Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért bonyolítja túl mindenki...

Miért bonyolítja túl mindenki feleslegesen a fogyókúrát?

Figyelt kérdés
A fogyókúrának egyetlen titka van.Változtatnunk kell az eddigi életmódunkon (ami valószínűleg helytelen, mert elhíztumk!)Mindenfajta önsanyargató, tápanyagmegvonó diéta helyett csak át kell váltanunk egy egészségesebb életre.Aki eddig napi 2-3x evett, az egyen 5x.Együnk több egészségesebb ételt, (zöldség, gyümi),minél kevesebb zsíros, és cukros kaját, és mozogjunk annyit, amennyi lehetőségünk csak van rá.Ez a lényeg.Véleményetek?
2009. jan. 16. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, így kellene, de a mai rohanó világba nem mindenki ér rá napi 5x étkezni, az egészséges ételek általában drágábbak, és az édességek és hízlaló ételek sokaknak csábítóbbak. Van, akit nem szoktattak már gyerek korában a zöldségekhez, és ezért nem is ismeri őket, nem tartja őket valós tápláléknak, ezért meg sem eszi. Barátom apukája pl. amikor meglátta, hogy zöldségeket eszek reggelire, azt mondta, hogy nyúlkaját eszek... Szerencsére engem anyukám arra szoktatott, hogy minden étkezéshez egyek zöldséget, és erre barátomat is rászoktattam, de még most sem mindig szokott, állandóan ellenőriznem kell :)

A másik ok sztem, hogy az emberek minél előbb szeretnének nagyon sok súlyt veszíteni, és ehhez mindenféle csodaszereket kipróbálnak, amik nagy átverések és semmi értelmük. Ja meg ha vlki elkezd fogyózni, azt hiszi, hogy a koplalás célravezető út, akkor hamar lefogy, aztán 1 hét után amikor nincs eredménye, kiakad és összekajál mindent, hogy még 2 kg-val több is lesz, mint előtte.

Na, ez jó hosszú lett, de nekem ez a véleményem.

2009. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez mind így van.És tényleg ilyen a mai világ.Én is ezért híztam meg, a nagy rohanásban jó volt, ha naponta 2 szer tudtam enni, valami egyszerű, gyors kaját.De küzdök azért, hogy változtassak.

Nehéz hozzászokni a sok zöldséghez, mert engem se erre neveltek.De pár hét eltelte után sokkal könnyebb, javul a közérzet, ami arra ösztönöz, hogy folytassuk ezt az egészséges életet.

És ami a legfontosabb, a türelem..Ne akarjuk 3 hónap alatt(vagy még előbb) leadni azt a 15-20 kilót, ami szerintem nem ilyen kicsi idő alatt jött ránk.

2009. jan. 16. 13:34
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Aha, most tök jól leírtad a tényeket, amit eddig is mindeki tudott.Aa kérdés eddig is a "hogyan" volt, nem az, hogy mit kéne csinálni:P

Ésbár gondolom úgyis tudod a választ, azért leírom:

Az egézséges életmód nem feltétlenül kivitelezhető, tehát pl: én nem tehetem meg, hogy munka közepén leállok enni, mert nekem az egézséges. Akkor nem sokáig lesz munkám.

Másrészt az emberek gyakran lusták is, nem akarnak változtatni, mert esetleg kellemetlenséggel járna, helyette inkább kerülőutakat keresnek.

