Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a szociális...

Mit tegyek ha a szociális életem rámegy a fogyókúrára?

Figyelt kérdés
Sajnos egyik barátom se épp egeszsegfanatikus...amikor találkozunk beülünk mekibe meg iszogatunk valahol valamit. Na mármost én sikeresen leadtam 8kilót és nem szeretném visszaszedni,de úgy érzem a társaság ami körülvesz akadály lesz ebben... még az csakcsak járható út hogy én a mekiben eszek valami kicsi szendvicset vagy salátát,tekercset,vagy ha épp plázában vagyunk én más standnál eszem, de kezdem úgy érezni hogy nem igazán akarok alkoholt inni mikor találkozunk...nem hiányzik.. sokaig volt sajnos a hétvégéim része,meguntam,nekem az nem az a program amire igazából vágynék. Viszont ha egy bárba beülünk,ott már nem sok opció marad. Vagy alkohol,vagy valami cukros lötyi. Nem igazán érzem normálisnak ha vizet kérnék, pedig nem vagyok oda a cukros üdítőkert se már egy ideje. Általában pár rövidet iszok,ami bár több kalória de kevesebb mennyiséggel megvan a hatás (helyette kihagyok egy étkezést pl). Még szeretnék 2-4 kilot leadni de úgy érzem azzal hogy életmódot váltottam, több sport,kevesebb kaja,válthatok társaságot is,mert egyszerűen kilógok...mondana valaki pár biztató szót ezügyben?🥺
máj. 25. 22:08
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egész héten olyan jól tartok mindent, hétvégén meg 5x nehezebb...
máj. 25. 22:08
 2/18 Kedves Vezető ***** válasza:
91%

Változni fog a társaságod is.

Optimális esetben követik a példád.

Általában az ilyen helyzetekben derül ki, ki az igazi barát.

Ez velejárója.

Egy alkoholista is miután leáll a piáról, jobban jár ha kocsmák/az addigi helyei, időtöltése helyett más területeken folytatja az életét.

Én amikor leálltam a piáról, fűről, stb ről rohadtul egyedül maradtam.

Először rossz volt, de aztán elkezdtem olyan dolgokat csinálni amik mindig is érdekeltek, de nem foglalkoztam velük.

És nem bántam meg.

El fog dőlni hogy ki tart veled, igen, lehet hogy elveszítesz pár embert, de csak azokat akik hátráltatnak az utadon.

máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A barátaidnak felhoztad már a témát? Ők mit mondanak erre?

A kérdés alapján azt gondoltam neked rosszabbodott meg a kapcsolatod az étellel, ami egy teljesen más probléma, de ez alapján csak a baráti társaságoddal nem illetek össze. Persze már ha egyáltalán nekik ezt említetted, hogy téged zavar.

Ha nyitottak rá, vess fel pár új, egészségesebb helyet, programot mondván "próbáljunk ki valami újat együtt", lehet ez őket is motiválná.

Ha viszont nem nyitottak rá, akkor érdemes hozzád hasonló beállítottságú barátok után nézni.

máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a társaság miatt alkoholt " kell" innod, akkor nagyon valószínű, hogy le kell cserélni a haverjaidat, mert nem jó környezetben mozogsz. Sehol sincs megírva, hogy ha beültök egy bárba, te nem rendelhetsz vizet, vagy egy cukormentes kólát. Alkohol meg végképp nem kell ahhoz, hogy jól érezze magát az ember. Tavaly volt a sógornőm esküvője, ahol kb félóránként kínalgattak alkohollal, és hatodszorra sem fogták fel, hogy nem kérek, igaz nem a diétám miatt, szimplán mert utálom az összeset, mert szar az ízük, büdösek stb🤮

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha nem iszol akkor nem iszol és kész. Ha emiatt téged kirekesztenek, akkor jobban jársz ha más társaságot keresel.

máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Csak 2-4 kilót akarsz még leadni, az nem sok. Addig egy kicsit kellemetlen lesz erre figyelned a társaságukban, de ha normálisan étkezel, a súlytartásba már bele kell férjen egy kis iszogatás. Persze nem mértéktelenül hetente sokszor...

Viszont ha úgy alapból nem vonz már ez a fajta szórakozás, az már más kérdés. Akkor előbb-utóbb ki fogsz kopni a társaságból. Ha fiatal vagy még, úgyis hozza majd az élet az új barátokat. Idősebben azért már más a helyzet, olyankor már sokkal nehezebb új barátokat találni, de akkor sem lehetetlen, csak akkor már tudatosan kell tenni érte. De a leírásod alapján gondolom fiatal vagy, így én nem aggódnám túl a dolgot a helyedben. :) Csak éld az életed, haladja a sodrással, minden okés lesz, meg fogjátok találni egymást a megfelelő emberekkel! :)

máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Valamikor olvastam egy hasonló történetet:

-Mit tegyek, ha meg akarok térni, de a barátaim visszahúznak?

-Mi sem egyszerűbb! Kezdd el az új életet, és a rossz barátaid maguktól el fognak maradni.


Tehát a lényeg: próbáld meg elmagyarázni a barátaidnak, és ha makacsul nem akarják elfogadni, akkor cseréld le őket!

máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
25%
Vogyél magaddal saját kaját akkor. Ne ezen múljon.
máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kocsmában, bárban ott van a vizes palackom ha szomjas vagyok. Nem veszek semmit. Kivéve ha épp nagyon van kedvem és megkívánom (kb kethavonta)

Beulok veluk barhova. Nézem ahogy esznek. Ha éppen akkor éhes vagyok akkor eszem ott valamit / eloveszek a taskambol egy muzliszeletet. Ha nem vsgyok éhes akkor meg minek is ennék bármit?

Illetve alternatívákat kell kínálni. Legyen a tarsolyodban pár ötlet amit lehet a beülések helyett csinálni. Legközelebbi mekizesnél mondd hogy elmehetnétek kirándulni/biciklizni/múzeumba/helyi látványossághoz/piknikezni stb stb

máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ha én józan maradnék egy ilyen összejövetelen,el se tudnám viselni őket részegen😅 vagyis hát nem érezném magam jól józanul közöttük
máj. 26. 09:28
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Emberek jönnek-mennek ahogy fejlődünk. Én sokat füveztem, de amikor abbahagytam, egyúttal ezekkel az emberekkel sem igazán találkoztam többé. Majd találsz magadnak olyan embereket, akikkel el lehet menni salátázni, meg értelmesebb programokat csinálni mint a kocsmázás. Ez időbe fog telni, légy türelmes magaddal.
máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!