Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ez az étrend, vélemények?

Jó ez az étrend, vélemények?

Figyelt kérdés

Súlytartáshoz jó ez az étrend? Nem eszem húst (tojást és tejtermékeket igen!), nem eszem jó ideje fehér lisztes dolgokat, cukrot (kivételes alkalmak: havonta 1 max 2szer egy szelet süti, szülinapozás/névnapozás alkalmából), sót minimális mennyiségben. Heti 2szer fallabdázom, és 3-4szer erősítés, torna.


Reggeli: gyümisali (mandarin + alma), utána vártam fél órát (így egészséges:) ), majd 1 szelet pirítós barna kenyérből, camambert sajttal (alacsony zsírtart. volt), paprikával, uborkával.

Tízórai: 1 natúr joghurt, 1 banán

Ebéd: Zöldséges barnarizs. Minimális (1 ek.) olaj és só (1 csipet) a párolt zöldségekhez.

(nem vagyok az a leveses típus, és desszertet jó ideje nem eszem.)

Uzsi: 2 db alma, fél órával utána 1 kefir.

Vacsi: 2 szelet pirítós, rengeteg paradicsommal, paprikával, 2 db kockasajt (tudom, nem a legegészségesebb de szeretem:))


Ha a húsevők idejönnének, hogy "nem eszel elég fehérjét", előre mondom, ELEGET eszem, rengeteg tejterméket, mint láthatjátok, fehérjekomplettálást is igyekszem csinálni (lencse+rizs, stb), a mai fehérjebevitelem is több volt, mint az ajánlott.

(ajánlott: testsúlykg X 0,8-1 grammban) kiszámoltam: ma 1,3 X testsúlykg volt a bevitelem grammban.)


Leszögezném, hogy súlyt tartok, nem fogyózom már, csak azért tettem ebbe a topikba a kérdést, mert ide többen néznek be, mint az Egészség - Táplálkozás topikba.

Vélemények? :)


Ui.: ha suliba vagyok, alapból többet eszem (több gyümi, ill. 1 szendvics barnakenyérből), ma meg csak kicsit voltam benn a városban vásárolni, nem csináltam semmi különlegeset. :)

17/l


2010. okt. 30. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó ez, csak ne barnakenyeret egyél, mert az ugyanaz, mint a fehér, csak kávéporral barnára színezik. Teljes kiőrlésűt fogyassz inkább.
2010. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amiket szoktam: német rozscipó, hatmagvas barna rozskenyér/ hatmagvas barna kenyér.

Sosem a szeletelt, tartósítószeres előre csomagoltat eszem, hanem mindig frissbe veszi anyu a pékségben :)

2010. okt. 30. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:
A pékségben is színezik sajnos. A rozskenyér szuper viszont :)
2010. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!