Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem nagyon értem mi történik....

Nem nagyon értem mi történik. Légyszi, elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

12 évesen dagadt kislány voltam, 14 éves koromra lefogytam, egész jól néztem ki (nem erőltettem, magától történt) 170cm voltam és 55 kg (Mondjuk abban az időszakban elég sokat ittam, mindennap... napi 2 liter bort - inkább ne kössetek ebbe bele, csak azért írtam, mert valószínű ez befolyásolta a fogyást. Már nem iszok, egy kortyot sem!). Aztán majdnem 15 voltam, amikor összejöttem a jelenlegi párommal akkor 60 kg-ra híztam, akkor éreztem úgy, hogy normálisan étkeztem, pont annyit, amennyire szükségem volt. (sosem tornáztam, de egészségesnek éreztem magam) Most is 170 cm magas vagyok, 19 éves, csak éppen 73 kg. Ugyan annyit eszek, mivel eddig sem mozogtam, most sem mozgok kevesebbet, sőt, ha most lekésem a buszt, elindulok gyalog, régen az életem árán sem akartam megmozdulni, még is sokkal jobban néztem ki! Most meg formátlan lettem... és 13 kg-mal több, pedig tényleg nem eszek többet! Nem értem! Mit tehetnék? Kérlek csak azt ne mondjátok, hogy vegyek valami csodaszert, mert egyszerűen nincs pénzem! Diák vagyok, és tüdőbeteg, nem tudok futni, csak nagyon 'lassú' tornára lennék képes, amitől nem fulladozhatnék. Tudtok valami tippet adni, hogy hogyan változtathatnék, vagy hogy mitől történt ez velem?

Heti 5000 Ft-om van reggelire, ebédre, vacsorára, meg arra, amit szeretnék megvenni magamnak. Igaz nem kell magyaráznom, hogy miért nem járok el sehova, és miért nem kondizok, vagy éppen miért nem veszek ilyen-olyan teákat, csodaszereket?

19/N


2010. nov. 17. 09:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

szia! nem kezdtél el véletlenül fogamzásgátlót szedni? nekem akkor jött fel sok :( de ha nem, akkor egyszerűen "asszonyosodsz", a nőkre nagyon könnyen felfutnak a párnák az idő haladtával, csípőre, hasra, combira.


14 évesen tutti hogy rásegitett a bor, mert az vizhajto, foleg, ha rendszeresen fogyasztod!


egyébként szerintem a 170 cm-hez a 60 nem nagyon durva! 5ezer ftbol tökjol ossze lehet rakni, hogy mit egyél! és igazábol a sorrend a lényeg, hogy reggelire szénhidrátot (kekszet, sutit, piritost), tojással, iylesmi. ha megveszel egy tk kenyeret, kitart egy hétig, ha kiszárad, még akkor is király piritos lesz belole!!


ebédre husit, sok helyen akcios! lidl-ben is vannak nagyon jok! a fejes saláta sem drága, és szépen eláll a hűtőben! ugyanitt nagyon olcso a joghurt, kefir, és nem gagyik!


soksok ásványvíz, az is olcsó, belefér :)


vehetsz egy csomag abonettet rágcsálni ha éhes vagy, sok van benne, és sokáig elég.


most nem tudom neked koppra kiszámolni, de szerintem ha ugyes vagy, meg lehet oldani 5ezer ftbol, és ha marad belole kovetkezo hétre, az mégjobb, mert akkor tobb marad a pénzedbol :)

2010. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A fogyást 14 éves korodra értem. Valószínűleg nem lefogytál, azaz nem a kiló lett kevesebb, csak hírtelen meggyúltál. A bornak ehhez semmi köze, sőt az alkoholban közismerten sok kalória van. A 60 kg 170 cm-hez még bőven normális.

A többit csak tippelni tudom, a 73 kg sem tragédia, de tény, hogy nem kevés. Ha nem tudod megállítani a hízást, könnyen lesz belőle 80-90-100.

Hízhattál pl. fogamzásgátlótól, hormonális változásoktól, attól, hogy sajnos ahogy idősödünk (mondjuk a 19 még kevés), könnyebben hízunk ugyanannyi kaja mellett is. Tehát vagy kevesebbet kell enni vagy többet mozogni. (Szerintem neked is lenne megfelelő sport, pl. úszás... de a séta is jó, ha sokat(!) sétálsz, 2 megállónyi séta nem sport, napi 1-2 óra igen.)

