen nehéz volt kitörni, és ezt az egészet csak az értheti meg, aki legalább ilyen mélyen benne volt ebben.

A legdurvább időszakban pedig felébresztett a vészcsengő, hogy a szervezetem a végét járja, és még vissza tudtam fordulni. Annyira nehéz volt, hogy így utólag azt mondom nem biztos, hogy újra végig tudnám csinálni, viszont megérte, és elértem egy olyan szintet, hogy bizonyos belső démonoktól szerintem sose szabadulok meg, de azért már tudom kontrollálni.

Sokat tanultam önmagamról, és más emberekről is, hogy hogyan állnak hozzám, mi az amiben abszolut nem számít mit mondanak mások, hogy mennyire felszínesek, és buták tudnak lenni az emberek, mennyire durván tudnak ismeretlenül ítélkezni. Végső soron ezek engem megerősítettek. A vérszívó mérgező embereket, akik korábban nem vettek emberszámba sem, csak mert kövérebb voltam, azokat kizártam az életemből s kész. Megtanultam értékelni önmagam, a testsúlyomtól függetlenül is, és ezt már senki nem veszi el tőlem.

De Ha akkor 4+ éve nem ijeszt meg, hogy meg fogok halni, talàn már nem élnék.

Sok sikert, erőt, kitartást! És okosan!:)

2023. máj. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Először csak az első 10 kilót akard leadni. Majd utána lehet továbbmenni.
2023. máj. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2023. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az 1-es válasza tök jó, gratulálok meg minden, de hasznos lenne, ha pontosan leírná az életmódváltásának gyakorlatát!


Tehát, kedves 1-es!


Hány kalóriát ettél egy nap, hányszor és miket?


Ebből hány gramm volt a szénhidrát, fehérje, zsír?


Le tudnád írni 1 napi étrendedet?


Mert csak konkrétumokkal lehet elindulni az úton és valszeg a kérdezőt is ez érdekli az általános "egyél kevesebbet, mozogj, válts életmódot, számold a kalóriákat, maradj kalóriadeficitben" stb általánosságok helyett és köszi, ha te kiírod a konkrét módszert, ami neked ténylegesen bevált, ami ilyen hosszú távon működött és amit tartani tudtál!! :)

2023. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Súlyos eset. Talán fordulj egy személyi edzőhöz, aki motiválja az életmódváltásodat. Ha nincs társad, az is nagy ösztönző lehet. Esetleg hasonló cipőben járó emberekkel keress kapcsolatot, valami fogyiklub vagy ilyesmi.
2023. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4: bár nem az egyes vagyok, hiába írja le, miket evett meg mennyi volt a kerete, a kérdezőnek ki kell számolnia a sajátját és minden étkezést ahhoz igazítani.


De ha ez segít:


165 cm/110kilóról indultam 2000kcallal, 10 kilónként újrakalkuláltam és csökkentettem a bevitelt 100zal. 50%CH, 25% fehérje és zsír aránnyal dolgoztam, napi 4 étkezésre osztva, a szénhidrát max negyedét hagytam vacsorára.

2023. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És mit sportoltál 6-os?
2023. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6 vagyok, infrabicikliztem, nagy sportnak nem mondanák, heti kétszer fél órát.
2023. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os: szerintem nem hiába írná le, mert az igaz, hogy a saját kerete kell mindenkinek, de szerintem sokakat érdekel a példa, hogy az 1-esnél milyen elosztás, mekkora napi szénhidrátbevitel és hány étkezésre, hogyan elosztva működött éveken keresztül az, amit tartani is tudott, de fogyott is vele folyamatosan!

Mert akkor abból már ki lehetne indulni és valami hasonlóban gondolkodni, valami ahhoz hasonlót személyre szabni.


Úgyhogy én remélem, hogy azért veszi majd a fáradtságot és megosztja a titkot, mert gondolom, hogy azért neki is időbe telt, amíg megtalálta a legoptimálisabb arányokat, amivel kibírja a munkanapokat és fogyni is tud...

2023. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek érdemes megtalálni a saját útját, mert ami nekem jó, és jól működött, az nem biztos, hogy másnak is+ amitől én jól érzem magam, attól lehet hogy más nem.

