Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan indítsam be újra a...

Hogyan indítsam be újra a fogyást? 114kg. Nekem azt mondták, hogy amikor valaki ennyi kiló egy hónap alatt 10kiló is lemegy. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Én egy elég nehéz eset vagyok,értsd szó szerint.Mindíg fogyóztam amióta az eszemet tudom,és megjegyzem hiába fogyóztam sosem voltam igazán vékony,mert nagyon erős alkatot örököltem.Az egész család ilyen.Szülés után vagyok 15hónappal,és rengeteget híztam sajnos.Most azon vagyok ,hogy leadjam.Nem eszem kenyeret,krumplit és rizst valamint tésztát sem.Hamlettet,sovány húst,zölségsalátákat,diétás joghurtokat,gyümölcsöket eszem és majdnem minden nap tornázom egy fél órát ,és egy órát sétálok a kisbabámmal.Egy hónapja kezdtem és eddig csak 5kiló ment le az is a hónap első felében,mert most két hete egy helyben toporog a mérleg nyelve,de inkább ingadozik,mert hol több vagyok ,hol kevesebb egy kicsivel.Tudom nem jó minden nap ráállni mert csak stresszelem magam vele,de nekem ez a motivációm,ha látom hogyan mennek le napról napra a kilók rólam.Most viszont kétségbe estem mert nem gondoltam ezt,hogy ekkora súlynál is ilyen megtörténik.Valamit rosszul csinálok,csak nem jövök rá,hogy mit.
2010. nov. 5. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nyugi szerintem nagyon jólcsinálod:) már 5 kiló lement és az már valami. Nemis baj ha lassabban fogysz hiszen gondolom szoptatsz. hogy miért áll a súlyod azt nemtudom(neked kéne megnézni hogy esetleg többet eszel-e kicsit mint eddig) de szerintem több mozgást kéne beiktatni.
2010. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
kicsit furán hangzik, de nekem az epekő-diéta segített, megtalálod a neten. aug-ban 116kg voltam most 95kg nál járok. sok sikert. ja, és minimum 3liter szénsavmentes víz naponta.
2010. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
és ha tornàzol akkor értheto hogy àll a sulyod, hiszen az izmaid erosodnek, nehezebbek lesznek mint a zsir;)
2010. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Én is pontosan 114 kiló voltam korábban. Nem igaz, hogy ekkora súlyról lemegy egy hónap alatt tíz kiló! Heti fél kiló fogyásnál több semmiképp sem egészséges és nem is tartós. Tapasztalataim szerint heti fél-háromnegyed kiló szokott lemenni, de van, hogy megáll, aztán beindul és így tovább. Nem szabad elkeseredni, nagyon jól csinálod! Egy hónap alatt 5 kiló az tökéletes!


Szerintem jól étkezel. Cukrot is kerülöd, ugye? Az is fontos.


Amúgy én is méreckedek naponta, nekem jó, ha tudom, hogy mi újság van.


Kitartás, ne add fel! Annyiszor feladtam már én is, és utána azon eszem magam, hogy ha akkor nem hagyom abba, már milyen szép vékony lehetnék! Úgyhogy semmiképp ne add fel! Legyél türelmes, jó úton jársz, hidd el! A szervezeted nagyon hálás már azért az öt kilóért is!


Ja és amit még jó szívvel tudok ajánlani, az a zöldtea citromlével. Nagyon finom és állítólag segít a fogyásban.


Kitartás!


26/N

2010. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szia "sorstársam"!:) Én is hasonló súlyban vagyok, mint te...szintén szülés után...sosem voltam vékony és állandóan diétáztam...szóval sok a közös.

Én már életemben 2-szer fogyóztam hasonlóan, mint most te és hosszú távon volt sikere. Igaz, hogy kellett hozzá idő. Először 20 évesen 8 hónap alatt ment le 25 kg, és jó pár évig tudtam is tartani a súlyomat. Aztán valahogy elkutyálkodtam és lassan évek alatt visszarakódtak rám a leadott kilók. 30 évesen megelégeltem, újra belevágtam és ismét le tudtam adni 27 kg-ot, de akkor már kellett hozzá 1 év. Sajnos a terhesség alatt megint visszajött, és azt mondtam, hogy mégegyszer megpróbálom. Az biztos, hogy mindenki más-más ütemben fogy. Van aki nagyon szépen egyenletesen... van aki szakaszosan, lemegy pár kiló és aztán kicsit stagnál..aztán újra lemegy hirtelen pár kg. 2-3 hét kell , hogy a fogyás igazán beinduljon... a valódi zsírlebontás. Most én is újra kezdtem a diétát 3 hete, de majd csak az 1 hónap elteltével állok a mérlegre.Az előző diátáimnál - nagy volt ugyan a kísértés - de akkor is csak havonta egyszer mértem magam, tényleg felesleges hetente, naponta ezt tenni. Volt hónap mikor 2 kg ment csak le, de volt olyan is amikor 6 és ez újabb erőt adott. Mindig ugyanolyan körülmények között, ugyanazon a mérlegen, reggel, egy szál bugyiban mértem magam, mert az az igazi. Tényleg jó a mozgás, a második fogyózásnál már azt is bevetettem (Heti 3-4 alkalommal 1,5 órákat mozogtam). Most sajnos állandó időhiánnyal küszködök, kisfiam 2,5 éves, bölcsis...én dolgozom...apa mégtöbbet....szóval most nem nagyon van időm konditerembe járni órák hosszat. Otthon gondoltam én is egy kicsit tornázni, meg sétálni...ilyesmi. Most 35 vagyok és lehet még lassabban fog menni a fogyás... remélem kitartó leszek! Azt tudom neked is javasolni, hogy legyél kitartó ebben amit most csinálsz és biztosan lesz eredménye. Mikor nagyon nem mentek a kilók, akkor megpróbáltam még a 90 napos diétát..az nekem nagyon bejött. Bocs, hogy ilyen hossszan írtam! Nagyon sok erőt, kitartást kívánok és sikeres fogyást! ( Most próbálom még a diéta mellett a lúgosítást, még nem tudok a hatássosságáról nyilatkozni... de egy próbát megér.:)