2009. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek kivitelezhető, valóban.De nagy akaraterővel sokat lehet javítani a helyzeten.Azért remélhetőleg nem azok vannak itt töbségben, akik napi 12 órát melóznak egy fél órás szünettel, mert úgy tényleg nem megvalósíthastó.Enni kell munka előtt, munka közben a szünetbe, és amikor hazamegyünk.Vagy ha már az ember naponta 2x eszik, akkor az a két kaja ne a sóskifli legyen, meg a lekváros bukta.Én is most jutottam el arra a szintre, ha berohanok vásárolni a Spárba, nem 2 kakaóscsigát veszek, hanem valami gyümit, meg teljeskiörlésű zsömit, vagy egy kis domoz salit, vagy valami egészségesebbet.És ez nem az időnkön múlik.Ha valakin van már 20 kiló felesleg, ami miatt az egészsége kockára van téve, az könnyebben talál megoldást ezekre a problémákra.Mert tudja.Vagy változtat, vagy rövidebb, és egy szarabb(bocsi:))élet.
2009. jan. 16. 14:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szinte mindenki tudja, hogy mi hizlal, mi nem, es mennyit kellene mozogni. De a legtobben ugy szeretnenek fogyni, hogy esznek, ulnek, felteszik a hasukra a "pillangokat" es mas csoda dolgokat, amiket a tv-ben reklamoznak pl., es kozben "olvad" roluk a felesleg.

Egy-egy csodadologtol, bogyotol varjak a csodat ugy, hogy kozben tomik magukat szalonnaval es kenyerrel, meg a tobbi dagaszto etellel. Es meg azt mondjak, hogy a, ok nem is esznek sokat. Ja, meg sportolni sincs ido. Dehogyis nincs, csak nem akarnak mozogni.

Szoval szerintem szinte mindenki tudja mit kellene tenni a fogyas erdekeben, csak elakarjak hinni a reklamok elbuvolo, beeteto szoveget, a hazugsagokat.

2009. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Persze, hogy tudják...

De az itt írókat sem nagyon érdekli, hogy kinek mi kivitelezhető és mi nem.

Nekem tiltva van a sok sport, mert gyógyszeres kezelés alatt állok, illetve mozgásszervi bajaim vannak, amit a súlyfelesleg csak erősít, így mozgással csak nagyobb bajokat okoznék. Azért természetesen annyit csinálom, amennyit lehet, de egy ütős diéta kell (csak ezért választottam a 90 naposat), hogy lefogyjak, segítsenek rajtam, és elkezdhessek sportolni.

Az hiszed én nem tudom mit csinálok rosszul?

És tévedsz, többségben vagy azok vannak, akik nem dolgoznak és ezért ráérnek, vagy pedig becsületes melósok 8-12 órás munkaidőkkel.

2009. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Amúgy sport nélkül, szigorú diétával is lehet fogyni.Már az eredményes, ha valaki 1000 kalóriát visz be, de nem mozog mellette.Csak nyilván egészségesebb, ha mozgunk is, mert a fogyáson kívül számtalan előnye van...
2009. jan. 16. 16:42
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

Szigorú diétával leadsz te 15 kiló súlyfelesleget azelőtt, hogy tönkremenne a térded és a csípőd?

Hol és mikor éhezzek? Az iskolában, vagy a munkahelyen?

2009. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Rosszul mondjátok.

Ebben a média által elkurvított világban már nagyon kevés ember van, aki tényleg tudja, hogy mit kellene tenni a fogyásért. Ezért és az emberek akaraterejének 0-ra csökkentése miatt van ennyi túlsúlyos ember.

Mindeni csak a sült galambot várja, de a munka büdös, az akarat meg 0. Ha valaki igazán akar valamit azt meg is csinálja mindegy hogy milyen akadályok vannak előtte.

Pár éve csenevész sz*r voltam a 185 centimmel meg a 72 kilómmal most meg vagyok 87kg, 8-10%-os testzsírral, és még én se mondhetom el magamról hogy összetörtem volna magamat a céljaim elérése céljából...

2009. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem is, ha valaki nagyon akar valamit, az el is éri.

A szigorú diéta meg nem egyenlő az éhezéssel..ez megint valaki hü...ye agyszüleménye.A szigorú diéta mondjuk lehet az is, hogy nem bűnözik valaki minden nap, meg másnap...meg nem csokitorta a mindennapos vacsorája, hanem max havonta 1x...

És a nagy túlsúlyú embereknek is azt javasolják, hogy előbb agyjon le jó pár kilót, aztán nekiállhat sportolni.

Szóval ezeken a dolgokon lehetne vitatkozni...

2009. jan. 16. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!