Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy nem lassul...

Hogy lehet, hogy nem lassul le az anyagcseréje? (Nem hízik el? )

Figyelt kérdés

Az öcsém nem sportol sokat (heti 2 X tesióra, + néha hazasétál a suliból 10 perc... meg párszor elmegy egykét körre bicóval de nem sokszor)

Sokszor van h pl. 4kor ér haza, fél 5 körül "ebédel/vacsizik" aztán 9-ig tanul vagy vmit csinál (felmegy az emeletre szobámba, ha én nem vok ott, mivel neki nincs külön szobája, és a szobámba nem is visz fel magával kaját) és 9 után már nem is kajál, ha lejön a földszintre.

És nem is éhes :S Szal nem eszik nem tom hány órán át... hogy lehet h nem lassul le az anyagcseréje?:O Vagy sokszor van hogy este 10kor filmezés közben sós mogyit pisztáciát rágcsál (csomó kcal...)

A nővérem viszont túlsúlyos, lassú az anyagcseréje (gyakran panaszkodik h csak két-3 naponta tud wc-zni) ő sem sportol semmit max. a séta a suliba/városban császkálás. Édesanyám édesapám is túlsúlyos... szal a gyors(?) lassú(?) anyagcsere mint öröklödő cucc nem tom mennyire játszik szerepet, de hogy lehet hogy az öcsém nem hízik el/nem lassul le az anyagcseréje?

(Én is kövér voltam 168 cm/65 kg, de lefogytam már egy ideje, tartom is a súlyom (54 kg), és napi 5ször kajálok, 3-4 óránként hogy ne lassuljon le az anyagcserém, este keveset főleg fehérjét eszem salival (hús salival, tojás zöldségekkel túróval stb) és heti 2-3szor aerob mozgást végzek (kocogás, fallabda vagy aerobik) végzek + tesiórák) ez pörgeti az anyagcserém gondolom. Rendesen van is székletem naponta...)

Csak kíváncsi vagyok hogy lehet hogy az öcsém tökre vékony pedig azért mogyit meg mandulát pisztáciát is eszik sokszor esténként, máskor meg kibír X órán át hogy ne egyen, és nem is éhes azt mondja...

17/l


2010. nov. 17. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
az öcséd az átlag tiniknél jóval többet mozog ;)
2010. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaa én azt hittem, ez kevés :O Vagyhát én is mozogtam ennyit (heti 3szor tesióra, heti 1-2 óra aerobik + séta asuliból, séta a városban, császkálás stb) mielőtt fogyizni kezdtem...

Igaz én rengeteg édességet ettem (minden nap min. 2 szelet csoki / 2 szelet süti/2 péksüti stb) mielőtt lefogytam - most már max heti 2szer eszem xd - Én azt hittem ez a mozgás kevés de akkor nem:O

2010. nov. 17. 08:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere, és hogy ki mennyit jár vécére, nem ugyanaz. Konkrétabban: akkor is elhízhatsz, ha naponta 3-szor mész, és lehetsz vékony, ha 2-3 naponta mész.

Az anyagcsere olyasmit jelent, hogy a bevitt kalóriából a szervezeted mennyit raktároz zsír formájában és mennyit hasznosít annak érdekében, hogy legyen energiád.

A fiúk szervezete tök másképp működik, mint egy tinilányé, a nőknél sajnos a hormonok bekavarhatnak.

Nem a kalóriától hízol, hanem attól, ha több kalóriát viszel be, mint amire szükséged van. Az öcséd nem visz be többet, a mogyoróval együtt sem.

És még egy: a kövérséget nem lehet örökölni, csak a rossz táplálkozási szokásokat.


Mellesleg 65 kilósan nem voltál kövér, ehhez a magassághoz még normális, csak ne legyen több. Persze azért jó, hogy tudtál fogyni, kevesebb viszont ne legyél. 17 évesen én is ennyi kg voltam, de nem divatból, hanem alkatilag, és visszanézve a fényképeket, nagyon csúnya vézna.

2010. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
kedves kerdezo mivel sikerult, hogy sikerult, es mennyi ido alatt sikerult ilyen szepen lefogynod ?:) koszonom :D
2010. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!