2010. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat és a bíztatást.Nem eszem cukrot sem de ez természetes.Isten ments tőle.Nem szoptatok már,ezért is kezdtem el a fogyózást.Ugyan is szoptatás alatt nem javasolt a fogyókúra,mert amikor fogyózunk olyankor a szervezet méregtelenít és a méreganyagok bejutnak az anyatejbe.Azon gondolkodtam ,hogy el kellene mennem dietetikushoz.Volt akinek bejött?
2010. nov. 5. 09:28
 7/11 anonim válasza:
100%
9.16-os vagyok. Én anno voltam dietetikusnál is. Akkor már leadtam jópár kilót és szerettem volna én is gyorsítani.:) Azt gondoltam, hogy a szakember majd valami csodatévő dolgot mond. Hááát.... igazából ugyanazt mondta, amit már magamtól is tudtam (szerintem te is jártas vagy már ebben) , hogy kevés szénhidrát, sok-sok mozgás és kitartás! Nem tudott semmi újat mondani. Ha megnyugtat megpróbálhatod, de biztosan jól csinálod, hisz már lement 5 kg!:) és ez nagyon jó kezdetnek. Ha minden hónapban lemegy 3-5 kg, akkor jövő nyáron már bombázó leszel! Ha van kedved közben írj, hogy hogyan haladsz... csak így tovább! Ugyanezt kívánok magamnak is!:)
2010. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 9.16-os.Külön köszönöm,hogy ennyi mindent írtál.:)Sok sikert neked is!:)Kicsit megnyugodtam,és kitartok az tuti,mert nem szeretnék így maradni.
2010. nov. 5. 09:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


8:49-es vagyok, ami még eszembe jutott, nemrégiben olvastam egy cikket arról, hogy a zöldtea és a koffein fogyasztása hatványozottan segíti a fogyást. Én szeretem a teát és a kávét is, mindkettőt fogyasztom minden nap.


Az utóbbi időben igen szépen (kopp-kopp) apad a súlyom. Úgy étkezem kb. mint te, kerülöm a szénhidrátokat. A mozgás nálam úgy fest, hogy naponta tekerek 250-300 kalóriányit az elliptikus tréneren, ez olyan szűk negyed óra, szóval viszonylag szerény mennyiség. :) Én mostanában léptem át a "bűvös" mázsát, 99 kiló körül vagyok. Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy nálam augusztusban PCOS-t állapítottak meg, így kaptam metformint, állítólag ez is segíti a fogyást. Nekem a 114 kilós rekordsúlyom idén február körül volt, amikor augusztusban elkezdtem a metformint 106-107 körül voltam. Sokáig nem vettem komolyan a diétát, nagyon rosszul étkeztem, de a metformin miatt legnagyobb meglepetésemre mégsem híztam. Ekkor nagyon elszégyelltem magam, és felocsúdtam, hogy milyen szépen fogyhatnék a metformin mellett, ha picit odafigyelnék az étkezésemre. Úgyhogy erőt vettem magamon és azóta szépen ballag lefelé a mérleg nyelve. Hangsúlyozom, még így sem tízkilósával havonta! Pedig még van rajtam így is vagy 35 kiló plusz, ugyanis elég alacsony is vagyok.


Cukrod, pajzsmirigyed, ciklusod rendben van egyébként? Azért kérdezem csak, mert ha van valamilyen egészségügyi probléma is az elhízásod hátterében, mint nekem, akkor ha a diéta + mozgás mellé azt is célzottan kezelteted, megsokszorozódik a diétád hatékonysága.


26/N

2010. nov. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Konkrétan ha valami betegséged van, nem fogsz tudni lefogyni, akkor sem, ha fényevő leszel.

De a havi 5 kg tökéletes. Kis túlsúlyból heti fél kg, nagyból (neked nagy van) maximum(!) heti 1 kg.

2 dolog: koplalni nem lehet, ha túl keveset eszel, akkor is megáll a fogyás. Kell bizonyos mennyiségű (jó minőségű, pl. teljes kiörl.) szénhidrát is.

A másik pedig: a light és az édesítős is hízlal, olvass utána a neten.

2010. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!