Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni?

Hogyan tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
65 kg vagyok és 55 kg szeretnék lenni.Hogyan tudnám ezt viszonylag gyorsan elérni úgy,hogy utána ne szaladjanak vissza a kilók?!Köszönöm a válaszokat! :) 18 /L
2010. nov. 23. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
10 kilót nem lehet gyorsan lefogyni, ha azt akarod, hogy tartós is legyen. Tapasztalataim szerint heti fél-egy kilót lehet fogyni, pedig nekem sok a feleslegem. Legalább fél évet kell szánnod az akcióra.
2010. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ügyes vagy, előbb is megy... Attól is függ, mennyit és miket eszel... A saját tapasztalatomat tudom csak mondani:

Nem nassolok semmit.. ez már sokat számít. Nem iszok cukros üdítőket, csak teát és vizet. (jó, ha megkívánom, lecsúszik egy pohár néha, de nem minden nap).. Aztán..rendszeres mozgás, ami heti min. 3 alkalom legyen, és egyre intenzívebb, hogy meginduljon a zsírégetés. Étkezés? Én napi 2× eszem, délben és este 6kor, ez nekem elég. Ezt mindenkinek magának kell tudni... Nálam ez bevált...

2010. nov. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 melcsiboszi ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy a tartós fogyáshoz, vagy inkább lefogyottsághoz nem diéta, hanem életmódváltás kell.

Én is küzdöttem-küzdök hasonló súlyproblémával, bár most babát várok, tehát ez a dolog még egyelőre nem aktuális.

De először is szerintem azt kell elhinned, hogy ez a tíz kiló nem sok, bár nem tudom, hány éves vagy, de ha 20-30, akkor könnyen leszalad, ha ügyes vagy.

Az a lényeg, hogy találj valami olyan mozgást, lehetőleg minél intenzívebbet, amit szívesen végzel akár naponta is. Nekem ez a futás-gyaloglás felváltva volt a baba előtt, és ez lesz utána is, most szobabiciklim van, téli hónapokra kiváló, tavasztól őszig meg nincs jobb, mint egy jó kis futás. Amikor még otthon laktam, volt egy meghatározott köröm, és edzettségtől-hangulattól stb. függően igyekeztem belőle minél több meghatározott szakaszt lefutni, a többit meg sétáltam. Volt egy "szertartás" ennek keretében, általában este mentem futni, amikor már nem akartam otthon semmi izzasztós tevékenységet folytatni. Amikor hazaértem, nagyon jól esett a tusolás, utána meg általában ittam vizet, paradicsomlevet (ez a legjobb szerintem, cukrot, sót, vizet, mindent visszapótol) vagy zöld teát, és nem is kívántam mást. Sokat segített, hogy akkoriban ment egy filmsorozat, ahol a hősnő is járt futni (legalábbis egyszer volt :)), és az ő alakja kicsit olyan példaképszerű volt nekem. Talán ezért is kezdtem el igazából futni.

A másik, az étkezés, szerintem fontos a fokozatosság, meg az apró célok, pl. én nagyon szeretem a chipset-sült krumplit, de elhatároztam, hogy novemberben nem veszek egyszer sem. Az "egyszer sem"-ből egyszer lett, de akkor is a párommal házimozizásra vettem, nem külön magamnak. És ez tök megelégedettséggel tölt el, hogy van erőm megállni és kibírni. Ezenkívül igyekszem nem túl sokat enni (bár egyik kedvenc tevékenységem az evés :)), ennek érdekében már tettem egy-két apró óvintézkedést, aminek döbbenetes módon annál nagyobb hatása van. Pl. reggel 6 körül kelünk és 7-kor indulunk dolgozni a párommal, eddig reggeliztem otthon, kb. fél 7 körül, de akkor fél 9-9 felé már mindig éhes voltam. Mostanában, pár hete rászoktam, hogy otthon nem eszek, csak iszok egy pohár narancslevet, és viszek reggelit, így fél 8-8 között ha eszek, kibírom fél 12-12-ig úgy, hogy közben sokat iszok. Este sem szoktam enni, fél 5 felé érünk haza általában, akkor ebédelünk, és így este már nem vagyok éhes, általában csak egy zöld teát iszom, vagy eszek kefirt, ami kifejezetten ilyen fogyókúrás kaja. És nem iszom cukros üdítőket, csak sima vizet, teát meg 100%-os gyümölcslevet.