Az is lehet, hogy a kajálásod összetétel változott, több és rosszabb minőségű szénhidrátot, kevesebb zöldséget eszel - így olcsóbb az élet...

Én nem vagyok híve a csodaszereknek (nem hiszek bennük, ha tényleg lennének csodaszerek és csodamódszerek, nem lennének kövér emberek...), de sajnos a nem hízlaló kajálás rengetegbe kerül, tapasztalatból mondom. Heti 5000 Ft-ból nem tudsz normálisan kajálni. (Aki mást mond, attól várom a heti menüt árakkal együtt, egészséges legyen és normális mennyiségű, mert koplalással fogyni nem lehet, csak hízni. Meg dolgoznom is kell, éhesen nem lehet koncentrálni.)

33N

2010. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Na pont erre számítottam... első, elküldenéd a heti menüt, árakkal együtt? Nem kérek sütit, egészséges legyen! Legyen benne friss zöldség naponta, gyümölcs, csirke, hal... akciós árak is jók (attól tekintsünk el, hogy ha mindenhova elmennék az akciók miatt, az egész napom elmenne vele, nem lenne időm pénzt keresni).
2010. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

3-nak igaza van, az 1-nek láthatóan lövése sincs az árakról. Csak az "olcsó" ásványvíz (60Ft/üveg - ez olcsó, és másfél liter, napi 3 liter ajánlott) 840 Ft. Marad 4160 minden másra, 1 hétre.

Az igazi tk. kenyeret pedig nem lehet megpirítani, mert nem pirul meg. Csak az pirul meg, amiben alig van tk. liszt, és színezik a cuccot malátával. Nem mindegy, hogy tk. liszttel vagy lisztből van. Ami "liszttel", azt tul.képpen ugyanolyan finomított lisztből van, csak egy kevés tk. kevernek hozzá, ez pirítható.

Az igazi tk. kenyér (friss, nem csomagolt, tartósítószeres) fél kg 4-500 Ft. Ha valaki csak reggel eszik 1-2 szeletet, akkor is kell 1 kg egy hétre, és még nem vettünk zöldésget, gyümölcsöt, húst, és már csak 3160 Ft-unk van. Engem is érdekelni, hogy lehet ebből kijönni.

2010. nov. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
jaj, szakértok, bocsánat, hogy megszolaltam, tobbé esku nem teszem. biztos a rossz szándék vezérelt.
2010. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Miért? Én csak tanulni szeretnék, biztos én vagyok a hülye, hogy naponta költök 5000 Ft-ot a kajára, igaz, két főre, úgyhogy 2500-at. De tényleg szeretnék jobban kijönni, várom a javaslatokat. Finnyás nem vagyok, minden megoldás érdekel, ami egészséges és nem hízlal, és nem koplalás.
2010. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egyedül élek,és én kijövök 5000ft-ból.Ha főzök kb2-3 napig elég.Kenyérből rozs,egy fél kg egy hétre elég.meg egy csomag abonett vagy vollkorn.Minden napra jut gyümölcs,joghurt,ásványvíz stb.Nem kell mindenből a legdrágábbat venni.
2010. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11.10 vagyok.Ha egyedül élsz kivitelezhető.Ha párod van akkor nem valószínű.A párom külföldön dolgozik,de ha itthon van akkor nem ennyi megy kajára.Akkor egy kis édesség,sütemény,üdítő stb.AZT aláírom,hogy ha nem vagy egyedül akkor nem egyszerű ezt kivitelezni.
2010. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Azt nem tudom ki lehet.-e jönni ennyi pénzből, de a 170cm-edhez a 73 kg annyira azért nem sok. Én 165 cm vagyok és 92 kg, persze egyáltalán nem ez a követendő példa.

Most épp "fogyókúrázom",napi 5-ször étekezem nem túl nagy adagokat. A tízórai és az uzsonna általában abonett vagy 1 joghurt vagy valamilyen gyümölcs. Minden főétkezés előtt megiszom egy nagy pohár vizet és csak kb fél óra múlva kezdek el enni. Így nem eszem annyit mint ezelőtt.

2010. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
A napi 2-3 liter víznek nem muszáj ám ásványvíznek lenni. A csapvíz sem sokkal rosszabb. Mikor még nem volt ásványvíz az embereknek az is teljesen megfelelt.
2010. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!