Az első években nem különösebben figyeltem kalóriákra. Az okokba nem mennék bele, mert ebbe itt már többször belekötöttek, nincs kedvem újabb vitákhoz.

A lényeg, hogy egy szénhidrát csökkentett étrendet igyekeztem magamnak összerakni 80-100g közt naponta. És úgy indultam el, hogy megpróbáltam több egészségesebbnek gondolt alapanyagot beépíteni, rengeteg zöldség, húsok, tojás, sajtok, olajos magvak. Tudatosan elkezdtem kerülni, a lehető legritkábban fogyasztani a szénhidrátdús köreteket tészta, rizs, krumpli, péksütiket, cukros édességeket, csipszeket, gyorskajákat- bár ebből amúgy se ettem sokat. Cukros italokat sem ittam 20+éve.

Később rájöttem, hogy zöldségekkel, hússal és némi zsírral hosszabb ideig, 5-6 órát jól vagyok lakva, míg ha rizst/ tésztát/krumplit ettem hússal- akkor alig 2-3 óra múlva szó szerint éhes voltam. Szóval nekem kifejezetten jót tett a lowcarb irányba való változtatás. És ezekkel a változtatásokkal nyilván az alap kalóriabevitelem is lecsökkent.

Havi egyszer mindentől függetlenül megengedem magamnak , hogy azt egyek amit akarok. Mert a korábbi fogyási próbálkozásaim során a túl nagy korlátok végül túl erős sóvárgáshoz, falási rohamokhoz ,feladáshoz és jojóeffektushoz vezettek.

Ez is egyéni dolog, van akinek bejön a tudatos " csalónap" beiktatása, van akinek nem. Nekem kell és ennyi. Ahogy a tudatos megszorítás is kell a mindennapokban, különben egy ponton túl nem tudom kontrollálni az édességfüggőségemet. Nekem a -minden nap csak annyi amennyi belefér a keretbe- nem működik, mert rákattanok a cukros édességekre, és egy ponton túl már nem tudok leállni velük, nem tudok mértèket tartani.

Ezért mondom, hogy mindenkinek nagyon egyéni lehet a tartós fogyás és életmódváltás útja.

Az utóbbi időben már kicsit több szénhidrátot fogyasztok a mindennapokban is de még mindig mérsékelten. Igyekeztem változatosságot, új ízeket is belevinni ezért pl fehérjeport is iszom.


Egy napi átlagos étrend és mozgás ( minta)


A mai nap


- reggeli: 3 tojásos rántotta, 100g sonka

- ebéd: gombás paprikás csirke

- vacsi: melegszendvicsek paprikás szalámival, sajttal, zöldségekkel ( paprika, paradicsom, hagyma)


-Nasi:

Cukormentes cukorkák 6db

Meggyes proteinturmix

Sós mogyoró 70g


Ez a kalóriabázis szerint összesen: 2123 kcal

104g szénhidrát

130g zsír

132g fehérje


Ez csak a mai nap, de szinte mindig hasonló mintára eszem. Az energiabevitel attól függően mit ettem pontosan, 2000 és 2500kcal között szokott lenni többnyire. A havi 1 Csalónapon 3000+

És egyébként az utolsó 2kg ami lement, az utóbbi 2 hónapban ment le, amióta már jobban figyelem a kalóriákat is, és igyekszem 2400 fölé nem menni. Olajos magvakat nem eszem mindig, van hogy nem kívánom, illetve van olyan is, hogy már nem fér bele. Egyébként 175cm/65kg vagyok.


A mozgást a nulláról kezdtem, eleinte duci tréning, séta, szobabicikli. Alig 20 percekkel kezdtem, mert rettenetesen fájt mindenem. Ahogy fogytam, enyhültek a fájdalmaim és a mozgás is könnyebb lett, így növeltem az időt és az intenzitást. Sétáról átváltottam előbb tempósabb sétára, majd gyorsgyaloglásra, ezt nagyon sokáig tartottam. Majd a munkahelyemnek köszönhetően lehetőségem lett hogy úszni járhassak. Szóval már jó ideje heti 5x 2 órát úszni járok. Ezt a sportot szeretem is, úgyhogy jobban megbarátkoztam a mozgással mint gondoltam.:), És már kevésbé érzem kényszernek.

Nagyjából ennyi.

Az 1-es voltam.

2023. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!