Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úszás vagy futás a jobb?

Úszás vagy futás a jobb?

Figyelt kérdés

És naponta kb mennyit ússzak/fussak, hogy a közeljövőben látható eredménye legyen?

166 cm/ 65 kg

15/L


2010. okt. 30. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
a futás az jó, de kérlek ne koplalj. 65 Kiló nem sok!!! Fussál rendszeresen egy fél órát és csinálj néhány fekvőt és felülést naponta. Ennyi elég és akkor nem fogsz esetlegesen hízni és jobb is lehet. De ez a 65 nem hiszem, hogy sok a 166cm-hez. Ne koplaljatok! Az nem ér semmit :)
2010. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de elég sok...koplalni nem akarok, csak mozogni és fogyni
2010. okt. 30. 21:44
 3/10 anonim válasza:
szerintem az úszás, mert az egész testet megmozgatja, de nem biztos, hogy az, ez csak az én véleményem. legjobb ha a kettőt egyszerre csinálod :D úszás után mész picit futni, vagy fordítva. én is így csinálom ;)
2010. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Tény, hogy a futás nagyon jó, de szerintem az úszás jobb.

De nagyon fontos tudnod, hogy az izom nehezebb mint a háj!!

:) Hol látsz magadon felesleget? Ja, az is sokat jelent ha este 6 után már nem nagyon eszel, de még fejlődő korban vagy úgyhogy csak óvatosan ;)

2010. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Comb/Has. 6 óra után nem is szoktam kajálni ;) :D
2010. nov. 2. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs állóképességed, akkor az úszás jobb.

Oka: futáskor nagyon hamar felmegy a pulzusod a zsírégető zóna fölé, és ott már nem fogysz, mert a szervezeted szénhidrátot éget és nem zsírt.

Az úszás viszont közepes intenzitású mozgás, sokkal jobb a futásnál. Futni akkor menj, ha már elég állóképes vagy. Mondjuk járj úszni a télen, majd tavasszal kezdj el futni! Persze mellette mindenképp végezz súlyzós edzést is, mert minél erősebb az izom, annál több kalóriát éget alapjáraton. A lényeg, hogy heti 3 aerob edzés legyen, legalább egy órás legyen, ez a minimum. Aerob edzés = alacsony vagy közepes intenzitású edzés, ahol a szervezeted zsírt éget. Téveszme, hogy szét kell magunkat edzeni. Azzal csak a testedet teszed tönkre.

2010. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor hetente minimum 3* 1 órás úszás? És ez csak "súlytartó" vagy fogyok is majd?
2010. nov. 2. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy idő után beindul a fogyás. De persze ez semmit se ér, ha nem diétázol közben. Nem kell koplalni, de egyél sok barna kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt, hanyagold a csokit, tésztát. Sok ásványvíz is fontos. Írj majd, hogy alakulsz!!!
2010. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sklatyenom válasza:

Sziasztok!


Én most szeretnék elkezdeni újból mozogni 4 év élsport-hanyagolás után (súlylökés).


Asztmám van egy kicsit, ezért gondoltam az úszásra, hogy az izmaim emlékezzenek, nem pedig a futás vagy egyéb ugrálós sportra.


Mit gondoltok?

2011. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én Minden másnap 2 órát futok és egy órát úszok,

Vékony vagyok tehát nem tudom hogy fogyaszt-e de azt tudom, hogy izmosít rendesen.

2011. jún. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!