Tehát szerintem ezek fontosak, az ilyen apró trükkök, apró elhatározások, mert ezeket viszonylag könnyű betartani, és mégis nagy sikerélmény, amikor ellenállsz valaminek.

Remélem, tudtam segíteni! :-)

Sok sikert, majd írj, hogy mi hogy alakult! :)

2010. nov. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Melcsiboszi, mintha magamat látnám... :)

Bár én nem vagyok terhes, (készülünk.. :) )de én is próbáltam kora reggeli étkezéssel kezdeni a napot, de hamar éhes lettem utána. Most úgy mint Te, iszok reggel, és fél 12-íg bírom, aztán csak este 5-6 között eszek legközelebb.. És vége is a napnak.. Nasit elhagytam, vagy csak így "alkalmakkor", és lement már 3 kiló 2 hét alatt.. Illetve sok tea és víz, meg heti min 3× intenzív torna....

2010. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)Minden elismerésem a kitartásotokért!


Én minden nap lejárok kondizni 1 v 1,5 órát intenzíven.Cardiozom 20-25 percet(10-et az edzés elején és 10-et a végén),és külöböző gépeket is használok hasra,fenékre,combra,karra,hátra és mellizomra.Szóval mindenemet átmozgatom.Nassolást hétköznap nagyon jól kitudom iktatni,mert nincs is rá időm.De hétvégén nem mindig sikerül megállnom és ki is csúszik a kezem körül az irányítás.Nagyon kívánós vagyok sajnos és több olyan dolgot eszem és nagyobb mennyiségben is,mint máskor.Ezekután mindig lelkifurdalásom lesz.Erre még nem találtam megoldást,de gondoltam arra,hogy egy újabb elfoglaltságot kell kitalánom a tanulás mellé,és az elveszi a figyelmemet az evésről.Egyébként edzés után estére 2 vagy 3 almát szoktam enni,és ez elég is.Reggel viszont nem kezdhetek narancslével,mert refluxom van,és nemhiszem hogy jót tenne a savassága miatt.

Ezt a "diétát", amit most leírtam, 2 hete már csinálom és elkeseredtem,mert elég kevés a változás szerintem.Biztosan én várok túl sokat,legalábbis remélem...Mások viszont mondják,hogy már látni a fenekemen és a combomon,de a hasamon még mindig nagyon zavar az a kis párnácska.Annak az eltüntetésére van egy nagyon jó videóm Béres Alexandrától ( intenzív hasfeszesítő torna),csak nem tudom rászánni magamat,hogy minden nap csináljam.Motivációt Victoria's Secretes lányok képeiből kapok..kisebb-nagyobb sikerrel. :D

Úgy érzem,hogy kell még sok akaraterő és úgy sikerül majd elérnem a célomat.. :)

2010. nov. 24. 07:25
 6/6 melcsiboszi ***** válasza:

Örülök, hogy vannak itt ilyen rokonlelkek! :-)

Hát, ha ennyit kondizol, nem hiszem, hogy bármi probléma lesz, simán le fog menni, amit le akarsz adni! ;) A hétvégi nasi meg szerintem kell... :P Hétközben úgyis leadod!Nem attól hízik valaki, hogy egyszer vagy kétszer több kalóriát visz be a szervezetébe, hanem attól, ha rendszeresen. Szerintem ez így tök jó, amit csinálsz, a diéta meg az edzés is! Csak így tovább!!! ;-)

2010. nov. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!